תאריכו את הסגר, למה לא. הרי המשכורת שלכם בטוחה

משרד הבריאות רוצה להאריך את הסגר. למה רק בשבוע? לכו על חצי שנה (הלא אינכם נשים עם ילדים קטנים בבית). רון חולדאי חוזר לאסטרטגיה שהוא מצטיין בה: לדבר במגרש. וגם: התגלה עטלף חדש במערב אפריקה. שמור מרחק מאיתנו בבקשה | היום ביומית

רוית הכט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיילים במחסום שהוצב בשל סגר בכניסה לאופקים, בספטמבר
רוית הכט

לא כולם סובלים בסגר

משרד הבריאות מעוניין להאריך את הסגר בשבוע נוסף. למה רק בשבוע? למה לא בחודש, חודשיים או שלושה? למה לא בחצי שנה, עד שהשפעת החיסונים תורגש במלואה, תמופה ותילמד? כן, יש עומס בבתי החולים, ובגינו קורים גם מקרים טראגיים. גם הסיפורים על בתי חולים בעולם שקורסים מחוסר חמצן מבהילים. אבל המצב בישראל אינו כזה, וגם לא היה כזה.

מי שמשתמש בסגר ככלי זמין ושמיש, ומעוניין להאריכו כרצון קבוע, הוא בדרך כלל פקיד ציבור, שמשכורתו בטוחה, ולא בעל עסק זעיר שמפעל חייו קורס; גבר שאינו מטפל בילדים קטנים, ולא אמא הכלואה במלכוד שהוא הפסד ידוע מראש, ושבסופו היא משלמת על כך בקידומה ובמשרתה. הקורונה היא מגפה נוראית, ומחלה לא קלה בחלק מהמקרים, אבל הסגר הורג. באמצעות המצוקה והחרדה הכלכלית, באמצעות הניתוק המכאיב מדופק החיים הציבורי, חלש ככל שיהיה בתקופה זו, באלימות כלפי מי שהבית הוא מקום שמסוכן לו. גם את זה צריכים לזכור במשרד הבריאות, שאמון, כשמו, על הבריאות באשר היא ולא רק על המלחמה בקורונה.

בתוך כך, אפשר להשיק תת פינה חדשה במדור: קפקא עושה את הקורונה. בידיעה הזאת מסופר על אדם שנמצא חיובי לקורונה למרות שבכלל לא נבדק (מכאן העניינים רק מידרדרים).

בידיעה הזאת גורמים תוהים מדוע המערכת משקיעה כל כך הרבה משאבים בבדיקות שמבוצעות במספרים מפלצתיים, כשהתועלת בצד המדיניות הזאת לא ממש ברורה.

חולדאי במתחם חיסונים בכיכר רבין, בחודש שעברצילום: הדס פרוש

מה שמותר לנתניהו מותר גם לחולדאי  

רון חולדאי עושה את מה שהוא יודע הכי טוב, וזה פשוט לדבר במגרש בלי לראות בעיניים. לאחר שהשיק על דעת עצמו את אוהל החיסונים לעובדי ההוראה בתל אביב, וירד לגליץ' חזק מול משרד הבריאות, הודיע ראש העיר תל אביב וראש מפלגת "הישראלים" כי יפתח את מוסדות התרבות בעיר בפני מתחסנים. בטח שזו פוליטיקה, בטח שהמניעים הם פוליטיים, הכל בסדר, איש אינו לוקה כאן בעיוורון או תמימות. 

לאחר משבר ובלבול מסוים סביב העלייה למגרש הפוליטי הארצי, חולדאי מתעשת ומנצל את החוזקות שלו. למה לנתניהו, כמו לכל ראש ממשלה שניסה להיבחר, מותר להשתמש בסמכויותיו כדי לקדם את עצמו, ולחולדאי אסור? לא רק שהתהליך הזה לגיטימי, אלא שגם יש לו מוטבים אחרים זולת המועמד עצמו והשאיפות הפוליטיות שלו. כבר התקדמות.

ילד סיני משחק במשחק מחשב בסמארטפון, 2018צילום: Chang zhongzheng / Imaginechina

הילדים במדרון חלקלק

■ תחזיות הצמיחה של משרד האוצר לשנה הבאה מדברות על קיפאון, גם במקרה שישראל תצליח להשתלט בשנה הקרובה על המגפה. ההיי-טק מושך למעלה, האבטלה מכבידה

■ אולי כדאי לשמור ולקרוא אחרי הסגר: מה עושים המסכים למוח של הילדים שלנו

■ חוקרים גילו זן חדש של עטלף במערב אפריקה. רק שלא יביא לנו עוד מחלות ביזאריות שהורסות לנו את החיים

■ לאחר שביטל הרצאה שלו, בית הספר הריאלי יארח מחר את מנכ"ל "בצלם" חגי אלעד לצד נוה דרומי

■ איך התחרבש לנפתלי בנט הכל? עקיבא נוביק מנתח

■ ראשית, פנו לשרירי הליבה

📺 מה לראות/לשמוע/לקרוא?

המלצות תרבות לשבוע הקרוב

📻 מה לשמוע?

סרוגייטס מספרים על משלח ידם

🥘 מה להכין?

יש לכם כוח ופנאי נפשי להכין מרק עכשיו? אילו מן אנשים אתם?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ