לה פמילייה
לה פמיליה

מחקרים מראים שכ-70% מהנושאים שזוגות רבים עליהם לא ייפתרו לעולם, כי אלה נושאים שאנשים לא ישנו את עמדתם או התנהגותם לגביהם. אבל זה עדיין לא מונע מזוגות רבים לחיות בשלום ובשמחה. איך עושים את זה? מה המפתח לזוגיות טובה? הרי איש לא מלמד אותנו כיצד לבחור בני זוג וגם לא איך לתפעל מערכות יחסים זוגיות מיטיבות ובנות-קיימא.

ואולי הבעיה לא טמונה כלל בבן או בת הזוג הספציפיים, אלא בעצם המסגרת הזוגית שלא מתאימה לנו. ייתכן שמכבש הלחצים הישראלי למצוא זוגיות ולהוליד ילדים (ע"ע המשפט השגור "בקרוב אצלך") הוא שדוחף אותנו לחיות בתוך מסגרות שאנחנו לא בהכרח מעוניינים בהן. יתכן שזוגיות היא לא כוס התה שלנו, ודווקא חיי רווקות יסבו לנו יותר אושר.

תכנית הריאליטי של קשת "חתונה ממבט ראשון" סיפקה לנו הזדמנות לבחון היבטים שונים בבחירת בני זוג ולשמוע משני אנשי מקצוע על כלים אפשריים לתחזוקת זוגיות מיטיבה. נטע אחיטוב שוחחה עם הדס גרופר – עובדת סוציאלית קלינית, מתמחה בטיפול זוגי ומשפחתי, וכותבת הבלוג "ביחדנס" במדור משפחה של עיתון "הארץ" – ועם ד"ר ירון שפירא, עובד סוציאלי קליני, שמטפל במבוגרים ובזוגות. השניים מספקים גם הצצה לחדר הטיפולים הזוגי ולתהליכים שהם עוברים עם המטופלים שלהם כדי לשפר, ולפעמים לפרק לטובת כולם, את המרכיב המשמעותי הזה בחיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ