"כנערה, אף אחד לא אמר לי שאני אמורה ליהנות מסקס. זה מה שאומר לילדיי" | האזינו

האם הסדרה הפופולרית של נטפליקס, "חינוך מיני", היא מקור לתקווה, או שהפורנו הזמין לכל נער ונערה והדימויים המיניים מכל עבר מוליד דור עם מיניות לא בריאה? יש לנו ההורים תפקיד קריטי ביצירת מיניות בריאה בקרב ילדינו

לוגו משפחה
לה פמיליה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
0:00
-- : --
לוגו משפחה
לה פמיליה

"לה פמיליה", פודקאסט המשפחה של הארץ:

סקס, אוננות, זוגיות, חיזור, תפקידים מגדריים, נטייה מינית, הומופוביה, איבוד בתולים, מין אוראלי, חרדת ביצוע, בעיות זקפה, צילום והפצת תמונות וסרטונים מיניים, אמצעי מניעה, היריון, הפלה, דימוי גוף, שינויים בגיל ההתבגרות, חרמנות, ריצוי מיני, והיחס של ההורים כלפי יחסי המין של המתבגרים שלהם – כל הנושאים האלה עולים באופן פתוח, משוחרר ושובה לב בסדרה הבריטית "חינוך מיני", שהעונה השנייה שלה עלתה לא מזמן לשידור בנטפליקס.

מצד שני, בני ובנות נוער היום חשופים לפורנו בשיעור שלא היה בעבר ובדרך כלל מגיל צעיר (חשבו על ילדים וילדות בני 9-10 שצופים בפורנו), וחשופים לדימויים מיניים רבים אחרים, מה שמעלה בקרבם תמונה מעוותת ולא מותאמת גיל לגבי מיניות ומדגיש את האופי הפרפומטיבי של סקס, על חשבון הגישוש הראשוני, הנאיבי והבתולי, שמתבגרים העושים את צעדיהם הראשונים בגילוי המיניות שלהם זקוקים לו באופן טבעי. 

שיחה עם חן קצביץ'-פרסלר - חוקרת מגדר ומיניות, מנחת הורים, בני נוער וצוותי חינוך בנוגע להתפתחות מינית מיטיבה בילדות ובגיל ההתבגרות, וגם כותבת המדור "חינוך למיניות מיטיבה" במדור המשפחה של "הארץ" - ועם גיא עינת, פסיכותרפיסט וקרימינולוג, שמתמחה בפגיעות מיניות. 

התפקיד ההורי שלנו הוא קריטי להתוויית מיניות מהנה לכל הצדדים, כזו המחוברת לצרכים הפיזיים והרגשיים של כל המשתתפים בה, נעימה וכיפית, גם בשנות הנעורים וגם במשך שארית חייהם של ילדינו. חובת האזנה לכל הורה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ