יש יותר פרשנים שמנבאים שהפעם נתניהו גמור מאשר מצביעי ״ימין ממלכתי״

הכנסת ה-23 תנשום בשקט את נשימתה האחרונה - האם בפעם הבאה זה יהיה אחרת? מה יעשה האזרח היחיד שהממשלה הזאת קידמה למקום טוב יותר. וגם: כמה רחוק דני אבדיה יכול להגיע | היום ביומית

רוית הכט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וראש הממשלה החליפי, בני גנץ
רוית הכט

גניחה חרישית

נכון למועד כתיבת שורות אלו, לא נמצא עדיין פתרון שיבקע מהביצה לפני חצות וימנע מערכת בחירות נוספת. בחצות הכנסת ה-23 צפויה להחזיר את נשמתה בגניחה חרישית.

מחנה אנטי ביבי תולה תקוות במיזם הפוליטי המרשים של גדעון סער אבל האמת היא שיש יותר פרשנויות שמנבאות שהפעם נתניהו גמור באמת מאשר מצביעי ימין ממלכתי (מותג חסר בסיס אלקטורלי שמדומיין כבעל משמעות רק על ידי מתנגדי נתניהו).

הבחירות הללו לא יובילו את ישראל לשום מקום חדש. זהו קרב בין שני שבטים, שערכי ימין או שמאל, כמו גם סוגיות אידאולוגיות כחוק הלאום המתועב, שבג"ץ רמז היום כי לא יתערב בו, אינם ממלאים בו תפקיד ממשי. נתניהו הוא הביטוי החריף של המלחמה התרבותית הזאת.

במערכות הבחירות האחרונות המחנה שלא רוצה בנתניהו הצליח להשיג רוב קטן, אך לא הצליח לייסד קואליציה קוהרנטית. האם זה יקרה הפעם? הסיכוי שבנט וסער ייכנסו לממשלת נתניהו הבאה גדול קצת יותר.

ניסנקורן בכנסת, היוםצילום: אורן בן חקון

אחז את המקל בשני קצותיו

אחת השאלות המעניינות, בהנחה שהבחירות אכן קורות, היא היכן נמצא את אבי ניסנקורן. ניסנקורן הוא האזרח היחיד בישראל שהממשלה הזאת קידמה למקום טוב יותר. הוא הצליח לאחוז את המקל בכל קצוותיו: גם להיות שר בממשלה, וגם להימלט מהגורל האכזר של בני גנץ, שהפך לשק החבטות של הבייס שלו. אפילו בימים האחרונים הוא הצליח להטות את כיוון הספינה שאליה שטה כחול לבן, ולהסיר מהשולחן את הפשרה שמהותה היתה הקרבת ראשו.

הוא כמובן "אינו עוסק בכך" אבל ניסנקורן רוצה להנהיג את המחנה. מבחינת אנרגיות הוא שייך לקבוצת רון חולדאי יאיר לפיד ועפר שלח (לפני הגירושין). אנשים שמחכים לעלות לזירה כדי ללכת מכות עם ביבי. לא מופרך אגב שכל אלו יתגודדו בסופו של דבר ביחד. השאלה היחידה אם שאיפות ההנהגה שלו יצוצו כעת או בסיבוב הבא.

עוזרי, מתוך הסרט. ריבוי פרטיםצילום: רונן ללנה

מי העז להתנשא על אהובה עוזרי ועוד שאלות קשות

■ עקיבא נוביק חומל על בני גנץ, ונרי ליבנה הלכה להתחסן וחזרה כדי לספר. פודקאסט "השבוע"

■ "הייתי בכירה במשרד המשפטים של טראמפ. שתיקתי נתנה יד להרס שלטון החוק". עורכת דין במשרד המשפטים האמריקאי שוברת שתיקה

■ מדוע נגיד בנק ישראל מעיד על עצמו שהוא "חי כמו כלב" ואיזו טעות קריטית עשה באחרונה

■ המלצות ודעה של משרד המשפטים והרווחה: להכיר במגדרם של טרנסג'נדרים גם אם לא עברו ניתוח

■ למה אנחנו מרגישות כל כך רע בשליש הראשון של ההיריון?

■ כמה רחוק דני אבדיה באמת יכול ללכת, האם מישהו יכול לסכן את שלטון הלייקרס בראשות לברון והאם הליגה חוצת-אמריקה הזו תשרוד מחוץ ל״בועה״ בזמן מגפה? פרויקט מיוחד: 30 שאלות ל-30 קבוצות ה-NBA

📺 מה לראות

לחשוב שמישהו היה טיפש מספיק כדי להתנשא על אמנית כמו אהובה עוזרי. "צלצולי פעמונים" - סרט דוקומנטרי חדש

🎭 מה לראות 2

פגיעות ועוצמה דרך פסלי שיש, בתערוכה וירטואלית מעניינת

🌼 איפה לטייל

זה בדיוק הזמן לצאת ולחפש כרכומים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ