האם לעופר שלח יש מה להציע למי שלא קורא "הארץ"?

האם עפר שלח יצליח לסחוף אחריו ציבור גדול מכותבי וקוראי "הארץ". כתב אישום מזעזע הוגש היום בפרשת אונס הקטינה באילת. וגם: אהוד אולמרט מדבר לרגל סרט דוקומנטרי חדש עליו | היום ביומית

רוית הכט
רוית הכט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפר שלח
רוית הכט
רוית הכט

שלח לחמו

אז עפר שלח הכריז על רצונו לאתגר את יאיר לפיד ולהנהיג את מחנה "אנטי ביבי", ויש כמה שמאלנים שמרוצים מזה מאוד כמו איריס לעאל, בהמשך למאמרו של זיו איזנברג, שפרסם מאמר תמיכה בו עוד לפני ההודעה. גם אלון עידן זיהה את הפוטנציאל, וראה בהתנפלות הימין על שלח סימן מבשר טובות.

אפשר להבין את הסנטימנט הזה, שלח, מעבר לרמתו האישית הגבוהה, אכן מצטיין ב"קילר אינסטינקט" שמחנה אנטי ביבי המובס והמושפל כמה אליו, בטח לאחר הצטרפות בני גנץ וגבי אשכנזי לממשלת נתניהו בקולותיו.

זה טוב ויפה, וגם ההצהרות שלו על הלגיטימציה המיוחלת לקול הערבי מעוררות תקווה. חוץ מזה, מהנה לגלות רוחות של דמוקרטיה במנגנון המונוליטי של "יש עתיד" - ולבחון מחדש את נאמנות הפעילים למנהיגם המייסד. השאלה אם שלח יוכל להציע דבר מה שיקרוץ למסה גדולה מכותבי וקוראי "הארץ", והאם יצליח היכן שלפיד - "מה ישראלי בעיניך?" - כשל.

מימין: איסי רפאילוב, איליזיר מאירוב ואושר שלמה

שתי גלקסיות שונות

כתב אישום, הכולל גם את שמות הנאשמים, הוגש היום לביהמ"ש המחוזי בבאר שבע כנגד 11 מעורבים בפרשת אונס הקטינה באילת. לפי הכתב האישום, לאחר שהשתכרה וחשה ברע הנערה לוותה על ידי חברתה כדי לשטוף את פניה, ותועדה מועדת במסדרון ונעזרת באחרים כדי ללכת. אז החלה סביבה התקהלות ולמקום הגיע גם אחד הנאשמים המרכזיים בפרשה, איסי רפיאלוב בן 28, שהציג את עצמו כחובש, ושעוד קודם נדחה על ידי הנערה כשפנה אליה. לפי החשד רפיאלוב הוביל אותה יחד נאשם נוסף בשם אילזיר מאירוב לחדר 216 במלון הים האדום. שם במשך שעה הם, וגברים אחרים, ביניהם קטינים, אנסו אותה בזה אחר זה.

התיאורים בכתב האישום ובהודעת הפרקליטות מזעזעים. לפי הודעת הפרקליטות, הנאשמים באונס "ביצעו בזה אחר זה, במשך כשעה, לעתים בצוותא, עבירות מין בקטינה באכזריות תוך אובדן צלם אנוש ותוך התעלמות מופגנת ממצוקתה. לפי החשד, באותו זמן התאספו במסדרון 16 נערים, ששלחו אלה לאלה הודעות לאחר שהנערה הוכנסה לחדר. עוד נטען, כי דלת החדר לא היתה תקינה והקטינים מחוץ לחדר דפקו עליה, פתחו אותה וזרקו אחד את השני לתוך החדר.

קשה לקלוט איך בעידן כה רגיש מצד אחד, בו כל אינטראקציה בין גברים לנשים נסרקת במסרקות ברזל בכתבות, בטורים ובמאמרים, מתרחש, מאידך, אירוע כל כך ברברי ואכזרי. האם אלו שתי גלקסיות נפרדות? שתי חברות נפרדות של בני אדם? ודאי שלא. חברה בכללותה נמדדת ביכולת שלה להגן על הצלעות החלשות ביותר שבה, כמו הנערה ההיא בת ה-16. מעבר לבנאליות של הרוע, כפי שהיא משתקפת באירוע המחריד הזה, הפער המצמית הזה הוא עדות לכישלון.

הגן הלאומי ירקון, מתחם תל אפקצילום: מנו גרינשפן

ישראלים שמתנהגים יפה ועוד הפתעות

מלחמות אומן לא נפסקות. מיקי זוהר מאשים כעת את פרויקטור הקורונה, רוני גמזו, בלא פחות מהתגברות האנטישמיות באוקראינה

וגמזו (שוב) מאיים בסגר אם התחלואה לא תרד בערים האדומות

לא רק באעבלין ובעמנואל: הקורונה משגשגת גם בפריז סן ז'רמן. לפי הל'אקיפ הצרפתי החולים לא סתם באים מעומק הספסל. יומון הספורט הצרפתי טוען שניימאר, אנחל די מריה וליאנדרו פראדס נדבקו בנגיף

כולם היו סקפטיים לגביי סיכויי הצלחה של תהליך ההרשמה המוקדם של מבקרים בשמורות טבע בעקבות הקורונה. אבל וואלה, זה דווקא עובד יפה

רוב הזמן אנחנו עסוקים בכמה מזעזע אנחנו נראים בחלון שלנו בזום. מנכ"ל החברה, שפירסמה את דו"חותיה הפנומנליים לרבעון השני, דווקא נהנה מאוד להסתכל בחשבון הבנק שלו

מתבלטים איפה לקנות דירה? דיירי 34 שכונות פופולאריות בישראל כאן לעזור לכם

אבנר כץ, בין היתר המעצב של קיפי בן קיפוד מרחוב סומסום, מת בגיל 81

מה לראות

אהוד אולמרט טוען בתוקף כי אינו מושחת, ומסביר את ההבדלים בינו לבין משפחת נתניהו. סרט חדש בדוק אביב ליווה אותו

מה לראות 2

מה קורה לאדם שלוקה בסכיזופרניה פראנואידית? אורי קליין ממליץ לכל מי שמרגיש אחר לצפות ב"יופי נצחי"

מה לשמוע

טראמפ אולי יפסיד אבל הטראמפיזם יישאר עוד זמן רב איתנו. פודקאסט החמור והפיל, המלווה את הבחירות לנשיאות ארה"ב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ