פעם אחת הוא כבר נתפס. עכשיו זה כמו לדבר לקיר

באמת מאוד מעניין מי דובר אמת: גנץ שטוען כי עסקת מכירת ה-F-35 לאמירויות הוסתרה ממנו או נתניהו שמכחיש. מיקי זוהר הולך לאיבוד בחליפה שלו, וגם: ללטאות יש איזה קטע מוזר בתהליך ההזדווגות | היום ביומית

רוית הכט
רוית הכט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בבית החולים שערי צדק בירושלים, באוגוסט
רוית הכט
רוית הכט

כמו לדבר לקיר

אם פעם אחת כבר נתפסת. אם פעם אחת כבר אישרת עסקה למכירת "מערכות נשק מתקדמות" למדינה שעשויה להיות עוינת, ושהאינטרסים הביטחוניים שלה לא בהכרח עולים בקנה אחד עם אלו של מדינתך מבלי להודיע למערכת הביטחון ואפילו הסתרת זאת ממנה. אם כבר עשית זאת בצעד שכונה על ידי מסנגריך "טעות מטופשת", ועל ידי מבקריך בשמות חמורים בהרבה. אם כבר נוכחת לגלות, שגם אם לכאורה, לשיטתך, אין בכך כל פסול, זה צעד שרובץ וירבץ על גבך, ולא ייתן לך מנוח עד שלא ייחקר במסרקות ברזל - אם לא בערוץ הפלילי אז בוועדת חקירה: ממלכתית, פרלמנטרית, מבקר המדינה - מה שיבוא.

אז אם כל זה כבר קרה - האם הגיוני לעשות זאת שוב? להסתיר עסקת נשק, שככל הנראה חויבת להסכים לה במסגרת הסכם "שלום של עשירים" - ולא רק ממערכת הביטחון אלא גם ובעיקר משותפך הבכיר לממשלה, שר הביטחון, זה שאפשר לך את הקמת הממשלה הזאת שלא הצלחת להקימה שלוש פעמים, ומאז שעשה כן, לא חדלת לנעוץ בו פגיונות השפלה?

האם אני מדברת לקיר כעת? כי לעתים נדמה שחוסר העכבות, גסות הרוח והבחירה האוטומטית בשקר אצל נתניהו גדולים בכלל מכל חשד לשחיתות.

קרב הגרסאות בין גנץ לנתניהו - מישהו אגב, כולל תומכיו, מאמין לראש הממשלה? - מציב שפל נוסף בימיה של הממשלה הזאת. בחירות נוספות היו אסוניות עם פרוץ הקורונה ועודן אסוניות כעת. אבל הממשלה הזאת שוברת שיאי התשה משלה.

היא תיפול בקרוב. לא בטוח ש"אירוע גדול", מובחן ומסומן כמשבר התקציב יידרש לכך. יכול להיות שזה יקרה עוד בדרך במסגרת איזו ג'ננה מקומית. יש את הזוגות האלו, שלא סובלים אחד את השני שנים, ופתאום מחליטים להתגרש כי מישהו לא הניח את מחבת הפסים במקום הנכון. בעצבים המרוטים של כחול לבן - רגע המחבת שלה קרוב.

צילום: אוהד צויגנברג

מיקי לא אשם

כמה נכתב על יו"ר הקואליציה, מיקי זוהר. מה לא אומרים עליו, באילו כינויים לא מכנים אותו. זה לא שהוא לא נותן סיבות להתקפות עליו, אבל דומה שזוהר, יותר מהכל, פשוט הולך לאיבוד בחליפה שלו.

אני זוכרת שנפגשתי איתו פעם בלב בני ברק - אי אז לפני עולם הקורונה - והתיישבנו בגלידריה חרדית לראיון. הפתיעה אותי עדינות לחיצת היד שלו, בטח בניגוד לתמונות שלו צועק על משפחות שכולות. הוא הראה לי סרטון של בנו, שמעשן בשבת למורת רוחו ומנגן רוק כבד. אצלנו בבית כל אחד עושה מה שהוא רוצה, דמוקרטיה, סיפר. זמן ארוך סיפר בכאב אמיתי על המזוכיזם שבקריאת הטוקבקים שלועגים לו.

הטקסט היפה הזה שכתב רן שמעוני אולי מצליח ללכוד משהו ממהותו הפריכה של יו"ר הקואליציה בעקבות הפדיחה שקרתה לו השבוע בהצבעה על הקמת ועידת חקירה פרלמנטרית לפרשת הצוללות, "כשהמבוגר האחראי" (והמסוכן פי כמה) יריב לוין, נדרש לחלץ אותו ממנה בצעד שערורייתי. אולי אני רחמנית, אבל זה לא הוא שאשם, זה נתניהו ששם אותו שם.

לטאות תנין דרומיות מזדווגות. בחמש השנים האחרונות נאספו במוזיאון קרוב ל-500 תצפיות המתעדות הזדווגותצילום: PAUL FAULSTICH / NYT

יש סקס אחר (ומוזר)

■ אירופה זוחלת בחזרה לתצורות שונות של סגר עקב עלייה בתחלואה. גם שם לא הכי כיף עכשיו 

■ עם כזה ניהול, תודה, שלום, נסתדר לבד. גרסת תל אביב ובני ברק

■ לדעת נתנאל שלומוביץ, ברקו בדיכאון, ויש בזה גם משהו יפה, כי נפרצה פה תקרת זכוכית רגשית

■ כבר היה נדמה שמתחיל כאן סוג של סתיו או משהו קצת מעודד. וגם זה לא

■ יהודה בארקן הובא למנוחות

■ באשר לקשקוש הבורגני-בריאותי האחרון שניסיתם: כתוב פה שזה לא עובד

■ יש להם דרך די מוזרה לעשות סקס, אבל מה אנחנו מבינים

🎥 מה לראות

אפשר למתוח ביקורת על ישראל ולא להיחשב מיד כאנטישמי? "הלובי" דוקומנטרי חדש של מור לושי ("שיח לוחמים: הסלילים הגנוזים", "יומני אוסלו")

🧑‍🎤 מה לשמוע

שיר חדש של מאור כהן. שיחזור כבר הרוק, שיחזרו כבר ההופעות (אה, ושתעבור כבר הקורונה)

🥣 מה להכין

מתכונים שמפלרטטים עם החורף. אולי זה יעזור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ