אין גבול, אין תחתית, אין מעצור. תמצית מורשת נתניהו

"יש אלוהים בשמיים והוא שילם לך. אני מאחל לך עוד אחד כזה" צעק מפגין תומך נתניהו לאם שכולה. חיסונים אולי יהיו בקרוב אבל מי יסכימו להתחסן בגל הראשון? וגם: הילדה הכי יפה בגן בצרפתית

רוית הכט
רוית הכט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורלי לב בהפגנת תומכי נתניהו בחולון, בחודש שעבר
רוית הכט
רוית הכט

אקט מצמרר

העדויות הראשונות החלו להצטבר במלחמה בעזה ב-2014, המכונה "מבצע צוק איתן". אחר כך זה הפך לנורמה. אפשר היה לראות את זה בצורה גולמית חשופה ומכוערת במיוחד בטקס הזיכרון האלטרנטיבי למשפחות ישראליות ופלסטיניות שעד שנת הקורונה לווה במפגינים שעמדו בחוץ ירקו ויללו את המשתתפים. תקיפה של משפחות שכולות שמביעות עמדה פוליטית. אקט כה מצמרר ונטול חמלה עד שהוא מותיר אותך מפורק מתימהון.

אתמול בערב הפגינו תומכי בנימין נתניהו, בהנהגת אורלי לב, המוכרת מפרשת הפצת סרטון שקרי על ליאת בן ארי, מול בית משפחת פרקש, שאיבדה את בנה תם במלחמת לבנון השנייה. משפחת פרקש, שגרה בסמיכות למעון נתניהו בקיסריה, נוהגת לארח פעילים במחאה נגד נתניהו שמפגינים שם. לפי סרטונים שהועלו בחדשות 12, בין הקריאות שהשמיעו תומכי נתניהו, שנשאו את דגלי הליכוד וגם את דגלי ישראל, היו: "זה שאיבדתם בן לא מקנה לכם זכות", וכלפי האם השכולה, ענת: "תתביישי לך, את כלום" ו-"יש אלוהים בשמיים הוא ושילם לך. אני מאחל לך עוד אחד כזה". נעה שפיגל, שחשפה את הסיפור, מספרת כאן על האלימות שהיא חוותה בהפגנה קודמת. 

ראש הממשלה הוציא באיחור גינוי רפה, הכולל, כרגיל, התקרבנות והפניית הזרקור לכך שהוא בעצם הנפגע הראשי. אבל אין כיאיר נתניהו, הפרוקסי החרוץ של נתניהו האב, לומר את הדברים כפי שהם (בתגובה לציוץ של איש הימין איתן זליגר, שגינה את הפגיעה במשפחה שכולה): "משפחת פארקש מארחת אנרכיסטים על הגג כל שבוע שצועקים קללות לראש הממשלה ומזכירים גם את יוני. אבל זכות ההפגנה לכיוון ההפוך?!? חס וחלילה הם קדושים! יאללה".

אין גבול, אין תחתית, אין מעצור. תמצית מורשת נתניהו.

השלב הראשון של ניסוי החיסון לקורונה של חברת מודרנה, ביוליצילום: Hans Pennink/אי־פי

קודם שהמנהיגים יתחסנו

אז שלבי הניסויים הולכים ומתקדמים, ומדי יום החיסונים המתחרים מדלגים זה מעל זה באחוזי ההצלחה הנפלאים שלהם. שוק ההון משתולל בחגיגה אקסטטית, אבל המבחן האמיתי יהיה כשהמחט תתקרב לבשר. סקר שפורסם היום מלמד שמרבית הישראלים חוששים להשתתף בגל החיסונים הראשון (מי שיסכימו להתחסן בחיסון הרוסי צריכים ליהנות ממס הכנסה שלילי לכל החיים).

ואולי כדאי שקודם כל המנהיגים יתחסנו, ואנו נביט בהם זמן מה, ורק אחר כך נחליט אם אנחנו נותנים את הילדים שלנו. איך אומרים, עם המנהיגות מגיעה אחריות וכל זה.

אגמון חפר. אל תצפו לפגוש כאן המון עופותצילום: תומר אפלבאום

נקודה יפה בלב הארץ ועוד הפתעות

■ נשות הדסה רוצות שדליה איציק תהיה יו"ר בית החולים. המנכ"ל זאב רוטשטיין חושב שזה רעיון פחות טוב

■ חנות בגדים בסין חמדה לצון, ונתנה למידות שמות כמו "רקוב עד העצם". הומור זה דבר מאוד סובייקטיבי

■ רועי ניק לא עושה סמים וגם לא מי יודע מה מסובך מאוד במשברים נפשיים. איך בכל זאת הוא נכנס לעור של ליאור דיין בסדרה "נורמלי"?

■ לשאלה מדוע חסרה ההיסטוריה של האמנות דמויות נשית, יכול לענות סיפור חייה המדהים של ארטמיזיה ג'נטילסקי. היא נאנסה והושפלה אולם לא הפסיקה לצייר

🎼 מה לשמוע

ענת מושקובסקי היא כישרון גדול ועכשיו היא שרה בצרפתית את "הילדה הכי יפה בגן"

🌳 איפה לבקר

נקודה יפה להביט ממנה בלב המדינה

🌽 מה לאפות

לחם תירס, כמובן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ