המושיע או השעיר לעזאזל: זאת ועוד בעונה הבאה של "הפרויקטור"

היומית - כל מה שצריך לדעת על מה שקרה היום ועל מה שידברו מחר

ניב הדס - צרובה
ניב הדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גמזו בבית החולים איכילוב, באפריל. גורמים במערכת הבריאות מציינים כי הוא נכנס בעיניים פקוחות אל הקלחת הפוליטית המבעבעת סביב הקורונה
ניב הדס - צרובה
ניב הדס

היום ביומית: מינוי פרופסור רוני גמזו שם סוף לפארסת פרויקטור הקורונה (או שאולי לא). האם המפגינים בבלפור מפונקים, או שהמשטרה באמת אלימה כלפיהם? ואל תשמחו כל כך מהפגיעה במתקני הגרעין של איראן, זה עוד עלול להתהפך עלינו

גמזו בבית החולים איכילוב, באפריל. נחשב גמזו למי שנמנה על קבוצה מצומצמת של "מנהלי-על"צילום: מוטי מילרוד

תנו לגמזו לנצח

העונה הראשונה של הריאליטי המותח בישראל, ״הפרויקטור״, הסתיימה אמש מאוחר בלילה, כשבפרס הספק יוקרתי-ספק מפוקפק זכה פרופסור רוני גמזו, מנהל איכילוב, לשעבר מנכ״ל משרד הבריאות ובן טיפוחיו של המועמד המוביל הקודם הפרופ׳ גבי ברבש.

גמזו, שידוע כמי שרואה בסגר כללי אופציה אחרונה וכאדם שלא נבהל מסיטואציות משבריות, הוא מינוי מצוין לטענת המומחים כולם, מה שלא מוריד מחרפת התהליך שבו נבחר: חמישה חודשים של משבר חסר תקדים בעל השלכות בריאותיות וכלכליות חמורות חלפו עד שהגיעה הממשלה להכרה בהכרח של פרויקטור שכזה. לאחר מכן, בשל התכתשויות אגו לא ענייניות בין ראש הממשלה נתניהו לשר הבריאות יולי אדלשטיין, ויתרו עליו שלושה מועמדים, כשברבש הוא האחרון שבהם

עכשיו גמזו, שנתן את הסכמתו למינוי מבלי שהוגדר סופית תחומי אחריותו, הוא מי שעשוי להיות המושיע המחלץ לו חיכינו כל העת - עדות לכך ניתן לראות בהצלחתו עם פרויקט ״מגן אבות ואמהות״ להגנה על בתי האבות אחרי הגל הראשון - או השעיר לעזאזל שיספוג את כשלון הממונים עליו, שזו למרבה הצער הנטייה הטבעית שלהם. כל זאת ועוד, בעונה הבאה של ״הפרויקטור״.

צילום: אוהד צויגנברג

איפה פינוקי? 

מצד אחד של המתרס נמצא ניר גונטז׳, שועל הפגנות ותיק, שגורס כי מפגיני בלפור הם מפונקים, שנתקלים בכוחות משטרתיים המגלים איפוק יוצא דופן ולא נוהגים בהם באותה אלימות מסורתית בה פוגשים חרדים, יוצאי אתיופיה ופלסטינים.

מצדו האחר, ישנו אורי משגב שטוען בדיוק להיפך - ומעיד כי האלימות המשטרתית אינה הולמת את אופי ההפגנות, מופעלת בצורה חד-כיוונית - כוחות החוק הם אלה שמכים ראשונים - ואינה מהודהדת מספיק בתקשורת, שקונה את הודעות הדוברות של המשטרה.

דבר אחד בטוח, וקשה להאמין שאין לו קשר לאופי הטיפול המשטרתי: השר לבטחון פנים אמיר אוחנה אינו מאוהדיה הגדולים של מחאת בלפור. הממונה על כוחות המשטרה ביקש מפקודיו לבחון את האופציה להעתיק את ההפגנות מבית ראש הממשלה לאזור אחר, משום שהן טורדות את מנוחתם של השכנים. הם השיבו לו, כפי שאמור היה לדעת מראש, כי הדבר בלתי אפשרי.

טראמפ וקניה ווסט בתחרות קשה

גדעון לוי לא חוגג את הפגיעות במתקני הגרעין של איראן.

הדו-קרב על תואר ״המועמד המחופף ביותר לנשיאות ארצות הברית״ נמצא בעיצומו. בעוד טראמפ ממשיך להתגאות במבחן הקוגניטיביות הבסיסי שעבר משל הוציא 20 מ-20 אצל יוענה גונן בסופ״ש עם שלוש שאלות תנ״כיות, המוזיקאי קניה וסט קיים השבוע עצרת בחירות ראשונה. אשתו, קים קרדשיאן, מספרת כי היא חסרת אונים והריצה לנשיאות היא תוצר של הפרעה דו-קוטבית שהתפרצה.

״סטלה מאריס״ היא לא רק להקתו של פבלו רוזנברג, זהו גם שמו של הרומן החדש, הנוקב והכואב של אליאס ח׳ורי.

יש מעט מאוד מוזיקאים שראוי לומר עליהם גאון. טים סמית, סולן להקת הקרדיאקס שמת אמש, היה אחד כזה.

צילום: איתן לשם

🍲 מה לאכול 

שגיא כהן אכל ארוחה שנגעה בשלמות ועלתה פחות מ-300 שקל

📺 מה לראות

כשהיוצר של ״הגשר״ כותב סדרה על הרצח ההמוני הגדול ביותר בסקנדינביה, אתם יודעים שכדאי לכם להתכוונן עליה,

📻 מה לשמוע

פודקסט לה פמיליה בפנייה נרגשת להורים: תפסיקו לפחד כשהילדים שלכם משחקים במחשב. אפילו המדע בעד

🏜 איפה לטייל בסופ"ש

פרויקט שיקום הנוף הגדול אי פעם בישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ