או שזה מערכון של קישון או שזה כישלון מתוכנן מראש

ההחלטה להשיק את פיילוט פתיחת הקניונים בבלאק פריידי היא מופת קישוני (או סתם רצון שהוא ייכשל). האם ההתנקשות ב"אבי הגרעין האיראני" מונעת מאיראן להתקדם לפצצה או שהיא סתם שוויץ מפואר? וגם: האם זה הזמן להיכנס לבורסה או דווקא לצאת? | היום ביומית

רוית הכט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קניון איילון ברמת גן, ביום שישי
רוית הכט

פיילוט בתזמון אומלל

או שהם גאונים במובן האפרים קישוני או שהם פשוט לא רצו - במודע או שלא - לפתוח את הקניונים. אין דרך אחרת לראות את ההחלטה האומללה להוציא לדרך את הפיילוט לפתיחת חלק מהקניונים דווקא בבלאק פריידי - אירוע שבמהלכו בני האדם מוותרים כבר שנים על היומרות להתמקם גבוה יותר במדרג שרשרת החי, ומציפים את החנויות כעדר תאואים מסוממים שלא ראו רדיאטור מימיהם.

תוסיפו לזה שנה קשה כל כך, מחנק נפשי בלתי נסבל ולעתים אף מחסור אמיתי - אני עדיין לא הצלחתי, לדוגמה, לקנות נעליים מתאימות לילדונת באתרים, כי משהו תמיד לא מתאים או משתבש בדרך - ותקבלו וודסטוק קורוני.

עכשיו שוב חוזרות ההפחדות ועוד רגע יתחילו לאיים עלינו בסגר שלישי ממשי (וסביר שגם יקיימו). פרט לבעיות בחלקים מסוימים במגזרים מסוימים שהחליטו שהם פשוט לא חלק מהאירוע - למשל החברה החרדית שמראה שבעקשנותה הקשיחה היא תישאר פה הרבה אחרינו - מי שמסתובב קצת בחוץ (או במה שנשאר ממנו) רואה שמרבית הישראלים כן עוטים מסיכות, שומרים על מרחק בתורים ומתנהגים כאילו הם כבר מבינים באיזה עולם הם חיים. מתי תבין הממשלה כיצד לנהל חיים סבירים פחות או יותר עם הקורונה? אולי אחרי שאחרון האזרחים כאן יתחסן. 

מכוניתו של פאחריזאדה לאחר ההתנקשות, בשבוע שעברצילום: - - AFP

וישראל שמחה וצהלה

מי שמוגדר "אבי תוכנית הגרעין האיראני", מוחסן פאחריזאדה, הלך לעולמו שלא בשיבה טובה, והקונצנזוס הישראלי צוהל בבדיחות קרש על "בלאק פריידי" באיראן. דומה שהשאלה האם ההתנקשות - שישראל לא מאשרת ולא מכחישה את מעורבותה בה, זולת קריצות שחצניות של נתניהו שאף פעם לא מנסה להתאפק - אכן מעכבת ממשית את תוכנית הגרעיןלא ממש משנה. דעות כגון אלו של גדעון לוי, שתוהות אלו עוד מדינות משתמשות בחיסולים ככלי לגיטימי במדיניות החוץ והביטחון, הן מיעוט שנתפס כמשוגע ועוכר ישראל.

מה שדווקא כן עיכב את פצצת האטום האיראנית הוא אותו הסכם גרעין מושמץ של ברק אובמה, שלפי הערכות, ממשלו הנבחר של ג'ו ביידן חפץ במגעים להחזרתו בתצורה כשלהי.

אז מה בעצם חשוב יותר - התועלת לטווח ארוך, כלומר מניעת איראן גרעינית, או שוויץ ותחושה שהכנסנו כהוגן לשטן האיראני?

מייקל ג'יי פוקס. יש לו גם כמה תובנות לא בלתי מצחיקותצילום: CELESTE SLOMAN / NYT

אז איפה להשקיע, בבורסה או בנפט?

■ הבורסות בראלי פראי. להיכנס או דווקא לסגת?

■ גם הנפט מתאושש מעט, ולכן מחירי הדלק עולים

■ תלמידי התיכון חזרו הבוקר לבתי הספר. יאללה הימורים: כמה זמן זה יחזיק?

■ אליל הנעורים של בוגרי האייטיז, מייקל ג'יי פוקס, חולה בפרקינסון מתקדם. חוץ מזה נפלו עליו עוד כמה בעיות בריאותיות. הוא מתמודד וכן, יש לו גם כמה תובנות לא בלתי מצחיקות

📚 מה לקרוא

שתהיו מוכנים עם תשובות נוצצות לשאלה: "מה אתם קוראים עכשיו?" או "מה כדאי להזמין באמזון"? (ואולי, מי יודע, גם תעלעלו בהם קצת). גילי איזיקוביץ מתמצתת את הדירוגים היוקרתיים לספרי 2020

📺 מה לראות

בעלה כלוא בבית סוהר במדינת לואיזיאנה. היא תיעדה את עצמה ואת ילדיה בכפייתיות כדי לא להחסיר ממנו את מה שלא ראה. אחר כך הצטרפה אליה במאית צעירה ומוכשרת. לדעת אורון שמיר, התוצאה יפה וחזקה 

📻 מה לשמוע

הזדמנות לשמוע את הכתבה הנוגעת ללב של הילו גלזר שהתפרסמה בסוף השבוע במוסף הארץ על שב"ח הומו בן 23 והדרכים הכואבות שבהן הוא שורד, כשהוא מצליח לברוח לישראל. פודקאסט חדש "על הדרך" בו מוקראות כתבות מ"הארץ"  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ