זום תוך כדי מיליון דברים אחרים? האם מולטי-טסקינג הוא כשרון שצריך לטפח או קללה שצריך להסיר? | האזינו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
0:00
-- : --

25 שעות ביממה הוא קונספט לניהול זמן והתנהלות בתוכו שמתבסס על כלים שפיתחתי במטרה להפיק חיים שמתקרבים ככל הניתן למה שרצוי על פני המצוי.

התקופה האחרונה ניקתה בעבור רבים את היומן, שבתוכו הקצנו זמן למה שאנחנו צריכים לעשות, למה שאנחנו רוצים לעשות ולמה שמצפים מאיתנו לעשות. הריחוק החברתי, העבודה מהבית וההסתגרות בחיק מעגל הקרבה המיידי, שכפתה עלינו הקורונה, הביאו אותנו לבחון מחדש את סדרי העדיפות שמכתיבים את חיי השגרה שלנו.

וכך, מצד אחד, רבים הודו במעין תסמונת שטוקהולם – הם התאהבו בשובה שלהם, הקורונה, משום שניקתה גירויים חיצוניים ואירועי-חיים, שהיו נעימים במפתיע בהיעדרם, והתבררו כברירות מחדל. המחנה הזה יצא מהקורונה עם תחושה חזקה של רצון לעשות שינוי בחיים ולא לקפוץ הישר לזרועות מה שקראו לו שיגרה והתברר כשיגרע.

ומהצד השני, אצל אחרים, נחוו צווי הקורונה כנפילה אל בור בלי תחתית שבו אין זמן, אין מקום, אין חציצה בין המקצועי לפרטי ובין המשפחתי לאישי. חרדה מפני הפיכת הסדור והמובנה לואקום של חוסר יעילות, העלתה צורך להרכיב מחדש את לבני החיים השונות בהתאמה לחיים מצומצמי אפשרויות ולכאורה נטולי בחירה.

ב-25 שעות ביממה אני רוצה לתת לאנשים את הכלים, שפיתחתי - באמצעות למידה וניסיון מקצועי ואישי - לעצב את החיים שלהם כך שכלי הזמן שעומדים לרשותם יתאימו באופן אופטימלי לשימושים הרצויים בהם.

הפרויקט הוא תוצאה של קריירה שבה נעתי על הציר שבין ניהול בכיר בתחום התקשורת לבין עצמאותי כיוצרת ויועצת פרטית לארגונים ומנהלים. מגובה בהרבה למידה אישית ואקדמית, אצא בכל פרק בפודקאסט למסע בעקבות שאלה שקשורה לניהול זמן - נושאים מהסוג שלא תמיד מתעכבים ושואלים לגביהם שאלות כמו מה הסיפור של מאחרים כרוניים? כמה עולה שעת אמא, העבודה הכי לא מתומחרת בעולם? האם יש בכל זאת יתרונות בהתבודדות שנכפתה עלינו? ובפרק הראשון שמובא פה - האם האפשרות הדיגיטלית שלנו לעשות הרבה דברים בו זמנית היא ברכה או קללה? 

רותי רודנר היא יוצרת תוכן עצמאית, כותבת ומפתחת פורמטים, שכיהנה בתפקידים בכירים בתקשורת הישראלית ובהם סמנכ"לית תוכן במשרד הפרסום מקאן אריקסון, מנהלת פיתוח בשידורי קשת, יועצת תוכן לגוגל ישראל ועוד. תכנים נוספים ברוח 25 שעות ביממה אפשר למצוא באתר הבית שלה: https://25hrsaday.com/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ