נתניהו רוצה אותו לצדו. הוא צריך להיות אידיוט מושלם כדי להסכים

לא ברור אם הדיבור על משה בר סימן טוב הוא ספין או בלון ניסוי. מערכת החינוך סגורה - מי הנדפקים הגדולים? כמובן, הורים מעוטי יכולת. וגם: איך היה העימות בין טראמפ לביידן? היום ביומית

רוית הכט
רוית הכט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בר סימן טוב בירושלים
רוית הכט
רוית הכט

בסוף יימצא הפראייר

זו חללית? זה בלון ניסוי? ספין או סתם תקיעת אצבע בעין לרוני גמזו? הקולות מסביבת ראש הממשלה להחזרת מנכ"ל משרד הבריאות הקודם, משה בר סימן טוב, לניהול משבר הקורונה מתחילים להישמע ולהדהד.

זה לא סוד שנתניהו מעריך את בר סימן טוב, נוהג לדבר איתו, ואף ניסה לשכנעו לקבל עליו את תפקיד הפרויקטור, שניחת בסופו של דבר על גמזו האומלל. לא משנה באיזו צורה - נתניהו היה רוצה לראות את בר סימן טוב לצידו. בר סימן טוב הכחיש היום שקיבל הצעה קונקרטית, אך בכל מקרה הוא צריך להיות אידיוט מושלם כדי לקפוץ ראש לסחי הזה.

גם אם אין לו אספירציות לקריירה ציבורית או פוליטית - כפי שמייחסים לו כמה - כניסה למנגנון ניהול הקורונה משולה כיום לטיול בעירום במחלקת קורונה תוך ליקוק המשטחים הציבוריים. לאלו אפשר להוסיף את נאמנותו העקבית של נתניהו למומחים סביבו - בעיקר בכל הנוגע לזריקת כישלונות על גבם. ומכיוון שאידיוט הוא לא - הרי גם לקפוץ מהרכבת צריך לדעת מתי - הסיכויים למינוי הזה אינם גבוהים במיוחד. הממשלה תמצא לה פראייר אחר.

למצולמות אין קשר לכתבה. הלמידה מרחוק כרפלקס בלאומליך קטטוניצילום: אייל טואג

שיסבלו בבית בשקט

אחד המחדלים הקשים בהתמודדות עם הקורונה, שתופס נפח קטן בהרבה מהמחסור בצוותים רפואיים, מיטות אשפוז וכו’, הוא ההשבתה מהיום להיום של מערכת החינוך. נפתחה מהר מדי, לא נפתחה כמו שצריך, היו קפסולות, לא היו קפסולות - הכשלים הם נחלת ההיסטוריה - המציאות הנוכחית היא שהורים רבים נמצאים עם ילדים קטנים בבית, כשמצופה מהם לעבוד כרגיל.

הבשורות בתחום הזה מייאשות למדי: מנכ"ל משרד הבריאות יותר רמז כי מערכת החינוך לא תיפתח גם לאחר המועד הנקוב לסוף הסגר. ההערכות הן, כי מערכת החינוך תיפתח בכלל לאחר חופשת החנוכה, וגם זאת בכפוף לירידה בנתוני התחלואה. נחמה פורתא אפשר למצוא בנכונות כלשהי להחזיר עוד קודם, גם אם בצורה מוגבלת, את הלימודים במעונות בגני הילדים ובכיתות הנמוכות כדי לאפשר להורים לעבוד. צוות חוקרים משותף של בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטה העברית ובית החולים הדסה קרא לממשלה לעשות זאת. לדבריהם, ילדים עד גיל 10 אינם המניע של המגיפה.

אז מה בינתיים? כרגיל, מי שיינזקו יותר יהיו ההורים החלשים כלכלית. מי שידם משגת יכולים להיעזר בשירותי שמרטפות כדי לחלץ חלון להשלמת משימות העבודה או סתם לשאוף קצת אוויר. גם ילדיהם ינזקו פחות: הם יוכלו לשמור על רצף לימודי כלשהו באמצעות קבוצות לימוד ומורים פרטיים. ומה עם אלו שאין להם? שיטרללו בסבלם בבית.

זיו בראשי ורם אוריון. שיר על סף תהוםצילום: דייב שחר

למה כולם אומרים "אין אותי" ועוד שאלות קשות 

■ תיקון חוק הקורונה למניעת הפגנות ממשיך למלא את תפקידו ולייאש את מתנגדי נתניהו. בחור בשם גיא טפר גילה תושייה והקים אתר לאיתור הפגנות ברדיוס של קילומטר מסביב לבית, תוך אפשרות להתחבר לקבוצות וואטסאפ רלוונטיות

■ חמי שלו צפה בעימות הראשון שהתקיים בין הנשיא דונלד טראמפ לבין המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן, והתחלחל מהבריונות של טראמפ

■ וכאן תוכלו לעקוב אחר הסקרים האחרונים ומאזן האלקטורים 

■ בניו זילנד גם נערך עימות - סימפטי בהרבה כנראה - בין ראש הממשלה שובת הלב ג'סינדה ארדרן, שהתוודתה על התנסותה בעישון קנאביס לבין ג'ודית קולינס השמרנית

■ מדינה קטנה ולא מאוד מוכרת העמידה מערך מרשים של למידה מרחוק. מה הפלא, שבניגוד לישראל, הקורונה לא תפסה אותה עם המכנסיים למטה.

■ מה הקשר בין חוש ריח לבין הפלות חוזרות? המחקר הזה מוזר ומפתיע

■ אנחנו מכירים אותו כאחד ממומחי העל בקורונה, אבל, מסתבר, הוא גם אחד מקורבנות פרי נדל"ן

■ זה יכול להיות סיפור מתוק על משפחה שנתנה לשליח הפיצה בן ה-89 טיפ בגובה 12 אלף דולר. אלא שהמחווה הגרנדיוזית הזאת חושפת משהו נחמד הרבה פחות

📺 מה לראות

מדריך לסדרות החדשות באוקטובר. אתם תזדקקו לו

🎧 מה לשמוע

שלושה סינגלים ישראלים שיצאו באחרונה נושאים את אותו שם: "אין אותי". זה בטח לא אומר כלום על מצב הרוח הכללי

🍌 מה להכין

כשהחיים נותנים לימונים, זה הזמן לפודינג בננה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ