אלוף הפילוג עשה זאת שוב: אם יצטרך, הוא ימנה את מנסור עבאס לשר הביטחון

הברית בין נתניהו לתנועה האיסלאמית נועדה לפרק את הרשימה המשותפת. הודעת פייזר על יעילות החיסון שפיתחה הציתה ראלי משוגע בשווקים. וגם: נאסטיה ודיאנה הן דמויות הרבה יותר משפיעות בקהלים מסוימים מאשר טראמפ וביידן. היום ביומית

רוית הכט
רוית הכט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה ורה"מ נתניהו בכנסת, בשנה שעברה
רוית הכט
רוית הכט

נוהר לערבים

"אם נתניהו רואה שניים הולכים יד ביד הוא מיד יעבור ביניהם ויפרום את הקשר בין ידיהם", אמר לי פעם בכיר באחת ממשלות נתניהו. נתניהו הוא ארכי פלגן. כעת הוא מפעיל את כישרונו זה ברשימה המשותפת. יש לו חבר חדש, מנסור עבאס , יו"ר התנועה האיסלאמית, כן ההוא שסייע בביטול תוצאות הצבעה על הקמת ועדת חקירה בנושא הצוללות. עבאס ונתניהו כאלו חברים טובים עד שראש הממשלה בא לכבד אותו בדיוני ועדה, שדנה בפשיעה בחברה הערבית. לבוא ולכבד היום זה לשלוח סרטון וידיאו שהזכיר בתפאורתו את סרטון "הערבים נעים בכמויות" המיתולוגי.

"כמעט קיבלתי התקף לב בישיבה", אמרה לי הח"כית עאידה תומא סולימאן אחרי הדיון. תומא סולמיאן מתמקדת בעיקר בחוצפה של נתניהו, שלדבריה פעם אחרונה נכח בישיבה בנושא לפני 8 שנים, ושגם אחראי לדה לגיטימציה חריפה ביותר של החברה הערבית בישראל. עם זאת, הברית בין יו"ר התנועה האיסלאמית, שבניגוד לדימויה בציבור (כנראה בגלל שמה), היא הפרגמטית מבין חלקי הרשימה המשותפת, וכמעט שלא עוסקת בעניינים לאומיים, לבין ראש הממשלה – פשוט מטלטלת את הרשימה.

"לצערי הרב, זו לא הדרך", אומרת תומא סולימאן, הנזהרת בלשונה כדי לא לרסס ביקורת ישירה על עבאס, "אנחנו מכירים את הממשלה הזאת. אנחנו מכירים את הליכוד. אנחנו מכירים את נתניהו. המדיניות של נתניהו רק תפגע בכל מי שמתקרב אליו".

הפילוג שמזמין נתניהו עמוק מזה הפוליטי ברשימה המשותפת. בקרב שבין הזהות החילונית הפלסטינית, לבין הזהות הדתית אסלאמית, נתניהו מעדיף את האיסלאמיסטים, כן אלו שמפגינים מול שגרירויות צרפת עתה. אבל אצל נתניהו בראש ובראשנה הכל נובע מאינטרס אישי. הוא מסוגל למנות את מנסור עבאס ואת היבא יזבק לשר הביטחון וראשת המוסד בהתאמה, אם הדבר יסייע לו להיחלץ מהברוך המשפטי. רע"מ מבחינתה טוענת שאם השמאל הציוני והימין הם אותו דבר – ממש כפי שטוענת בל"ד – אז למה לא לעשות עסקים עם מי שיש לו יותר כח?

חיסונים לקורונה של פייזר בפלורידהצילום: MARCO BELLO/רויטרס

כמו דוד שיכור

זהו? נגמר? אין קורונה יותר בעולם? להשיל את הדיכאון כאילו היה מעיל גשם לוחץ מפעם? לפי הבורסות בעולם לא רק החיסון הגיע אלא גם הגאולה. הודעת פייזר על הצלחה בשלב השלישי של הניסוי הציתה ראלי משוגע.

בכלל שוק ההון מתנהג במשבר הזה כמו דוד ששתה יותר מדי במסיבה, תוך שהוא דורך על חוטי הקשר שלו למציאות. חלק מהמגזרים אמנם נפגעו בצורה מסוימת – אבל, בגדול, הבורסה ניתקה קשר עם הכלכלה הריאלית, ושמרה על עמידות גבוהה ותמוהה לפרקים. לפי הניתוח הזה של דפנה מאור במידה רבה האחריות הן הורדת הריבית וההרחבה הכמותית, שניפחו את שוק המניות ב-100%.

ייתכן שהשווקים דוהרים בחוסר אחריות מהר מדי קדימה. הודעת פייזר היא בעיקר זריקת עידוד למול הייאוש העולמי. זו, אגב, המדענית שאחראית להצלחה. היא לפחות הפיחה תקווה – לא חזון נפרץ בימינו.

צילום: מתוך ערוץ היוטיוב

המורשת של טראמפ והילדות שמשפיעות יותר ממנו

■ ח"כ אסנת מארק התנגדה לקידום שני שופטים שחשדה כי הם שמאלנים

■ נאסטיה ודיאנה – אם אתם לא מכירים אותן כנראה שאין לכם ילדים קטנים (ואולי טוב שכך)

■ הן ראו את המאמנת שלהן זוכה בפרסים ונכנסת להיכל התהילה האמריקאי. עכשיו הן פותחות תיבות פנדורה

■ ההתכתשות עם גרטה בת ה-16, הציוצים הגחמתיים, המכתבים הילדותיים וכמובן ה-Covfefe: מורשתו האמיתית של טראמפ

■ הסימפוניה השישית של מאהלר נקטלה בכעס עם הופעתה בווינה ב–1907. מה הבינו המבקרים שאנחנו לא 

🖼 איפה לבקר

פסטיבל הצילום הבינלאומי PHOTO IS:RAEL נפתח היום באוויר הפתוח בכיכר המדינה בתל אביב. בין העבודות: תמונות יפפהפיות ממסע בעקבות אורחות חיים שנעלמו

מה לראות

תעופה נוספת על "גמביט"

📚 מה לקרוא

בשנתיים האחרונות לחייה נילי מירסקי עבדה על תרגום "הטירה" של קפקא. למרות שלא הספיקה לתרגם את כל פרקי הספר, הגאוניות שורה עליו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ