אבא פגום מדי: הורים שילדיהם נלקחו אחרי ש"מתחו" אותם, חזרו לסורם והרשת סוערת

זוג הורים ממרילנד שעלו לכותרות בעקבות סרטוני יוטיוב שנויים במחלוקת, חזרו לפרסם סרטונים מטרידים. אך הפעם הרשת נלחמה בהם חזרה במהירות

איתן לשם
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בני הזוג מרטין
בני הזוג מרטין בסרטון ההתנצלות שפרסמו לפני כשנה. חזרו ל"מתוח" את הילדיםצילום: צילום מסך מיוטיוב
איתן לשם
איתן לשם

ילדים הם הדבר החשוב ביותר, כך ידקלם בוודאי כל הורה ללא קשר למידת התסכול מצאצאיו או חוסר השינה שהם גורמים לו. זוג הורים ממרילנד מערער על הקביעה, ואחרי ששניים מחמשת ילדיו נלקח ממנו בהוראת בית משפט בעקבות פרסום סרטוני "מתיחות" בהם כיכבו ילדיהם, חזרו בני הזוג לשגרת המתיחות. אך הפעם הם נתקלים בהתנגדות חזקה יותר מצד הרשת.

מייקל והת'ר מרטין עלו לכותרות בשנה שעברה אחרי שדף היוטיוב הפופולרי שלהם "daddyofive" שזכה למיליוני צפיות, הגיע לבית המשפט בעקבות תלונות על התעללות בילדיהם הקטנים. בסרטונים הרבים שפרסמו נראים ההורים צועקים על הילדים, לעתים עד כדי דמעות, משפילים אותם בפומבי (על ידי הקראת מסרונים אינטימיים למשל), ומסכנים את בריאותם הפיזית באמצעות מכשולים ולעתים אף מכות פיזיות. אחרי דיונים משפטיים הסכים הזוג להודות במיוחס לו, ושני הילדים הקטנים נלקחו מהם בהוראת בית משפט.

הסרטון החדש שהזוג העלה:

שנה אחרי ומינוס שני ילדים, "daddyofive" חזר לפעול ולהטריד את שלושת ילדי המשפחה שנותרו תחת חסותם. גם הפעם היו הצעקות, החדירה לפרטיות, ההשפלות הפומביות והפגיעות הפיזיות, נחלתם של הילדים האומללים - גם אם בעצימות נמוכה בהרבה מזו שהיתה נהוגה בסרטונים בעבר. הפעם, בניגוד לשנים בהם פעל הדף, הרשת הגיבה מהר. מספר בלוגרים העלו סרטונים ופוסטים הקוראים לבתי המשפט לשים לב לזוג המתעלל שחזר לסורו, עד שלבסוף הסירה יוטיוב את הדף - על כל סרטוניו - מהאתר.

הודעת ההתנצלות אחרי ששניים מילדיהם נלקחו מהם אשתקד:

הזוג הבטיח אמנם לא לצלם יותר סרטונים פוגעניים עם שני הילדים הקטנים, אך בהודעה מטעמם נמסר כי "לעולם לא הבטיחו לחדול מהתחביב המשפחתי שלהם". גוגל נימקה את החלטתה לסגור את הדף הפופולרי בכך ש"פגיעה וסיכון ילדים אינם מקובלים עלינו, ועל כן החלטנו שהדף מפר את תנאי האתר". הסילוק הפומבי, שלמעשה נכפה על גוגל, לא משכנע את שני הצדדים - בני הזוג מצד אחד, והקוראים להוצאת שלושת הילדים האחרים מאחריותם מהצד השני - לחדול מפעילותם.

בלוגרית שקוראת לפעולה נגד בני הזוג:

בסרטון האחרון שפירסמו נראה אחד הילדים כשאביו מכריח אותו לאכול חרק, ושני ילדים אחרים הולכים מכות בעידודו הנמרץ של אביהם. המקרה מצית דיון רחב על זכויות הורים וילדים בעידן הדיגיטלי, כשרבים מכנים את הביקורת שהוטחה במשפחה "צביעות" לאור ריבוי הילדים שנמצאים במצב קשה בהרבה אך לא זכו לחשיפה דומה. לצד מבקרי המשפחה, יש גם מי שעומד על זכותם של הורים "להקניט" את ילדיהם. כך או כך, נדמה שהגבולות הברורים ביחסים של הורים וילדיהם הולכים ומטשטשים בעידן הטכנולוגי. במקרה הזה גוגל ציירה את "הקו בחול" שלה, אבל המקרה הבא של האבא הפגום בהגזמה נמצא כנראה במרחק קליק מכם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ