אופטימיים? עכשיו תחשבו על אלפי החוגגים שיחזרו מדובאי

עד שהממשלה מקבלת החלטה נכונה, היא נכשלת בביצועה. בחרנו את המיטב מהתחום היחיד שהצטיין ב-2020 וגם: זה הזמן להדרים | היום ביומית

ניב הדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דובאי
ניב הדס

תצוגת תכלית, אבל שלילית

טוב עשו חברי קבינט הקורונה שהחליטו לנעול ללא התמהמהות יתרה את השמיים לאזרחים זרים, וקבעו כי כל ישראלי שחוזר מחו״ל יחויב בבידוד במלונית. מי שחושב שמדובר בצעד נמהר, מופרז והיסטרי, כנראה שלא שמע את החדשות מבריטניה, ומוטציית הקורונה שמכה בממלכה המאוחדת: נגיף שמדבק ב-70 אחוזים יותר מזה שהיה מוכר לנו עד כה, ולא נותן למסיכות או שטחים פתוחים להפריע לו לחדור לפציינט הבא. וויילס, לונדון וחלקים נרחבים ממזרח אנגליה נכנסו כבר לסגר מלא, וכעת החשש הוא שהוא יתרחב במהרה ועלול להימשך חודשים ארוכים. בוודאי אם יתברר כי המוטציה עמידה במידה זו או אחרת לחיסונים שאושרו. אמצעי הבטיחות שננקטו, לפיכך, הם חיוניים.   

הבעיה היא שממשלת ישראל מודל 2020 היא תצוגת תכלית שלילית, שגם כאשר היא מקבלת את ההחלטה הנכונה, מבצעת אותה בעקמומיות כעורה. על פי עדויות של נוסעים ששבו לארץ, התייחסו אליהם בשדה התעופה באגרסיביות, אטימות וזלזול, כאילו מדובר במפגעים פוטנציאליים ולא באזרחי המדינה שנמצאים, כמו כולם, במצוקה.

״כשנחתנו קיבלו את פנינו שוטרים וחיילים מפיקוד העורף ודרשו מאתנו את הדרכונים - לקחו ולא החזירו״, מספרת סטונדטית ישראלית שחזרה מבריטניה ונלקחה לבידוד בירושלים. בהמשך היא מתארת כאוס ארגוני, חוסר אחריות בריאותי ותנאים מחפירים - נסיעה באוטובוס ללא חלונות, היעדר פיקוח על עטיית מסיכה, חדר מלון מלוכלך ללא סבון - מצד מנהלי האופרציה, במה שנשמע כמו עוד כשל בשרשרת הבלתי נגמרת. 

עכשיו קחו את המסגרת הזו, תכניסו לתוכה את המטוסים של החוגגים החוזרים מדובאי, ונסו לשמור על אופטימיות. 

צילום: Phil Bray/Netflix

תכלה שנה, חוץ מסדרותיה

הנה, לשם שינוי, דבר אחד טוב שאפשר לקחת מ-2020: לכל אורכה קיבלנו טלוויזיה מעולה. מלחמות הסטרימינג בין ענקיות המדיה נטפליקס, אמזון, אפל, דיסני, הולו ו-HBO הובילו להשקעה כספית ותוכנית חסרת תקדים במדיום, ולאינפלציה חיובית בכותרים שלא רק הנעימו את זמננו והשכיחו את תלאות היום-יום, אלא גם היו בעלות ערך אמנותי מוסף. חן חדד אספה את 26 הטובים שבהם כדי שתסמנו מה ראיתם ומה החמצתם וכדאי לכם להשלים. 


גם בישראל, כדאי להזכיר, היתה שנה טלוויזיונית משובחת. רק אתמול עלתה העונה החדשה של ״שטיסל״, שלמרות חמש שנים שחלפו מקודמתה, לא איבדה תנופה. 

שבתאי, ב-2016צילום: AFP

כוכבי לכת, בני גנץ ועוד תופעות שכדאי לחקור

■ תראו מי חש אלי האנה וצימח שרירים - בני גנץ, שהודיע לנתניהו כי יסרב לשינויים שיפגעו בשלטון החוק כדי למנוע בחירות. מה שתגיד, גבר 

■ הפתעה: מדענים ממכון ויצמן ומנהיגים חרדים גיבשו מסמך על סכנות הקורונה, אך הוא נגנז. בורות היא אכן ברכה 

■ למה שלא תגשו לטלסקופ הקרוב למקום מגוריכם ותצפו בשבתאי וצדק, שיהיו הלילה קרובים מאי פעם 

■ הנוער של היום כבר לא רואה מספיק נטפליקס, ומעדיף את תנועות הנוער

■ דורון רבינא פורש מתפקידו כאוצר הראשי של מוזיאון תל אביב 

■ כל מנה פגז: הדוכן של חנות הדגים בטשון רק משתפר 

🎤 מה לשמוע
 הרדיו אולי לא מנגן את אמל מרקוס, אבל היא אחת הזמרות הטובות בישראל 

🏜 איפה לטייל
 זה בדיוק הזמן להגיע לערבה ולהבין את סוד קסמה

👨‍🍳 מה לבשל
 הפסיקו לפחד והכינו בעצמכם ניוקי 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ