בחיים לא יהיה שלום, אז למה הירושלמים מתעקשים לחגוג עם פסטיבלים של דו קיום?

והפעם בפודקאסט "תרבות יום א'": מופע הנעילה של פסטיבל מקודשת בירושלים עם תזמורת ערבית-עברית, הסדרה שמשחקת אותה פמיניסטית וחוגגת על עירום נשי, פתיחת עונת המחול וקצת על אוהד נהרין שמסיים את תפקידו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פסטיבל מקודשת בירושלים, בשנה שעברה
פסטיבל מקודשת בירושלים, בשנה שעברהצילום: אוליבייה פיטוסי

פסטיבל מקודשת הוא אחד מאירועי התרבות היותר מעניינים שמתרחשים בעיר הבירה, לצד פסטיבל הסרטים. מה שמעניין בפסטיבל הוא השימוש הנרחב שבו הוא עושה בתפאורה והארכיטקטורה הייחודית של העיר, וההתאמה של המוזיקה אליהן. לאורך השנים אפשר היה למצוא בו מופעים מגוונים שמהלכים על הקו הדק שבין מודרניות לרוחניות: ג'וני גרינווד מרדיוהד ששיתף פעולה עם שי בן צור ותזמרות הודית, זמר הרגאיי הענק הוראס אנדי, וגם מופע הנעילה של הפסטיבל הנוכחי, של עמותת כולנא עם תזמורת מזרח-מערב הירושלמית וסולנים כמו שרית חדד, שריף ורביד כחלני.

תרבות יום א' | פודקאסט תרבות | פרק 7

השאלה היא מה יש לירושלמים מפיוס? דווקא הם שחיים בעיר כל כך מקוטבת ומשוסה מנסים שוב ושוב לאחות הקרעים בעם? מה זה הנאיביות הזו ולמה נראה להם שזה יצליח? אנחנו מנסים להבין מה פשר האובססיה הזו.

חוץ מזה, עולה השבוע סדרה בשם "בחורות טובות מורדות", שכמו "מד מן", "פן אם" ו"הסקס של מאסטרז" מנסה להתחקות אחרי רגע היסטורי במאבק בין המינים - הנשים הראשונות שהיו לעיתונאיות מן המניין - רק שלא ברור אם היא מעלה אותו על נס, או שחותרת תחתיו, מנציחה את המיזוגניה ומבקשת להציג שוב נשים בלבוש חושפני, כי זה מה שעשו פעם. אבל לא אלמן ישראל - חוץ מהסדרה תקבלו כאן עוד שתי המלצות דוקו מעולות שקשורות אליה.

לבסוף, אנחנו מחוללים לעבר עונת המחול שנמצאת בפתח, עם פסטיבל "צוללן" והפרישה של אוהד נהרין מלהקת בת שבע. ננסה להבין מה מבדיל בין מחול רפרטוארי לאינדי ומה יקרה לבת שבע ביום שאחרי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ