אבי נעלבי המריא בהליקופטר הביתה. זה מה שיקרה גם לנתניהו

מחרים, נעלב, מאיים - העיקר שהוא עוזב. אם אין פריימריז בליכוד אז מה גלנט רוצה מחגי אלעד? וגם: המלחמה על צלם האנוש - אימוני קרדיו

רוית הכט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ
רוית הכט

המסר למנפחי החרדות

אמנם זה הנשיא הראשון מזה 150 שנה שמחרים את טקס ההשבעה של מחליפו, והוא מבטיח כמובן שיחזור בצורה כזו או אחרת, אמנם איום דרמטי על פצצה בית המשפט העליון קדם להשבעה - אבל העובדה היחידה שמשנה היא שדונלד טראמפ עזב היום את הבית הלבן. לא שהפריצה לגבעת הקפיטול לא היתה חמורה דיה, אפילו טראמפ נבהל ממנה וגינה אותה לבסוף, אבל בכל זאת חילופי השלטון שכן מתקיימים, צריכים ללמד משהו את מנפחי החרדות. מה לא שמענו בתקופת הזמן הזאת: שטראמפ יתבצר בבית הלבן, שהוא ילבה מלחמת אזרחים, שהוא יחסל את הדמוקרטיה האמריקאית, שהוא יזום מלחמה במזרח התיכון ועוד ועוד.

ומה קיבלנו לבסוף? אבי נעלבי, שהמריא בהליקפוטר הביתה. זה אגב מה שיקרה גם עם נתניהו - עוד מנהיג שמתנגדיו מעריצים אותו יותר מאוהדיו כי הם מייחסים לו יכולות מופרזות וכוחות על - אם וכאשר יפסיד בבחירות.

חגי אלעדצילום: אמיל סלמן

פויה, חגי

שר החינוך יואב גלנט הזמין את מנהל ביה"ס הריאלי בחיפה מנדי רבינוביץ' לשימוע, בעקבות השתתפותו של מנכ"ל "בצלם" חגי אלעד ביום עיון שערך בית הספר. זאת, לאחר שמשרד החינוך ביקש לא לקיים את הרצאתו של אלעד, כי הוא מכנה את ישראל בשמות לא יפים כמו מדינת אפרטהייד (פויה, חגי).

סיפור הרצאתו של אלעד בבית הספר מתגלגל כבר זמן מה, והוא כבר ותיק מהחיסונים הראשונים. ההרצאה של אלעד בוטלה ואז הוחזרה, יחד עם איזון קדוש מצידה של נוה דרומי, שגם כתבה על האירוע היום "בהארץ".

כפי שמוכיחה דרומי בדבריה, לא משנה מאיזו זווית מסתכלים על העניין - בין אם חושבים שאלעד עושה עבודת קודש ובין אם שדבריו אינם אלא הבל ורעות רוח - הניסיון להשתיק אותו פשוט מגוחך. אם הימין כל כך בטוח בצדקת דרכו, ובמוסריות הכיבוש שהוא מפעיל על כמה מיליוני בני אדם - למה הוא מפחד כל כך ממי שאומר אחרת? סברה ידועה היא שככל שאדם תקיף יותר כלפי בר פלוגתו כך ניכר שדווקא את עצמו הוא מבקש לשכנע. בהיעדר פריימריז בעתיד הקרוב בליכוד - אירועים שבדרך כלל מעודדים צעדים כאלו - אולי מוטב שגלנט ייקח רגע עם עצמו.

עמודי חשמל שהציבה חברת החשמל במכתש רמון, בשבוע שעברצילום: משה גלעד

האסון של מכתש רמון ועוד עניינים לא פשוטים

■ הח"כ לשעבר צ'רלי ביטון, אורח "קול מהעבר", מאמין בירון זליכה, ודווקא חושב שחלה התקדמות גדולה ביחסים בין יהודים וערבים

■ שאול אמסטרדסקי דווקא מבקר את התוכנית שהציג זליכה, וטוען שכחשב ידע בעיקר לריב. זליכה טוען שהדרך היחידה לריב עם הטייקונים והמונופולים היא להוריד את הכפפות 

■ בין סטיב בנון לאביאם סלע - טראמפ מחלק חנינות

■ אחרי איריס לעאל, גם רות אלבז רואה במירב מיכאלי אור בקצה המנהרה

■ אנשיל פפר מסביר למה החרדים בחיים לא ייכנעו למדינה

■ משה גלעד עמד באמצע מכתש רמון ולא האמין למה שהוא ראה

📺 מה לראות

זה מה שרואים החברים האינטלקטואלים שלכם בסגר

🧘🏻‍ מה לתרגל

זה קשה, אבל צריך להילחם על צלם אנוש

🍲 מה להכין

כל מדור האוכל מלא במרקים. לא נפלה פה בין אפונה לעדשים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ