לא מאמינים ששליין פוטר בגלל לחצים פוליטיים? אתם עדיין צריכים לדאוג

היומית - כל מה שצריך לדעת על מה שקרה היום ועל מה שידברו מחר

רוית הכט
רוית הכט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור שליין ורוית הכט
רוית הכט
רוית הכט

היום ביומית: מה עומד מאחורי פיטוריו של ליאור שליין מרשת 13, ומי יעצור את שערוריית הנסיעה ההמונית לאומן? וגם: אפרופו האסי וניר דוד, איך זה מתנהל בקיבוצים אחרים שיושבים על אוצרות טבע?

נתניהו מתארח ב"גב האומה"צילום: קובי גדעון / לעמ

ערוץ 13 מתמסר לחנופה

תוכניתו של ליאור שליין "גב האומה" הורדה מלוח השידורים של רשת 13, שביטלה את חוזה הטאלנט עם שליין. גורמים המעורים בנושא טוענים, כי היתה זו החלטה עיסקית: תוכנית לא זולה להפקה, שמביאה רייטינג לא גבוה יחסית, היא מועמדת סבירה לחיתוך. אלא שהחלטות, גם בתקופת אימים כמו זו הנוכחית, מתקבלות תמיד בתוך מכלול רחב יותר של שיקולים. למשל, שיקול של ערך אמנותי או איכותי שיש לתוכנית סאטירה, הקוראת תיגר על השלטון ומקדמת נושאים שאינם בליבת הקונצנזוס הישראלי, כמו המלחמה בהדתה שקידם שליין בתוכניתו. השאלה אם רוצים לשמור על נכס כזה או להיפך: דווקא מחכים להזדמנות להוציאו להורג.

אריאנה מלמד מציינת את המעמד הזה כרגע הקבורה של רשת 13, לשעבר ערוץ 10, שמאז שנקנה על ידי הטייקון לן בלווטניק הפך, לטענתה, לשלוחה של ערוץ 20. התזה הזאת, שהתחזקה בגל הפיטורים הקודם בערוץ, כה רווחת בקרב מתנגדי נתניהו, עד שבאופן מפתיע שליין זכה לעידוד דווקא מפי אחד המותקפים הראשיים בתוכנית, הבוס שלו לשעבר, יאיר לפיד.

אולם גם מי שלא מקבלים את התזה הזאת כפשוטה צריכים להיות מודאגים. ערוץ ללא סאטירה איכותית - ותוכניתו של שליין ייצרה סאטירה איכותית - מוותר על אחד מתפקידיו המהותיים, ומתמסר לחנופה, בין אם לשלטון ובין אם לטעם ההמון. שתי האופציות גרועות למדי.

חסידים באומן, ב-2017צילום: Valentyn Ogirenko/רויטרס

מי שמאמין לא מידבק?

שערוריית העלייה לרגל לאומן ממאנת להסתיים, בניגוד לכל היגיון. היום הודיע נשיא אוקראינה, וולודומיר זלנסקי, כי לבקשת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ארצו תגביל את מספר הנכנסים אליה מחשש להדבקה המונית. לכמה יגבילו? איך יגבילו? ומה תעשה מדינת ישראל עם השבים מאירוע בעל פוטנציאל הדבקה המוני? כל השאלות האלו תלויות באוויר כי הממשלה, שחלק מחבריה מתבכיינים השכם וערב על היעדר משילות, מפחדת מכמה עשרות חסידי ברסלב, ולכן היא נזקקת לטובות מהאוקראינים - בתקווה שהם אלו שיוציאו בשבילה את הערמונים מהאש.

ואולי השאלה החשובה ביותר שראויה להישאל היא: מדוע עמדתו החד משמעית של פרויקטור הקורונה רוני גמזו, שנתניהו עצמו מינה, לא נאכפת על ידי ממשלת ישראל, והוא בכלל עומד תחת מתקפה דווקא מכיוון שר הבריאות לשעבר, שבאשמתו הפכה החברה החרדית לנפגעת הקורונה הראשית?

נחמיה שטרסלר טוען שאם גמזו יתקפל הוא גמור. רוגל אלפר עומד על ההבדלים בין הזכות להפגין בבלפור לבין הזכות להתפלל באומן.

הניהול הכושל של לוגיסטיקת הקורונה ועוד כמה קטנות

20 מיליון דולר שולמו לרכישת ערכות לבדיקת דם - ורק ב-5% מהן נעשה שימוש. ערכות בדיקת קורונה נרכשו ב-8 מיליון דולר למרות "ריקול" שנערך להן בארה"ב. תחקיר של ליאת לוי על הניהול הכושל של לוגיסטיקת הקורונה

זה סיפור בלתי ייאמן על ילד אמנה שעשוי להינתק ממי שהוא מכיר כהוריו משום שאמו הביולוגית, מכורה לסמים שהפנתה לו עורף, שינתה את דעתה

כשהילדים שלה היו קטנים, אמרו לרבקה נריה בן-שחר שהיא עוד תתגעגע למסע הכומתה הזה. עכשיו הבת שלה עזבה את הבית והיא עצובה נורא

הוויכוח הייצרי על נחל האסי בניר דוד שלח את משה גלעד לבדוק מה קורה בקיבוצים שיושבים על אוצרות טבע. הוא מצא תושבים שמרגישים שביתם פרוץ

ובנושא לא בלתי קשור, זה אחד האזורים היפים בארץ, והוא אמור להיות ציבורי. עשירי הרצליה חשבו אחרת

אולי אין צורך להסביר את זה אבל בכל זאת: למה אנשים אוהבים לקבל עיסוי

מה לשמוע
חיים לוינסון מספר בפודקאסט "השבוע" ששרה ויאיר שינו את דעתו של נתניהו בקשר לבחירות

מה לראות
מאמן פוטבול אמריקאי מנסה לאמן קבוצת כדורגל באנגליה. חן חדד אהבה את הפשטות של "טד לאסו" 

איפה לטייל
אוקיי, אנחנו עדיין תקועים כאן. אז דמיינו שחיפה זה חו"ל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ