שלום תמורת פיהוק: למה אף אחד לא מתרגש מטיסת הבכורה לאמירויות?

מישהו התרגש מטיסת הבכורה לאבו דאבי? יום לפני פתיחת הלימודים - ההורים, הילדים ורוני גמזו במצוקה. וגם: חוקרת זוגיות מסבירה איך אנחנו משליכים את רצונותינו על מושאי התשוקה שלנו | היום ביומית

רוית הכט
רוית הכט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קושנר, אובריאן ובן שבת נוחתים באבו דאבי, היום
רוית הכט
רוית הכט

שלום תמורת פיהוק

טיסת הבכורה הרשמית לאבו דאבי יצאה, עם הדגלים, העיתונאים, החליפות וכל הטקס בישבן, אבל נדמה שאיש לא באמת מתרגש, ואפילו גם לא ממש מתעניין. הניסיון להבין איך שנת הלימודים הבאה תצא לדרכה מסעיר את הישראלים הרבה יותר מאשר דבריו של ג'ארד קושנר, שמנסה להיות שושבין הרגע. 

בין אם זה החום, תלאות הקורונה או העובדה הפשוטה שישראל מעולם לא נלחמה באיחוד האמירויות, אין לה איתה גבול, וגם לא סכסוך היסטורי ייחודי - הניסיונות של נתניהו להעלות את ההסכם לדרגת ההסכמים עם הירדן ובטח זה ההיסטורי והחשוב מכל עם מצרים - מעושים ופלסטיים ( "רבע מאה חלפה בין החתימה האחרונה עם מדינה ערבית לרגע הזה... אנו נושאים עיניים לאופק חדש באזור", ניסה להרים שליחו, מאיר בן שבת). אם היתה כבר תכונה כלשהי, וגם היא די גוועה, הרי שרווחה בעיקר בקרב הביביסטים, שיחגגו פחות או יותר כל פעולה של נתניהו (וכן את היפוכה, אם יחליט כן). האדישות הזו אינה חמיצות שמאלנית, כפי שאוהבים להסביר אותה בביביסטית, אלא מצב כלל ישראלי, שאותו מסבירה יפה נעה לנדאו.  

פרויקטור הקורונה גמזו, באפרילצילום: מוטי מילרוד

פרויקטור על קוצים

יום אחד לפני החזרה למסגרות הלימוד: ההורים מרוטים וחרדים, הילדים מחורפנים ומבולבלים ופרויקטור הקורונה רוני גמזו מכיל בתוכו, כנראה, את כל הרגשות אלו גם יחד. "אין היגיון בפתיחת מערכת החינוך בערים אדומות", אמר גמזו, בהתייחס לעמדת שר החינוך יואב גלנט, שהצהיר כי מערכת החינוך תיפתח בכל הארץ. גמזו מתח במסיבת עיתונאים ביקורת על התנהלות השרים המעורבים במשבר הקורונה ואמר: "כל אדם חוץ ממני היה קם והולך". זו אמירה קיצונית למדי, שמעבר לנרקסיזם מסוים, משקפת גם עצבנות אמיתית ומסוכנת. זו קריאת "תחזיקו אותי" במגבר רועם במיוחד, כשהשלב הבא יהיה כנראה ניתוצו. 

לא ברור האם נתניהו מנסה למתוח עד הקצה את העצבים של הפרויקטור שמינה (מה הוא מרוויח מזה?) או שהוא דבק באסטרטגיה המנצחת של לא להחליט החלטות קשות. או שהוא בכלל עסוק כעת בפעילות נמרצת ונחושה בפתרון משבר אומן, שגם בו גילה מנהיגות דגולה ואומץ לב טיפוסי.

"טנט". הפתיחה הטובה ביותר בסעודיהצילום: Melinda Sue Gordon/אי־פי

ראש הממשלה משחית את כוחות הפרויקטור שלו על ריבים עם מיקי זוהר והתקוטטויות עם שרים אחרים, במקום לחתוך כשיש מחלוקת ולהוביל למדיניות הדוקה וברורה.  אחר כך הוא מתבכיין שבג"ץ/הפרקליטות/השמאל/התקשורת לא נותנים לו למשול. 

תהיו קשים להשגה ועוד המלצות חמות

לפני שאתם דוחפים לילד: עשרה דברים שצריך לדעת על ריטלין


הדי ההתפטרות של שאול מרידור עדיין נשמעים: חגי עמית על השבוע שגמר את ראש אגף תקציבים

עובדות התלוננו נגדו על הטרדות מיניות, ובעקבות הליך גישור בנושא הוחלט על "תהליך ארגוני של ריפוי ואיחוי" הכולל גם "שינויי כוח אדם" (שכללו את עזיבתו). מנהל המקום כתב עליו במכתב ההמלצה: "בעל קשרי אנוש מצוינים"

מלחין אוסטרי־יהודי בן המאה ה-19 מעורר סערה בקמפוסים בארה"ב בטענה שהוא "גזען ולאומן". אמיר מנדל כותב על הניסיון להפוך אמנות לתקינה פוליטית תוך חיסול נכסי אמנות 

איך אנחנו משליכים על מושאי התשוקה שלנו את הרצונות שלנו, ולמה כדאי להיות קשים להשגה. פרופ' גורית ברנבוים עורכת מחקרי זוגיות

בכל העולם חיכו לסרטו של החדש של כריסטופר נולאן. אבל ההצלחה שלו - בטח על רקע הקורונה – הפתיעה  

🎼 מה לשמוע
הקורונה עשתה טוב לנגה ארז, שהוציאה באחרונה כמה סינגלים עם טונות של גרוב. השמות "בילי אייליש" ו"פרוקופייב" הוזכרו בביקורת הזאת של בן שלו

🌽 מה לאכול
אתם לא מעלים על דעתכם מה ניתן לעשות עם תירס

🤳 אחרי מי לעקוב 
אופיר חובב ממליצה כאן על חשבונות אינסטגרם יפים, וגם על כאלה שיחשפו אתכם למסלולי טיולים סודיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ