כדאי להזכיר כמה דברים לנלהבים מעוז רוחו של ליברמן

ליברמן קורא לא לקיים את הוראות הממשלה. האם הוא היה מנהל את זה טוב יותר? לפיד ושלח מתואמים? מסרי האיבה יספקו בקרוב חומרים לקמפיין הליכוד | היום ביומית

רוית הכט
רוית הכט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליברמן, ביוני
רוית הכט
רוית הכט

הצהרות פורחות באוויר 

ח"כ אביגדור ליברמן קורא לציבור שלא להקשיב להנחיות הממשלה בעניין הקורונה. "בימים האחרונים מדינת ישראל נמצאת באנדרלמוסיה", אמר ליברמן, "...שום דבר לא מתקבל באופן מסודר, הכל בשלופים וכתוצאה מלחצים ומקומבינות".

המצב בישראל אכן כאוטי למדי. הפרויקטור, רוני גמזו, מתכנן מודלים שאיש לא מיישם, מספר החולים מאמיר וההיסטריה, כרגיל, מנופחת. ראש הממשלה עושה חישובים פוליטיים ובורח מכל החלטה קשה, כשהפחד שלו מפיצוץ עם החרדים היה כוכב הצפון שהכתיב את הדרך.

אלא שהקריאה הזאת באה מפיו של מי שלא בדיוק הבריק בתפקיד הביצועי האחרון שלו. ואולי כדאי להזכיר למי ששונאים את נתניהו עד כדי כך שהם נלהבים מעוז רוחו של ליברמן, קריאות נוספות של האיש, כמו זו שלא לקנות בחנויות של ערבים ששבתו בזמן המלחמה בעזה ב-2014 (המכונה במעשה בלוף: "מבצע צוק איתן").

אותו כנ"ל, אגב, גם לגבי נפתלי בנט, יקיר המאוכזבים והסקרים, שכבר הספיק להוציא ספר פרי עטו על ידיעותיו בתחום עצירת המגיפה. בנט, שוודאי פועל ללא לאות מתוך שיקולים הנוגעים לטובת הציבור, הצטיין לאורך הקריירה שלו בעיקר בדחיפת אפו לענייני משרדים אחרים, כשהוא תמיד מציג אלטרנטיבת צללים בסגנון: "איך אני הייתי עושה את הדברים".

יכול להיות שאנשים כמו ליברמן או בנט היו מנהלים את הסופה הזו טוב יותר - ברמת התפקוד של הממשלה הזאת זה כנראה לא מאוד קשה. אלא שתמיד מבחוץ כולם יודעים טוב יותר מה לעשות, בעיקר כי אין עליהם שום אחריות או חובת תשלום על כישלון.

לפיד ושלח בכנסת, ב-2015צילום: אוליבייה פיטוסי

שובה של כת "יש עתיד"

אולי יום אחד נגלה איך הם סיכמו ביניהם הכל בקריאת מחשבות מתוחכמת, מבלי להשאיר טביעות אצבעות. אבל חסידי תיאוריית התיאום בין יאיר לפיד ועפר שלח כדי להותיר ללפיד את המרכז-הימין – אגב, לא ברור איזה ימין מצביע ללפיד, כשל ראשון ועיקרי בתיאוריה, אבל נניח לזה כעת - חייבים להודות שזה לא בדיוק נראה כך.

גורמים המקורבים למשפחת לפיד רבתי אמרו, כי רף האיבה לשלח בבית המשפחה גבוה קצת יותר מזה לנתניהו. אולי זו הגזמה או רכילות פרועה, אבל נדמה שלפיד שעד עתה שיחק אותה קול, ואף הצהיר שיישאר במפלגה אם שלח ייבחר - חוזר להתנהג כמו מנהיג כת "יש עתיד". לפיד דחה את יוזמתו של שלח לפתוח את המפלגה לפריימריז ואמר שאף אחד לא יציג לו אולטימטומים. רביב דרוקר סבור שלשלח כבר אין מה לעשות ביש עתיד. האם השניים האלו עוד יסלימו את המהלומות ויספקו חומרים לקמפיין הליכוד הבא?

האקרופוליס באתונה, ביוליצילום: Petros Giannakouris/אי־פי

קצת חדשות טובות והרבה רעות

וזה הרגע ביום שבו מקבלים חדשות טובות. הופ, עבר. מכאן רק נלך ונרד

המצב עד כדי כך טוב (שיא עולמי במספר נדבקים יומי, לא?) שמקבלי ההחלטות יכולים להמשיך לריב. עוצר לילי לא ייכנס לתוקפו בגלל ריב על הרכב "הערים האדומות"

התכוון או לא התכוון? אלון עידן על הרגע הזה שבו נובאק ג'וקוביץ' חבט בכדור הטניס הישר לגרונה של שופטת הקו

פרשת אנגלמאיר ושושקה עדיין לא התעייפה מעצמה

מנהיג האופוזיציה ברוסיה, שלפי טענת קנצלרית גרמניה הורעל במטרה לרצוח אותו, התעורר ומגיב לסביבתו. אל תציעו לו כוס תה

תחזית מזג האוויר: זה הולך ונהיה גרוע מיום ליום

מה לאפות

ובכזה מזג אוויר - מה לעזאזל עושים עם הבצק?!

מה לשמוע

פודקאסט התרבות של "הארץ" מארח את תם אהרון שמדבר על סאטירה, רשתות חברתיות ועוד עניינים ואת יעל שטרנהל על תרבות שחורה בארה"ב

מה לראות

כולם מדברים על "טנט" של כריסטופר נולאן. בסין הצליחה יותר דווקא דרמה היסטורית בשם The Eight Hundred

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ