עכשיו כבר ברור שזו היתה גלולה קטלנית, שאוכלת את כחול לבן מבפנים

גלולת הרעל שמפרקת את כחול לבן. גילה גמליאל אומרת שבטענות כלפיה על הפרת הנחיות מנסים לפגוע בליכוד. אולי כדאי קודם כל פשוט לציית להן? וגם: פעם המוצא והעדה היו דיל ברייקר בדרך לחופה. היום אלו ביבי וטראמפ | היום ביומית

רוית הכט
רוית הכט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בני גנץ וגבי אשכנזי בכנסת
רוית הכט
רוית הכט

בובות הוודו המרוטות של המחנה

התיקון לחוק הקורונה, שמטרתו היתה לסכל את ההפגנות בבלפור, חבט קשות בסוכה השברירית ממילא של כחול לבן. "אכלנו אותה תקשורתית אבל הרווחנו אסטרטגית", אמר לי לאחר תיקון החוק גורם המקורב לכחול לבן, "תראי איך עכשיו השיח על ההפגנות הפך לשיח על חרדים".

האבחנה הזאת נכונה בצורה חלקית ביותר. השיח הרעיל סביב ההפגנות ממשיך בעוצמה, גם אם ההפקרות בחלקים מהחברה החרדית אכן זוכה לביקורת נוקבת יותר מימין. יש מספיק כעס ושנאה לכולם. אבל הכינוי "נזק תקשורתי" מתאים אולי ליומיים קשים, שעוברים כמו כל סערת רשת מטופשת. כאן, לעומת זאת, מדובר על גלולה קטלנית, שאוכלת את כחול לבן מבפנים. היא זו שהובילה בסופו של דבר להתפטרות אסף זמיר ולדיבורים על פיצול שהשמיעה מיקי חיימוביץ.

הגלולה הזאת כוללת את החומרים הקשים ביותר שדמות ציבורית יכולה לספוג  - אש אכזרית וצולבת מתוך המחנה שלה, או ליתר דיוק מלב המילייה החברתי, האחוקים של פעם, שהעלו איתך סלפים לאינסטגרם. אתמול חיבקו אותם בקמפיין, היום נועצים בהם סיכות כבבובות וודו מרוטות: פוסטים לעגניים, הכפשות, קללות, לפעמים גם איומים. אפשר להבין את הזעם הזה, ככלות הכל כחול לבן הצהירה כי מטרתה הראשונה במעלה היא הדחת נתניהו, אבל להתקפות האלו יש טעמים נוספים, מתחום הרגש.

רביב דרוקר פרסם הבוקר מאמר שקורא לכחול לבן להישאר בממשלה למרות כל הקשיים. בין החלופות לממשלה הזאת, שאין אוהב לה בכל העולם, אפשר למנות במידה רבה של ריאליות ממשלת ימין צרה עם בנט והחרדים, שתיתן קארט בלאנש לחורבן מערכת המשפט. בנטרול העצבים, התסכול והרגש העז - האם זו באמת אפשרות טובה יותר?

נתניהו וגמליאל, ב-2019צילום: מרק ישראל סלם

אבל היא רוצה לנסוע לטבריה

והנה מקרה נוסף של מופת לדוגמה אישית לציבור הנתינים הכלוא בבית. השרה גילה גמליאל, שמתגוררת בתל אביב, שהתה עם משפחתו של בעלה בטבריה במהלך יום הכיפורים, ביקרה בבית הכנסת וככל הנראה נדבקה שם בקורונה. לא זו אף זו: אתמול פירסם חיים לוינסון, כי גמליאל ניסתה להטעות את חוקרי משרד הבריאות כשאמרה להם שנדבקה מהנהג שלה. מהחקירה האפידמיולוגית מתברר כי בני משפחתה הגרעינית, שנדבקו יחד איתה, לא באו כלל במגע עם הנהג. אופס.

בעקבות הממצאים, רוגל אלפר יוצא בקריאה נרגשת לגמליאל: אל תתפטרי, את בדיוק במקום הנכון. אני רוצה לנסח קריאה קצת פחות מתוחכמת: אולי במקום רצף גמגומים, הסתרות, שקרים, פדיחות והזלת דמעות רטרואקטיבית - פשוט תשמרו על הכללים?

מחלקת טיפול נמרץ קורונה בתל השומרצילום: אמיל סלמן

הדילמות של הקורונה ועוד כמה שאלות

■ חולה בן 70 עם מחלות רקע שסיכוייו לשרוד עומדים על 30%, לעומת חולה בן 50 בעל סיכויי הישרדות כפולים - למי נותנים מיטת טיפול נמרץ? אלו אינן דילמות תיאורטיות אלא מציאות מתהווה בבתי החולים

■ 5 חולי קורונה במצב קשה הגיבו בחיוב לתרופה שפיתחה אנבלייקס הישראלית - והמניה זינקה ב-100%. למה החברה לא פירסמה את הפרטים המלאים על הניסוי, והאם מאוחר מדי לקפוץ על העגלה?

■ מספר הדיווחים על אלימות במשפחה עלה פי 3 בהשוואה לשנה שעברה

■ "חינוך זה לא עניין לגנרלים, והמערכת מתנהלת כחלטורה". מנהל בית ספר בחיפה מספר איך זה (לא) מתנהל בשטח, ויש לו גם עצות מעשיות

■ ליברפול סופגת שביעייה, מנצ'סטר יונייטד מקבל שישייה - איך הקורונה שיגעה (גם) את הכדורגל האנגלי

■ פעם המוצא והעדה היו דיל ברייקר בדרך לחופה. היום זה בעד או נגד ביבי

📺 מה לראות?

שלושה סרטים מצוינים לראות עם הילדים

🏠 מה לעשות?

איך עוברים את החגים במלכודת הילדים, העבודה והחרדות

🎧 מה לשמוע?

השימוש המופרז במפוחית עשוי לרגש אתכם ב"הגל השני" - פרויקט מוזיקלי שנוצר בצל הקורונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ