מנופפים בכל קליפת בננה שמצאו בזבל: לליאת בן ארי נעשה עוול גדול

היומית - כל מה שצריך לדעת על מה שקרה היום ועל מה שידברו מחר

רוית הכט
רוית הכט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאת בן ארי בדיון הראשון במשפט נתניהו, במאי
רוית הכט
רוית הכט

היום ביומית: מי יגן על ליאת בן ארי מפני מסע ההפחדה הברוטלי נגדה? מה הטעם בוועדה שקמה בעקבות הרג איאד אל חאלאק ללא נציגי המשטרה והמשרד לביטחון פנים? וגם: מה אמורה לעשות בחורה שגילתה שהפכה לדמות פורנוגרפית בסיפורים של חבר? 

שרה נתניהו בבית משפט השלום בירושלים, באוקטוברצילום: עמית שאבי

תרבות של מאפיה

ליאת בן ארי, התובעת במשפטו של נתניהו, מוגדרת במשטרה כאישיות בדרגת איום 4. משמעות הדבר היא שקיימת ידיעה מודיעינית לא מופרכת על כוונה לפגוע בה או בסביבתה. אנשי אכיפת חוק, שנמצאים בסכנה כתוצאה ממילוי תפקידם, היא נורמה שמאפיינת מדינות מאפיה ותרבות פשע. במציאות נורמלית ראש ממשלת ישראל היה רואה בעצם קיומה של תרבות כזאת, כישלון מחריד, רעה חולה שיש למגר בנחישות. אלא שכאן הוא זה שמחולל אותה. נתניהו מתיר בפראות את דמם של פקידי הציבור שמעמידים אותו לדין תוך התבכיינות והתקרבנות. משפחת נתניהו מאמינה בלב שלם שהיא קורבן חסר ישע. נתניהו עצמו מספר לאנשים שהוא דרייפוס, שרה נתניהו טוענת שהיא אשה מוכה ושילדיה נמצאים בסכנה. אבל גם תחושה אותנטית של עוול בלתי נסלח לא יכולה להכשיר את מסע ההשחרה הברוטלי נגד בן ארי וחבריה. 

חנפניו הקולניים של נתניהו מכפישים בקביעות את בן ארי ומנופפים מולה בכל קליפת בננה שמצאו בפח הזבל שלה - חופשה שתוכננה מבעוד מועד ושהעזה לא לבטל רק בגלל שהסניגורים של נתניהו ביקשו יומיים נוספים בשימוע, פיצול נכס על שמה בראש העין וגם הכפשות שקריות לחלוטין על כך שבנה היכה שוטר. כל אלו נועדו ליצור מראית עין לפיה כולם נגועים בשחיתות, ולהשחיר את מי שהעזו להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה. עוול גדול נעשה כאן לליאת בן ארי ולבני משפחתה. על הציבור, שאותו היא משרתת, להגן עליה. 

אביו של אל-חלאק, חיירי, בביתם בוואדי ג'וזצילום: אלכס ליבק

למה מי כבר מת

איאד אל-חלאק היה צעיר ערבי בעל צרכים מיוחדים, שנורה למוות בידי שוטרי מג"ב, בשעה שהסתתר עם המדריכה שלו בחדר אשפה במזרח ירושלים. בעקבות הריגתו הוקמה בחסות נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ועדה בין משרדית לשיפור הטיפול של כוחות האכיפה והביטחון באנשים עם מוגבלויות. אלא שהיום מפרסם אור קשתי כי המשרד לביטחון פנים, הגוף הרלוונטי ביותר לעבודת הוועדה ויישום מסקנותיה, אוסר על נציגיו להשתתף בה.

לדברי מקור המעורה בפרטים, "בהנחיית השר אוחנה, מנכ"ל המשרד לביטחון פנים הסכים שנציגי המשטרה ישתתפו רק ביום אחד של דיונים. כאשר "גילו" בלשכת השר שהם משתתפים בוועדות-המשנה, אסרו עליהם מלשכת השר להמשיך להגיע". הסיבה לכך, מעריכים גורמים, היא בין היתר מאבקי כח על רקע העובדה כי הוועדה הוקמה בחסות הנשיא ריבלין. בהחלט סיבות ראויות וחשובות, כשמדובר בוועדה שנועדה להציל חיי חסרי ישע. אפשר לחשוב, למה מי כבר מת. 

חוף הילטוןצילום: אייל טואג


חברות או פורנוגרפיה ועוד סוגיות חשובות

אנחנו, כידוע, כבר עמוק בתוך קמפיין בחירות. נתניהו ולפיד עושים את השואו שלהם בכנסת. תיהנו

ובן שלו מתרשם ממחאת היחיד של מתי כספי נגד נתניהו 

בדרך לסגר? התחלואה במזרח ירושלים מזנקת ופרויקטור הקורונה, רוני גמזו, מביע חשש למצב בתי החולים בעיר


היו שעשו בה חור כדי לעשן סיגריה, יש כאלו שקשרו אותה לכלביהם. היחס המורכב למסיכות בזמן מגיפה היה גם ב-1918  

עוד לא מחצית אוגוסט, והסתדרות המורים כבר מכריזה על סכסוך עבודה ומאיימת לא לפתוח את שנת הלימודים ב-1 בספטמבר. מנגד, ההרשמה שפתח שירות התעסוקה, ושהציעה גם לחסרי ניסיון לעבוד כמורים בתקופת הקורונה הצליחה מעל למצופה

אשה, לא לבנה, צעירה יחסית. ג'ו ביידן הצליח למצוא סגנית שהיא כל מה שהוא לא 

"דברים שגילה לי חבר ששכבתי איתו פגעו בי מאוד משום שהתברר לי שהפכתי שלא מרצוני לדמות פורנוגרפית או לחפץ בשיחותיו. הוא טוען שמה שאיני יודעת אינו יכול לפגוע בי. האמנם?". מדור מחלק מוסר נדרש לסוגיה

דבר אחד טוב בלבד יש בקיץ הזה. אל תלכלכו אותו

מה לראות

ריפוי באמצעות עקיצות דבורים, טנטרה צום ושמנים אתריים. סדרה תיעודית חדשה של נטפליקס בוחנת את תעשיית ה-wellness 

מה לשמוע 

את לנון ומקרטני כולם מכירים. ומה עם פול וולר?

מה להכין

אם החופש הגדול עוד לא גמר עליכם אז: א. אתם אנשים חזקים מאוד ב. כנסו למטבח והכינו עוגות קרות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ