"צלמו אותנו רזים" וההתעלמות ממואב ורדי: הרגעים המביכים של פסגת טראמפ וקים

בדיחות שמנים, התרברבות במכונית הנשיאותית ודניס רודמן אחד ורגיש במיוחד: מיטב הרגעים שרק רודן אכזר ונשיא אקסצנטרי יכולים לספק

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיף פגישת טראמפ וקים
צילום: Uzone
הארץ

גלי ההדף של הפסגה ההיסטורית בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ למנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און ממשיכים להכות ברחבי העולם, ואיתם עוד ועוד תמונות וסרטונים מביכים/מצחיקים כמו שרק שני המנהיגים הצבעוניים יכולים לספק.

התפריט המוזר התחיל בבדיחת שמנים של טראמפ, שקים נראה כנעלב ממנה, ובעיקר לא ממש יודע איך להגיב אליה:

המגמה המוזרה המשיכה בסיור תמוה במיוחד אל הרכב הנשיאותי, "החיה" כפי שהוא מכונה, במהלכו טראמפ משוויץ ב"גלגלים" שלו, וקים - שוב - לא ממש יודע איך להגיב:

כוכב הפסגה הבלתי מעורער, הלא הוא דניס רודמן, יצא למסע בכי בין כל הרשתות, והפך למועמד מטעם עצמו לפרס נובל לשלום:

במהלך הפגישה הקרין טראמפ לקים סרטון שהופק במיוחד, שנראה כמו קדימון לסרט שבו השניים חיים:

אחרי הפגישה והחתימה על מסמך העקרונות, הפציע טראמפ למסיבת עיתונאים, בה סיפק עוד ועוד (ועוד, גם אחרי שדוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס סימנה לו לסיים) הצהרות משעשעות. בין ענני האופוריה והטלת רפש בממשלים אמריקאים קודמים ש"ניסו אבל לא הצליחו כמוני", בלטו שתי אמירות – אחת בה טראמפ מבהיר כי אם יתברר שטעה, לעולם לא יודה בכך; והשנייה, אודות סרט שהוקרן בפגישה המשותפת, בפורמט של קסטת וידאו.

אחד השואלים הנרגשים היה מואב ורדי, שליח התאגיד "כאן" לסינגפור, שניסה לאתגר את טראמפ בשאלה ביקורתית במיוחד, וזכה להתעלמות נשיאותית במיוחד:

הנשיא, איל מלונות כידוע, התייחס גם לאפשרות של פיתוח תיירותי של המדינה המבודדת בעולם: "יש להם חופים נהדרים. זה לא מקום נפלא ליחידת נופש? יכולים להיות לכם המלונות הכי טובים בעולם. תחשבו על זה מנקודת מבט של נדל"ן. אמרתי לקים 'אתה לא רוצה לחשוב פה בקטן'".

ולבסוף עלו גם יחסי הנשיא עם ג'סטין טרודו, נשיא קנדה אותו כינו בצוות הנשיאותי "שקרן". "יש לי יחסים טובים עם ג'סטין, אבל יש לי כרגע יחסים טובים מאוד עם יושב הראש קים", אמר טראמפ. אי אפשר להמציא דברים כאלה.

ואי אפשר בלי מרצ'נדייז, אז מה דעתכם על כוס קפה עם עיטור של אחד הרודנים האכזריים בעולם?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ