רוית הכט
רוית הכט

סמוטריץ', נכס של השמאל

למי שצריך עוד תזכורת למה מנסור עבאס וממשלת ימין זה תרחיש ריאלי כמו להקת חדי קרן שועטת במחסום חווארה - בא בצלאל סמוטריץ', וכהרגלו, נתן את זה נקי וצלול.

ראשיתו של סיפור הוא בדברים שנשא הרב שמואל אליהו, הרב הראשי של צפת, אותו הומניסט זכור לטובה בשל קריאתו שלא להשכיר דירות לערבים, שאמר כי  "מוסלמי אמיתי אמור להיות מחויב על הקוראן מדבר על ארץ ישראל שהיא נחלת עם ישראל". בתגובה לדברי אליהו, ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) אמר לינון מגל ובן כספית בתוכניתם  ב-103FM כי "דבריו הם פסולת גזענית. אני בז לו, רב לא אמור לדבר ככה".

ראוי להביא את ציוץ התגובה של סמוטריץ' בשלמותו, כי הוא פשוט מהמם: "שמעתי שאחרי שהרב שמואל אליהו שליט"א אמר שמוסלמי אמיתי צריך לדעת שארץ ישראל שייכת לעם ישראל, אחמד טיבי פער עליו את פיו. אז אחמד, מוסלמי אמיתי חייב לדעת שארץ ישראל שייכת לעם ישראל, ולאורך זמן ערבים כמוך שלא מכירים בכך לא יישארו כאן. הרב שמואל ורבבות תלמידיו, ובהם אנחנו, נדאג לכך".

סמוטריץ' מאיים על טיבי בטרנספר. ככה פשוט. זו טרגדיה למדינת ישראל, שאחד הפוליטיקאים המוכשרים ביותר בעת הזאת, מחזיק בדעות, שהמלה מזעזעות חלשה מכדי לתאר אותן. זה מזלו של השמאל שבצלאל סמוטריץ' אינו נגמל מהקיצוניות שלו ומפעם לפעם מתעקש לסכל את תהליך ההכשרה שלו ומסעו ללב הקונצנזוס הישראלי (למשל באמצעות כהונה מעולה כשר תחבורה). הציונות הדתית, השואפת להרחיב את מוטת ההשפעה שלה בחברה הישראלית ומתנאה בהיותה איזה עמוד אש ערכי - צריכה להכריע. האם בצלאל סמוטריץ' הוא פניה?

צילום: ALBERT GEA/רויטרס

אולי די עם זה? 

הערב זהו ערב יום השואה, וכמדי שנה החסרתי פעימה כשהבנתי את זה, כי בכל שנה אני בחרדה שלא יהיה לי מה לאכול, כי הכל נסגר במהירות ובבהילות. אבל השנה אינה ככל השנים, שכן אסון הקורונה גרם לי לנהל מאגרי מזון, שמתאימים למשפחה שגדולה פי 3 מזו הקטנטנה שלי. אז השנה, לפחות בעניין הזה, אני מסודרת.  

אבל כמדי שנה מחובבי הכדורגל תמנע הצפייה במשחקי רבע הגמר של ליגת האלופות, פ.ס.ז-באיירן מינכן, ופורטו-צ'לסי, משום שהמשחקים לא משודרים בגלל ערב יום השואה. מה שקורה בפועל הוא שהמוני ישראלים מחפשים את המשחקים בכל מיני אתרים ביזאריים וכל מדור ספורט שמכבד את עצמו  – כמו שלנו כמובן – מסביר איך בכל זאת אפשר לצפות. אז אולי די עם הקטע הזה?

דבורים בכוורת. עד כה לא היה מחקר כמותי שבוחן בצורה מדויקת מה תהליך התקשורת שבו משתמשות הדבוריםצילום: אורית פלג

כיצד דבורים מוצאות את דרכן הביתה ועוד תעלומות

■ נוה דרומי טוענת שאנחנו מלטפים את גדעון סער, אבל אלוף בן, לא בדיוק זוטר כאן, די חובט בו

■ הג'וב החדש של גדי איזנקוט באזרחות (כי באמת - למה לו פוליטיקה עכשיו)

■ המלצות לדפדפנים שלא יעקבו אחריכם

■ איך דבורים מוצאות את דרכן הביתה?

■ וכאן יש כמה דברים חמודים נורא

■ תתעלה על מריל סטריפ בתפקיד מרגרט תאצ'ר? הלן מירן תגלם את גולדה מאיר

🥗 מה להכין

טבעונים שמשמחים אותי

💿 מה לשמוע

30 שנה ל-Blue Lines של מאסיב אטאק

🌲 איפה לטייל

איכשהו הייתי שם באחרונה. זה באמת יופי של מקום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ