רק לא להיתקע שוב בבית עם הילדים והעבודה. עדיף כבר להידבק בקורונה

היומית - כל מה שצריך לדעת על מה שקרה היום ועל מה שידברו מחר

רוית הכט
רוית הכט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סגר ברוממה, ירושלים
סגר ברוממה, ירושליםצילום: אמיל סלמן
רוית הכט
רוית הכט

מאז פרצה הקורונה נדמה כי מרוב חדשות לעתים כבר לא רואים את היער. בדיוק בגלל זה נגיש לכם מדי ערב את "היומית", הכתבה שתעשה סדר במה שעל סדר היום, תציג את הסיפורים המרכזיים ואת הנושאים שמעסיקים את כותבינו, ותסקור גם את עולם התרבות, או מה שנשאר ממנו. מתחילים...

שוטרת אוכפת סגר בבית שמשצילום: אוהד צויגנברג

הפעם, הציבור עושה בעיות

מה שמצחיק, או בעצם עצוב, שבמשך כמה וכמה ימים נמנעים מלהגיד לנו במפורש שהולכים להטיל עלינו סגר שני תוך תקופה קצרצרה. מה עושים במקום זאת? מקצצים בשיטת הסלאמי את החירויות, את חופש התנועה, את היכולת להתפרנס. עד שכבר לא תהיה ברירה ומישהו שם - שהרי לא רק שיש ראש ממשלה אלא יש גם אחד חליפי - יצטרך להתייצב קבל עם ועדה ולהודות בכישלון המהדהד של ממשלת הקורונה. 

הם מפחדים. לא רק מהמצב אלא גם ובעיקר מהציבור, שמקבל תוך אפס זמן עוד סגר על הראש ושהפעם גם עושה בעיות, ולא מצטנף בצייתנות מול מספר החולים העולה. כך אפשר להבין את פיזור השטרות של נתניהו.

וכך אפשר להבין את תפקוד החליפי, בני גנץ, שבראיון לחדשות 12 אמר משפטים כמו  "אנחנו אומרים שיש שלוש רגליים למשבר הזה" או "נמצא את הדרך לטייב את מיצוי הכח הלאומי בצורה הטובה ביותר". התוכנית של נתניהו לא נותנת מענה לבעיה האקוטית של מגפת האבטלה, שאינה רק אסון כלכלי אלא גם פגיעה קשה בערך העצמי של האדם ומצע לתחלואה נפשית ופיזית. הקלישאות של בני גנץ לא משכנעות אף אחד. אנחנו לא בצבא או במחנה קיץ. אנחנו בחיים האמיתיים, והאמת שעכשיו הם די מסובכים.

ובכל זאת, יש אור קלוש בקצה במנהרה. המרוץ המתקדם לחיסון הקורונה.

הפגנה נגד סגירת גני הילדים

רק לא את הגנים

החלק שבאמת ישבור רבים זו השבתה חוזרת של גני הילדים. הורים לילדים קטנים מעדיפים להידבק בקורונה, העיקר שלא ייתקעו שוב עם הילדים והעבודה בבית. ובגלל ששולטת עלינו ממשלה שרגישה לרחשי הלב של הציבור ומתחשבת בדיוק במה שכאוב לו, המידע ביחס לגורל מערכת החינוך מתבסס נכון לעתה על שמועות ורסיסי מידע. השר יואב גלנט למשל לא הוזמן להתייעצות בנוגע למערכת החינוך. מעניין אם יתייחסו באותה רצינות למתווה שהגיש לפתיחת שנת הלימודים הבאה.

יחזקאל דרורצילום: אמיל סלמן

"אין סכנה לדמוקרטיה בישראל"

אלוף בן פגש בפרופ' יחזקאל דרור, 92, מהחוקרים הבולטים בעולם במדיניות ציבורית, שכתב ספר הסוקר את ההתפתחויות הצפויות לקראת 2200, ושאותו הוא מגדיר: "יצירת הסיום הגדולה שלי". דברים רבים מדאיגים אותו, ביבי נתניהו הוא לא אחד מהם. 

אתם לא מאמינים מה קרה לזהבה גלאון. היא מבחינתה סתם היתה מצחיקה כהרגלה בטוויטר, אבל לפתע גילתה שהפכה לאויבת העיר שבה היא חיה

נעה לנדאו חושפת: ישראל מגבשת רשימה של 300 בכירים ישראלים שעשויים להישפט בהאג. איזה מזל שאי אפשר לנסוע לחו"ל

וגדעון לוי, קורונה או לא, ממשיך בשלו

זוכרים את הנוקיה המלבנית עם הסנייק? תוציאו תוציאו. אין עליו איכון שב"כ

💰 מה לשמוע

מה ההבדל בין האטה מיתון ושפל? פודקאסט "האינטרסנטים" עם איתן אביראל וסמי פרץ ילמד אתכם דברים שצריך לדעת בימים אלו (למרות שראש הממשלה מוריד עליכם כסף מהשמיים)

🗡 במה לשחק

קרין אלדאה התנסתה במשחק ״רוח הרפאים של טסושימה״ (Ghost of Tsushima). מלבד מה שהיא למדה על הסומראים במאה ה-13 היא הרגישה כמו בשוט של קורסוואה.

🥢 מה לבשל

אוקיי לא פלא שהעולם קורס. הנה מתכון למלוואח מדפי אורז

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ