הסכמי השלום נחתמים בוושינגטון, ונראה שכל הצדדים צדקו בחששותיהם

המקלות והגזרים בהסכם עם האמירויות ובחריין, וכיצד חששות הימין והשמאל מתגשמים. למה משגעים (שוב) את ההורים בהנחתות מהיום למחר. וגם: מה הקטע של "דגי המלאך" ומה קורה כשהם מזדווגים עם מינים אחרים | היום ביומית

רוית הכט
רוית הכט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הזוג נתניהו והזוג טראמפ בוושינגטון
רוית הכט
רוית הכט

לפני הרגע ההיסטורי, הגיע רגע קומי

للمقالة بالعربية: إتفاقية السلام مع الإمارات تثير الشك والريبة

ערב הכניסה לסגר חותם בנימין נתניהו על הסכמי השלום עם איחוד האמירויות ובחריין. האירוע הזה, שנתניהו מנסה לשוות לו מעמד מיתולוגי כמו חתימת הסכמי השלום עם מצרים וירדן, לא מנחם את מרבית הישראלים ששקועים במרה שחורה ובחרדות כלכליות.

בדידותו של נתניהו בטקס, שלא משתף את שריו בדבר, ונסע לטקס מלווה במשפחתו, הולידה רגע די מצחיק: נתניהו גילה שאין בסמכותו לחתום על ההסכמים, משום שנדרשת חתימתו של שר החוץ, ונזקק לייפוי כח של גבי - "שכחו אותי בבית"-  אשכנזי. מסתבר שההסכמים התפורים גם למידות איחוד האמירויות ובחריין - מספינות הפאר של הדמוקרטיה הליברלית - מניחים את קיומן של ממשלות, המורכבות מעוד משהו פרט לקיסר ומשפחתו.

העמימות שאפפה את הפרטים סביב ההסכמים, בעיקר בכל הנוגע לסוגיה הפלסטינית, עוררה חשד בימין שכבר נפל עם נתניהו בבלוף הסיפוח, וביקורת עזה בשמאל. האמת שכולם צודקים בחששותיהם. ממסיבת העיתונאים של הזוג טראמפ עם הזוג נתניהו, שהתנהלה באווירה נינוחה וטבעית של טיפול בתא לחץ, עולה כי חמש מדינות נוספות יחתמו הסכמי שלום עם ישראל, מבלי שהן שמות קצוץ על הסוגיה הפלסטינית, שהתעקשו להזכיר את עצמם בכמה מטחים על אשדוד ואשקלון. העיסקה למכירת מטוסי F-35 תתקיים גם תתקיים, והיא כנראה מהסיבות הרציניות לכל המהלכים הללו. הסיפוח יורד מסדר היום.

בית ספר תל"י גאולים בירושלים, למצולמים אין קשר לכתבהצילום: אוהד צויגנברג

אלוף בן הגדיר היום את הביקורת משמאל כ"מכמירת לב בעליבותה, ונראית כהעתק שמש דהוי של האופוזיציה הימנית להסכמי אוסלו עם הפלסטינים ולמשא ומתן הכושל עם סוריה, למשל בטענה שנסיכויות המפרץ לא דמוקרטיות, והשלטון בהן עשוי להתחלף לרעת ישראל". לדבריו, מדובר בגדול ההישגים של נתניהו (הוא מסתובב עדיין ללא אבטחה).

שוב ההורים חסרי אונים

רגע לפני הסגר המייאש, הממשלה ממשיכה להכות באזרחים החבוטים: אחרי פרסום ההנחיות, שקבעו  כי מערכת החינוך תפעל עד יום שישי, ברגעים אלו נידונה הפסקה של הלימודים - לפחות חלק ממנה - כבר ממחר. חודש לאחר פתיחת מערכת החינוך, שבועות מספר לאחר עלייה בתחלואה, כשהממשלה עושה צחוק ממודל "הרמזור" של גמזו - האם היומיים הללו הם שעומדים בין השתלטות על המגיפה לאסון נוסח צפון איטליה? מה משמעות הצעד הזה, כך, ערב לפני, זולת שבירת רוחם של ההורים, שצריכים מהיום למחר למצוא פתרונות לילדיהם, ובעיקר שוב מרגישים את חוסר האונים?

שיעור אוניברסיטאי בזום. הוראה בזום לא באמת עובדת, וכשמדובר במספר גדול של משתתפים היא בלתי אפשריתצילום: NATHAN FRANDINO/רויטרס

השליפות המבוהלות האלו לא רק שלא יעצרו את התחלואה וישפרו את המצב - הן מזיקות, מייאשות ומאיצות את המצוקה הנפשית הכללית הכרוכה בלהיות אזרח בישראל היום. רוני גמזו נכנס לתפקידו כשהוא מבטיח חוזה אמון חדש עם האזרחים, וכן הימנעות מסגר בכל מאמץ. בשני הסעיפים הללו - גם אם לא באשמתו - הוא נכשל. 

שקר ההוראה בזום ועוד כמה קטנות

מסתמן: דוכני ארבעת המינים - כן, חופי הרחצה - לא

חלוקה אגררית - אאוט. עוד מעט החברה תתחלק כאן למי שהצליחו לברוח ליוון בסגר ולמי שלא

מנהיג האופוזיציה ברוסיה אלכסיי נבלני, שעל פי חשד, הורעל על ידי השלטונות ברוסיה, הצליח לנשום בכוחות עצמו (והמליץ על כך בחום)

אבי שילון בניתוח מבריק של זרמי העומק בחברה הישראלית בעקבות פרשת ערן זהבי. מי בעצם המזרחי כאן?

ועוד זהבי אחד ודי: חיים לוינסון לא הכי התרשם מהרגישות החברתית שהפגין כוכב הכדורגל במעצרו

שחקן ערבי - לא, בעלים מאבו דאבי - כן.  בית"ר ירושלים מאשרת המו"מ לרכישתה בידי משקיעים מהאמירויות

יובל דרור פורם את שקר ההוראה בזום

הכל כל כך מקסים כאן: גם הכינוי "דגי מלאך", וגם הזדווגותם עם מינים אחרים, שמולידה צאצאים יפהפיים

🎧 מה לשמוע

פרופ' חגי לוין, יו"ר איגוד רופאי הציבור, אורח פודקאסט "השבוע", מאמין שהסגר מיותר ושהממשלה הורסת את המדינה

📺 מה לראות

שאפתנית, מטרידה ומכשפת. וג'וד לאו.

🏬 מה לקנות

זה הזמן להעלות מהארכיון את הכתבה מתחילת מרץ על סידור המזווה 

للمقالة بالعربية: إتفاقية السلام مع الإمارات تثير الشك والريبة

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ