רוית הכט
רוית הכט

שמאלנית שוטפת

אבי ניסנקורן לא שעה לבקשתו של רביב דרוקר ועזב את בני גנץ לטובת מפלגתו החדשה של רון חולדאי. גם גבי אשכנזי קופץ מספינת האומללות של גנץ.

הדרך הכעורה שבה גוועת כחול לבן, וכן התנהגותם של חלק מחבריה כלפי מי שהוציא אותם מאלמוניות מוחלטת לזרקורי הכנסת והממשלה ראויה להילמד בדיונים על טבע האדם והתנהגותו. שמעתי במקרה ראיון של הח"כית מיכל קוטלר וונש ברדיו "גלי ישראל", שהודיעה כי אמנם לא תרוץ עם גנץ, אבל תשמח להמשיך ולשרת את הציבור מהכנסת בשורות מפלגה אחרת. כעת אני יודעת סוף סוף איך הוגים נכון את שם משפחתה.

ולעניין עצמו: ניסנקורן וחולדאי מתאימים משום שהם מדברים באותה השפה. שניהם מגדירים את עצמם דרך התנגדות נחושה לנתניהו, ושניהם יודעים לעשות פוליטיקה של כח. ניסנקורן עוד הצליח לעשות זאת תוך ישיבה בממשלה, והיה היחיד בכחול לבן שחמק משנאת המצביעים, שראו בהצטרפות לממשלה בגידה נוראית. התעקשותו על משרד המשפטים ותמיכתו העקבית ביועמ"ש ובפרקליטות היו צעדים חכמים, שבידלו אותו מהגורל העגום של גנץ ואשכנזי ואף קידמו אותו.

מקורות במפלגה המתהווה אומרים, כי הפעם, בניגוד לכחול לבן, הם ידברו שמאלנית רהוטה ללא התנצלויות ופחד. אם כך - מועמד טבעי נוסף לשם הוא עפר שלח, שכבר העיד על עצמו כי הוא מפיק הנאה מעימותים עם נתניהו ואף הוא מדבר על הצורך הדחוף בהקמת חזית שמאל.

אבל למרות הצורך החיוני בשיקום השמאל, המפה הפוליטית מספרת שהבחירות, כמו אלו הקודמות ואלו שלפניהן, הן על שאלת נתניהו. לכן לא מן הנמנע, שאי שם במעלה הדרך, כל החברים הללו יצטרפו למתנגד נתניהו נוסף שהוכיח את עצמו, יאיר לפיד שמו, ויהוו כתובת ברורה אחת למתנגדי נתניהו מהמרכז שמאלה.

שפי פז בתל אביב, באוגוסטצילום: עופר וקנין

החטא ועונשו

המשטרה הגישה לביהמ"ש בתל אביב כתב אישום נגד שפי פז, דורון אברהמי ואיליה גרנטובסקי בגין שורת עבירות נגד מבקשי מקלט בדרום תל אביב. האישומים כוללים פלישה לגן ילדים של מבקשי מקלט, תיעוד שלהם באופן שמפר את פרטיותם, ריסוס כתובות גרפיטי במוסדות חינוך ועוד.

בכתב האישום מפורטת תקרית מלפני שבועיים, שבמהלכה פלשו פז וגרנטובסקי לגן של ילדי מבקשי מקלט במהלך מסיבת חנוכה ופז צילמה את הילדים ללא הסכמתה של מנהלת הגן והוריהם. הצפייה בסרטון הזה, שבו הילדים מנופפים בפנסיהם על רקע חושך שמפחיד אותם, שוברת לב.

ארז דריגס ונועה קולר ב"חזרות". חפים מתקינות פוליטיתצילום: ורד אדיר

כולנו צוצים ועוד דברים שכדאי שתדעו

■ נטעאל בנדל חושף: הפורום האלטרנטיבי שהקים היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט כדי להתייעץ עמו בתיקי נתניהו

■ אז מה בעצם חולדאי רוצה, והאם הטלוויזיה משתמשת במזרחים ומעמיקה את השסע העדתי - פודקאסט "השבוע"

■ איש לא תיאר שמבצע החיסונים יתקדם בקצב הזה. הציפייה היא כי עד מארס רוב האוכלוסייה תחוסן

■ זו הייתה שנה איומה. והיא הצטלמה נפלא

■ סבה היה גדול המרגלים והסוכנים הכפולים בזמן המלחמה הקרה, אבל אף שבגד במדינתו ובמשפחתו, שרלוט פילבי אינה כועסת עליו. חוץ מזה יש בספרה, שתורגם עתה לעברית גם אהבה, אובססיה, דיכאון ועוד עניינים. ראיון

■ ניתוקים חוזרים ונשנים מהאינטרנט יכולים לשגע כל משתמש. איך מתחקים אחר מקור הבעיה מבלי לשגע את התמיכה הטכנית

📺 מה לראות

היי, צוץ: קריאה אחרונה לאלו מכם שלא נחשפו עדיין למעדן המשובח שנקרא "חזרות"

🎻 מה לשמוע

האלבומים הקלאסיים הטובים של השנה

🍞 מה להכין

לחם מאתמול הוא האוצר של היום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ