חמודים, בכל הנוגע לחיסונים, לאף אחד לא אכפת מתמונת הפרופיל שלכם

את ה"לך" המוכר מפייסבוק מחליפה מסגרת סולידית יותר, אבל יש לה בעיות משלה. בצעד דרמטי, בנק ישראל שופך דלק על מחירי הדירות. וגם: האם החדש של אייל שני שווה את כל העמידה הזאת בתור | היום ביומית

רוית הכט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
החיסון של פייזר ניתן לאישה בקובנטרי, בריטניה, ביום שלישי
רוית הכט
אייל שני בסניף "המלוכלך" החדש-ישן. העומדים בתור התרגשוצילום: ערן לאור

עוד ביטוי של נרקסיזם

בארה"ב החלו לחסן היום נגד קורונה, ובארץ תאריך תחילת החיסונים שעליו הכריז ראש הממשלה בנימין נתניהו, 27 בדצמבר, יוקדם כנראה כבר לימים הקרובים. כאן מרוכזות השאלות הנפוצות והרלוונטיות ביותר באשר לחיסונים ותשובות של מומחים עליהן.

בינתיים, אפשר להבחין שאת הרשתות החברתיות מילאה מסגרת חדשה לתמונות הפרופיל, שמתחילה לעלות בפופולאריות שלה על ה"לך" המעודן והתרבותי, ושנושאת את הסלוגן: "גם אני אתחסן". המסגרת הזאת באה לכאורה להביע אחריות חברתית - כאילו יש מחלוקת אמיתית ומהותית סביב שאלת החיסונים, ובה כל קול נורא חשוב ומשפיע - אבל למעשה אין היא אלא (עוד) ביטוי של נרקיסיזם לא מודע, מחזה די שכיח בפלטפורמות הללו.

חמוד, בכל הכבוד, לאיש לא באמת אכפת מה דעתך על החיסונים, והאם אתה מתכוון להתחסן או לא. רובנו - חוץ משוליים סהרוריים שמשתעממים למוות ללא משחקי אימה וקונספירציה - מעוניין להיפטר כמה שיותר מהר מהניג'וס העגמומי שהוא החיים הנוכחיים, בלי קשר לתמונה שלך או למסגרת שלה. יהיו כאלו שיבלבלו על זה עוד קצת את המוח, כי כאמור די משעמם, יהיו כאלו שיעדיפו לחכות קצת, כי ככה זה עם דברים חדשים. אבל רוב המבוגרים בכל הגילאים ומכל האוכלוסיות ייגשו בקרוב למתחמי קופות חולים ויתחסנו בשקט כי פשוט נמאס להם לחיות בדלות המצומצמת הזאת. וזה, פחות או יותר, כל הסיפור.

אין מגפה שמחירי הנדל"ן לא יכולים לה

בנק ישראל קיבל היום החלטה דרמטית, והיא להוריד את ההגבלה על גודל הרכיב צמוד ריבית פריים במשכנתא. בעברית פשוטה: לווים יכולים לקחת נתח גדול יותר מהלוואה בצמוד לריבית הפריים, שבשנים האחרונות נמצאת ברמות נמוכות מאוד, ובכך להוזיל את עלויות המשכנתא שייקחו. עד היום גובה הסכום שאפשר היה לקחת בצמוד לריבית הפריים עמד על שליש.

המשמעות של הצעד היא הסתערות נוספת על שוק הדירות שרותח ממילא, ולכן, בסיכוי גדול, גם עליות במחירי הנדל"ן למגורים. מי שתלה תקוות במשבר הקורונה יכול לראות את חלום הדירה מוסיף ומתרחק. אפילו מגפה עולמית לא הצליחה לעצור את מחירי הדירות בישראל.

חוק הלאום, אייל שני ועוד תופעות היסטוריות

■ התועבה ששמה "חוק הלאום" כבר מטביעה את חותמה על פני השטח. אביהם של שני הילדים הערבים מכרמיאל, שתביעתם נמחקה בחסות החוק, הופתע בעצמו מנימוקי רשם ביהמ"ש

■ "כאן גר סמאלן בוגד!" - כתובת שרוססה על ביתו של מפגין בנס ציונה

■ בני גנץ פיטר את יועז הנדל, וחותר גם להדחת האוזר

■ ישראל נמצאת תחת התקפה סייבר. איך תגנו על החברה שלכם?

■ בין "המרגל שחזר מן הכפור" ל"גנן המתמיד" - אריאנה מלמד סופדת לדיוויד ג'ון מור קורנוול הלא הוא הסופר ג'ון לה קארה

■ זוג רכש שואב של דייסון ובניגוד להבטחה באתר הגיע ללא אביזרים נלווים. קרה לכם משהו דומה? "המסדרת" תסיע לכם

■ אהוד אולמרט, שעבר לא מכבר לפנטהאוז ליד כיכר המדינה, מתקוטט עם שכניו על שימוש בגג המשותף

📺 מה לראות

מה יש ומה אין בסרט החדש על אהוד ברק "מה היה קורה אילו - אהוד ברק על מלחמה ושלום"

🎥 מה לראות 2

לקראת הסכם השלום עם ערב הסעודית: "העיתונאי" - סרט תעודה על פרשת היעלמותו ורציחתו של עיתונאי הוושינגטון פוסט, ג'מאל חאשוקג'י

🍔 איפה לאכול

אז איך החדש של אייל שני?

דירות להשכרה ומכירה בתל אביב. מצופה מהשוכרים להשלים עם גורלם ולקבלו בהכנעה כגזירה משמייםצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ