לשמאלן המצוי היתה נחמה אחת. גדעון סער לקח גם אותה

הנדל והאוזר נחלצים מתחתית הטבלה. וגם: בשמאל נדחפים ומתווכחים על גדעון סער, נתניהו ועדן בן זקן מתעללים ב"יש בי אהבה" של אריק איינשטיין והקובה שהשאירה את שגיא כהן עם חיוך מרוח על הפנים | היום ביומית

ניב הדס - צרובה
ניב הדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יועז הנדל וצבי האוזר
ניב הדס - צרובה
ניב הדס

הגאולה של משתפי הפעולה

עד אתמול, הנתון היחיד ממנו יכול היה השמאלן המצוי לשאוב נחמה בסקרי המנדטים היה המכנה המאופס, קו הדממה, הפלאט-ליין - קראו לו איך שתרצו - שבו דרו ללא מצביעים, כוח אלקטורלי ותקווה אורלי לוי-אבקסיס, מפלגת העבודה, הרב רפי פרץ ומפלגת "דרך ארץ". בנט ממריא? הליכוד לא מושפע ממשפטי נתניהו? מרצ מתקוטטת בתוך עצמה? למי אכפת, כל עוד העורקים שסללו את הדרך לממשלת המחדל הזו סופגים מדי שבוע מהלומות שמהן יתקשו להתאושש.

אלא שאז הגיע גדעון סער ומפלגתו בעלת השם הסטאר-וורזי וגאל את צבי האוזר ויועז הנדל - משתפי הפעולה הערכיים של האימפריה שהעדיפו לחבור לממשלה של נאשם בשלושה כתבי אישום בשל יהדותו - מגורלם הפוליטי הקודר. גאל, ולקח איתו את כל הכיף. עד כדי כך, שהאוזר כבר צוטט היום אומר "אנחנו הבאנו לכחול לבן את המנדטים", אחרי שהשרה מירב כהן מ"כחול לבן" טענה שהשניים צריכים להתפטר. אשרי מי שזכרונותיו הם שמש נצחית בראש צלול.

עכשיו חוששים חובבי הפלאט-ליין כי הוא עומד להתפרק לחלוטין ולהתרוקן מנכסיו. לוי-אבוקסיס עוד עלולה ללכת גם היא עם סער, רפי פרץ יצטרף ל"ימינה" כדי להדגיש את הזהות האמיתית ורק מפלגת העבודה, שהובלה אל מותה על ידי השרים עמיר פרץ ואיציק שמולי - תיוותר מאופסת לבדה, בחושך. תכל'ס, גם בזה יש נחמה.

גדעון סער בפריימריז של הליכוד, ב-2019צילום: אליהו הרשקוביץ

כשהימין מתעורר, השמאל סוער

שנתיים בדיוק חלפו מאז אמר בסרקזם ראש הממשלה בנימין נתניהו "לא אכפת לי איך השמאל מחלק את קולותיו", בעקבות הצטרפותו של בני גנץ לפוליטיקה. בניגוד אליו, משום מה, לשמאל דווקא אכפת איך הימין מחלק את קולותיו. לא פחות מארבעה טקסטים התפרסמו היום ב"הארץ" על פרישתו של גדעון סער מהליכוד, כולם מנקודת מבט שמאלית.

בעוד שמאמר המערכת תולה תקוות בסער, שאולי הוא יהיה מי שיצליח להפיל את ראש הממשלה המואשם בשלושה כתבי אישום, איריס לעאל, קרן הבר וגדעון לוי מזכירים את האג'נדה הימנית המוצהרת של סער, שהיא קיצונית במעשיה (סיורים בחברון, הקמת מתקן חולות, שיתוף הפעולה עם "אם תרצו") מזו של נתניהו, ומבקשים לצנן את מי שמתלהב מהקמת המפלגה החדשה והאפשרויות הקואליציוניות שטמונות בה.

קובה נבלוסייה של סאפהצילום: וואלט ישראל

הקובה המושלמת ועוד נחמות קטנות

■ בחג החנוכה, עם כל הדלקת נר יש לברך גם על עוד יום שבו לא התווספו הגבלות קורונה חדשות

■ צעד קטן למשפט, צעד גדול בדרך לחזור למערכת מתפקדת: בג"ץ הורה למנות עד סוף החודש מנכ"ל למשרד המשפטים

■ נתניהו ועדן בן זקן חידשו את "יש בי אהבה" של אריק איינשטיין. ויש אפילו הפתעה בסוף

■ אם אמנון לוי כל כך סולד מפרובוקציות, למה הוא נותן פינה קבועה לרב אמנון יצחק?

■ צלם "הארץ" תומר אפלבאום, מהמתעדים החשובים של הפגנות המחאה נגד ראש הממשלה, מספר על העמידה עם המצלמה בקו הראשון

■ שגיא כהן רוצה לספר לכם על הקובה המושלמת שהוא אכל

■ ולנטינו נגד ולנטינו: שני מעצבי אופנה נלחמים זה בזה על שמם הטוב, רק שלשניהם יש את אותו שם

📺 מה לראות?

"לבנון" התיעודית היא סדרה מצמררת

📖 מה לקרוא?

ספרי פטריק מלרוז, ששניים מהם ראו אור בעברית לאחרונה, הם מופת של כתיבה על טראומה

🍴 מה לבשל?

30 מתכונים לסופגניות ביתיות מכל העדות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ