רוית הכט
רוית הכט

בלי זנב ובלי קרניים

אחת הסיבות לספקנות באשר לחיסון נגד קורונה - שאסתכן בניחוש כי תחלוף במהירות משום שהספקנים יראו את המחוסנים רוקדים ברחובות ללא זנב או קרניים וירצו גם כן - היא משך הזמן הקצר שבו פותח.

11 חודשים בלבד. איך זה יכול להיות, תמהים רופאים, קוסמטיקאיות ונהגי מוניות. פרק הזמן הזה מעורר חשד שמא מדובר בפלופ לא יעיל במקרה הרע ואיום לא בטיחותי במקרה הרע יותר. בימים הרעים של עומק המגיפה - בין הסגר הראשון לשני - אמרו הבכירים שבקובעי המדיניות כי חיסון בטיחותי ויעיל אינו נראה באופק, בטח שלא בשנה הקרובה. אז מה קרה בינתיים? איך לפתע יש חיסון?

לטוב מתרגלים מהר, לרע לא מתרגלים אף פעם - אבל גם פגישה מפתיעה עם הטוב מעוררת חשש. זה מנגנון טבעי, שנועד להגן על נפש פצועה ומצולקת מפני אכזבה מרה - לא יכול להיות שלסיוט הזה באמת יש סוף קרוב. אמונה כוזבת בכך יכולה להוביל למפח נפש קשה מהעגמומיות הנוכחית. אסף רונאל מסביר כאן איך פותח חיסון במהירות גדולה כל כך . הסיבה אגב פשוטה למדי, וגם די משכנעת.

כרמיאל, ב-2016. לפי עדאלה, יש בעיר כ-500 ילדים ערבים, מהם 326 לומדים במוסדות חינוך מחוץ לעירצילום: גיל אליהו

קצת אפליית ילדים ערבים, מה קרה

הדיון ב-15 עתירות שהוגשו נגד חוק הלאום יחל בבג"ץ בשבוע הבא ויועבר בשידור חי. כמו בעניין העתירות שהוגשו בעניין כשירותו של נאשם בפלילים לשמש כראש ממשלה, גם כאן מתנהל ויכוח סוער. יש מי שלצד הסלידה מחוק הלאום חושבים שבג"ץ לא צריך להתערב בנושא ויש מי שחושבים שאי התערבות מסוכנת מהתערבות.

פעם חשבנו שמטרת העל של חוק הלאום היא תקיעת אצבע מכוערת בעין של הערבים. בא רשם בביהמ"ש השלום בקריות ולימד אותנו שדווקא יש לו תכלית מעשית, למשל אפליית ילדים ערבים בדרכם לבית הספר. ולמרות כל הטוב הזה, ההערכה השגורה בעולם המשפטי והפוליטי כי בג"ץ לא יתערב.

ברי סחרוף ודודו טסה. שילוב של רוק ומזרחיצילום: דודי חסון / עיצוב גרפי: אלעד שולץ

ברק כהן, ברי סחרוף ועוד גיבורי תרבות

■ כיצד תגנו על עצמכם ממעקבי משטרה במרחב הדיגיטלי - מדריך של רן בר זיק בעקבות התחקיר הזה

■ עו"ד ברק כהן שוב זומן למשטרה באשר לתוצריו האמנותיים. פעם זה היה השיר "נחש ירוק עיניים" שכתב על שוטר, ושהוביל להרשעתו. היום שירים בגנות המשטרה בהפגנות בלפור

■ יעקב אגמון מבכירי עולם התיאטרון ובן זוגה של גילה אלמגור, מת בגיל 91

■ איך הימין הרוויח מהפגנות בלפור, ומה הקשר לאורטופד של סמי פרץ

■ איפה לשים את הכסף ב-2021? תיק ההשקעות המומלץ ליציאה מן המשבר

■ פאר טסי פשוט לא בנוי להיות כוכב פופ מזרחי

🎸 מה לשמוע

אלבום חדש לברי סחרוף ודודו טסה. איך יצא?

איפה לטייל

ארבעה טיולים חמודים לגשם

🌶 מה להכין

קר? צ'ילי-קון-קרנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ