רוית הכט
רוית הכט

בואו, חיסונים, והצילו אותנו מהממשלה

נחיתתם הקרובה של החיסונים - בהנחה ובתקווה שהם אכן כאלו מוצלחים - מצילה אותנו לא רק מהקורונה אלא גם ובעיקר מההתמודדות האומללה של הממשלה עם הקושי לכונן שגרת חיים כלשהי בצל הקורונה.

סגר לילי - מאיפה בא הרעיון הגאוני הזה ומדוע? אילו נתונים תמכו בצעד הזה, שנוסה בעבר באזורים אדומים אי שם לפני הסגר השני, ולא בדיוק בהצלחה מסחררת? כיצד קיבל קבינט הקורונה צעד שפרויקטורי הקורונה (לשעבר ובהווה) מתנגדים לו, כמו גם בכירים במערכת הבריאות, ושאפילו היועמ"ש מזהיר כי לא יוכל להגן עליו משום שתועלתו הבלתי קיימת לא מצדיקה פגיעה קשה בחירויות הפרט?

הביקורת החריפה אולי תמנע את הצעד הזה, אבל גם אם יירד מהפרק יבוא כנראה אחר ומופרך במקומו. וגם הוא יהיה בסגנון "אנחנו עושים הכל כדי להימנע מסגר ולא מצליחים", וזאת כמובן כל הדרך לסגר שלישי. עד שיתחיל מסע החיסונים, שנתניהו מפעיל את כל כובד משקלו להוציאו לדרך, ממשלת ישראל יודעת להגיב לקורונה אך ורק בסגרים. כך זה היה וכך זה יהיה.

אז אם זה ככה - אולי נחסוך את צעדי הביניים המגושמים האלו, נפתח יומנים ופשוט נמתח מראש קו על עוד כמה שבועות גזולים בתוך הבית?

מרגרט קינאן, בת 90, מקבלת את החיסון בבית חולים בקובנטרי. הראשונה בעולם המערבי לקבל את החיסוןצילום: Jacob King/אי־פי

גדעון סער, ליכודניק לשעבר

הוא היה מהאהובים ביותר בסניפי הליכוד. בכנסים ובאירועים השתרך סביבו תור ארוך של פעילים שביקשו לחבק אותו ולהצטלם איתו. משהורחב הקרע בינו לבין בנימין נתניהו, פעילים שרצו להצביע לו בפריימריס לרשימת הליכוד (וגילו שהוא דווקא ברשימת החיסול) בכו וטענו שבשבילם זה כמו לבחור בין אמא לאבא. כשנה לאחר שהובס על ידי נתניהו בבחירות לראשות הליכוד, ולאחר שנות הדרה, החרמה וזריקת בוץ ללא חשבון - גדעון סער עוזב את הליכוד ומקים מפלגה חדשה (אולי הוא קרא את מאמרו של רביב דרוקר כאן לפני יומיים).

כששואלים מצביעי ליכוד מה הם מצביעים הם עונים: "ביבי". אולי באמת הגיעה העת לשנות את אותיות ה"מחל" ההיסטוריות למשהו עדכני וקליט יותר, כמו שם החיבה של ראש הממשלה.

מחקרים רבים מעודדים מגע של עור לעור בין הורה לתינוקו, ועומדים על יתרונותיו הפיזיולוגיים והרגשיים עבור התינוק ועבור המבוגר המטפלצילום: Da Antipina / Shutterstock

האמת על תינוקות ודברים יותר אינפנטיליים

■ פרויקט החיסונים יצא לדרך בעולם, כאשר בבריטניה חוסנה היום לעיני המצלמות מרגרט קינאן, בת 90 מצפון אירלנד (אגב, למתחסן השני קוראים ויליאם שייקספיר, והוא בן 81)

■ היא מעצבנת את הימין ואת השמאל - ובעיקר אומרת אמת צלולה. הפילוסופית אליזבט בטדנר, שחקרה באומץ את תחום האימהות, מוציאה כעת ספר חדש ואומרת על המציאות בעידן הרשתות החברתיות: "אנחנו ברגרסיה אינפנטילית"

■ השייח בן ח'ליפה, שרכש 49% מבית"ר ירושלים, יחנך את "לה פמיליה" (בהצלחה לשני הצדדים)

■ גם אתם ודאי רוצים לשפר דיור בעקבות הצרכים החדשים שעלו בתקופת הקורונה. הנה נכס צנוע שבעליו מתקשים למכור אותו

■ רשת המלונות הזאת מצליחה כבר שמונה שנים לשמור על מקומה בתור "הגרועה ביותר בבריטניה". בין הביקורות: "חדר המלון המלוכלך ביותר שבו אי פעם שהיתי"

■ "שלא יתרגל לידיים"? ועוד כמה אמירות נפוצות על תינוקות במבחן המציאות

■ אפרופו הסיפור המוזר של "שירביט": תנו לרן בר זיק קצת להפחיד אתכם לגבי דליפת פרטים אישיים לרשת

■ החברה להגנת הטבע נזפה בעומר אדם ובאביב גפן שהצטלמו בביקורם באיחוד האמירויות עם בזים. הזמרים בתגובה: זה רק פוחלץ

📺 מה לראות?

בסופו של דבר אריאנה מלמד שמחה ש"שעת נעילה" שודרה

📻 מה לשמוע?

נתניהו לא רגיל לנהל קמפיין בחירות בלי אויב. מה יעשה הפעם? פודקאסט "השבוע"

🍴 מה להכין?

לביבות גבינה אפויות, מתוקות ושמנמנות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ