אם איזנקוט באמת חכם כמו שמספרים, הוא יקבל את ההחלטה המתבקשת

האם גדי איזנקוט הוא הגנרל הבא שייכנס לפוליטיקה וייכשל? הסגר השלישי החל, אך לפחות בתחום החינוך התקבלה החלטה טובה. וגם: יש ערך רב בדברים שאמר אלקין נגד נתניהו - אבל יש ערך רב עוד יותר בדברים שהוא נמנע מלומר | היום ביומית

רוית הכט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גדי איזנקוט
רוית הכט

לאיזנקוט כדאי לחכות 

מהמעט שנחשפתי אליו, וכן מהתרשמויות של רבים במערכת הצבאית והפוליטית, גדי איזנקוט הוא אחלה בנאדם. הוא משדר נינוחות עגולה וסימפטית, יש לו את השקט ואורך הרוח של אלו הנושאים עמם מטען בעל ערך, ועמידתו בפרשת אלאור אזריה מול רוחות רעות הוכיחה כי יש לו גם עמוד שדרה. בפאנל בזום של המכון למחקרי בטחון לאומי והמכון הישראלי לדמוקרטיה שנערך בשבוע שעבר הוא אמר בחביבות טיפוסית "אני הרמטכ"ל לשעבר שהולך לעשות את הטעות הבאה". האם זה אומר שאיזנקוט מצטרף? אז זהו שלא.

אם איזנקוט אכן חכם כפי שמיוחס לו, הוא לא יצטרף. זינוק ראש לבריכה הריקה והמסריחה של המערכת הפוליטית הנוכחית הוא מעשה לא חכם או זהיר. כרגע אין מול נתניהו כוח פוליטי משמעותי, זולת הפרויקט של גדעון סער. האם איזנקוט מתכוון להסב את השקפותיו לאזור החיוג של אלקין? היחיד שמוכיח כוח עמידה מרשים במרחב ההתנגדות לנתניהו הוא יאיר לפיד. האם איזנקוט יסכים להיות מספר 2 שלו? אם איזנקוט רוצה להיות מנהיג במלוא אונו, כדאי לו לחכות שמכשול נתניהו יוסר. הרי בסוף זה יקרה.

וחוץ מהעניינים האלו, כישלונם המהדהד והמביך של הגנרלים במשימת סיום שלטונו של נתניהו עדיין טרי ומדמם. ישנה אפשרות שלמרות המחמאות והאנרגיה הטובה הנושבת ממנו, איזנקוט באמת עוד גנרל, שכפי שקודמיו הוכיחו, לא יודע להתמודד בחיים שם בחוץ, חיים שאינם מתנהלים באדיבות מערכות עתירות משאבים, שאינן יודעות יום אחד של מחסור או קושי.

סגר בירושלים, אפריל 2020 צילום: אוהד צויגנברג

סוף סוף החלטה הגיונית 

ישראל נכנסת לסגר שלישי, כשבדקה התשעים ממש הושגו מספר שינויים משמעותיים, בעיקר בתחום החינוך. ועדת החינוך הפכה את החלטת הממשלה וקבעה כי תלמידי כיתות ה'-י' כן יגיעו לבית הספר במהלך הסגר. כך שניתן לומר כי מערכת החינוך תתפקד כמעט במלואה זולת ערים כתומות ואדומות. מי הן אותן ערים? או - זה אנחנו עוד לא יודעים, כמיטב המסורת.

בניכוי כל הבלגן הזה, וכן האיום בסכסוך עבודה מצד הסתדרות המורים באשר לחיסוני מורים, זו סוף סוף החלטה שיש בה היגיון. בעיקר משום שהיא לוקחת בחשבון משתנים נוספים זולת תחלואת קורונה ובראשם - הבריאות הנפשית וההתפתחותית של הילדים, שבשנה האחרונה עברו ועוברים משהו, שאת שיעוריו איננו יודעים לאמוד או לשער בשלב זה (שלא לדבר על ההורים שצריכים לעבוד ולתמרן איכשהו בכל הבלגן הזה, אבל הם פחות חשובים).

כאן תוכלו למצוא ובצורה מסודרת את המגבלות, הקנסות והאישורים לקראת הסגר השלישי.

נתניהו ואלקין בישיבת ממשלה, בשנה שעברהצילום: אלכס קולומויסקי

אלקין, אל תפסיק. ספר לנו הכל

■ אם כבר פתחת את הפה - אולי תספר לנו, אלקין, עוד כמה דברים

■ לא ברור מה יודיע בימים הקרובים בני גנץ, אך בינתיים אסף זמיר החליט שנמאס לו מהפוליטיקה הארצית (והאמת שזה אומר עליו דברים לא רעים כלל)

■ גדעון לוי מסתקרן כנראה ממנהגם של מתאבדים שיעים ובאומץ ליבם, ומתנסה בכמה פרקטיקות בז'אנר

■ הערבים לא נעים בכמויות - טלי חרותי סובר בילתה בעמדת התחסנות בנצרת. היא פגשה שם בעיקר מתחסנים יהודים

■ שירה מייקין וניב הדס אשכרה קמו ועזבו את תל אביב, שבעידן הקורונה כבר לא ממש מצדיקה את יוקר המחיה, ועברו לכפר. האמת, קצת מעורר קנאה 

■ סמי ברדוגו, אסתר אטינגר ויוסף בר יוסף בין המועמדים לפרס ספיר שיוכרז בפברואר 2021

📻 מה לשמוע

"רסיסים" של רביב כנר הוא להיט ענק. למה בעצם?

📺 מה לראות

אורן שמיר ממש אהב את "וונדר וומן 1984" החדש עם גל גדות

🗓 מה לראות/לשמוע/לקרוא

במגבלות הז'אנר, בסד החונק של ההנחיות - הנה כמה אירועי תרבות לשבוע הקרוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ