הר געש התפרץ בפיליפינים, עשרות אלפים פונו - לא לפני שהספיקו לצלם כמובן

הר הגעש הפעיל ביותר בפיליפינים גרם לרשויות להעלות את רמת הכוננות, ולהזהיר מפני הגעה לאזור הסכנה. רבים מצפצפים על כך, ומספקים תמונות מרהיבות

הר הגעש מאיון
צילום: CHARISM SAYAT/אי־אף־פי
הארץ
הארץ

יותר מ-27 אלף בני אדם פונו מבתיהם בזמן שהרשויות בפיליפינים העלו את רמת הכוננות לדרגה 4 (מתוך 5), בעקבות תחילת ההתפרצות של הר הגעש מאיון. ההתפרצות הנוכחית, ה-49 במספר ב-400 השנים האחרונות, מאיימת על שלומם של עוד כ-200 אלף תושבים בעקבות נזקים אפשריים של אפר ומפולות בוץ. בשתי ההתפרצויות האחרונות של ההר, ב-2006 וב-2008, נהרגו למעלה מ-1,200 בני אדם כתוצאה ממפולות.

כרגע ההר הפעיל נמצא בשלבים הראשונים של ההתפרצות, שאמורה להגיע לשיא בימים הקרובים - אך התמונות והסרטונים המשותפים ברשתות החברתיות חושפים את עוצמתו של ההר המתנשא לגובה של 2,463 מטרים. הר הגעש מאיון, שנמצא באי לוזון, הוא ההר הפעיל ביותר בפיליפינים, ומאז 1616 - עת התחיל תיעוד ההר - היה אחראי למותם של עשרות אלפי בני אדם. 

צילום: LANA PRIATNA/אי־אף־פי

ההר החל להתפרץ ב-13 בינואר, ורדיוס הסכנה שלו הוגדר כעת כשמונה ק"מ. הרשויות גם הפצירו בצלמים, כלי טיס וסתם סקרנים להתרחק מהאזור למען ביטחונם. אבל תמיד יהיו האמיצים/טיפשים שיסתכנו ויספקו לנו תמונות מרהיבות של עוצמת הטבע. 

צילום: YT HARYONO/אי־אף־פי
צילום: CHARISM SAYAT/אי־אף־פי
צילום: YT HARYONO/אי־אף־פי
צילום: -/אי־אף־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ