"אין מקום או אירוע בחיי, חשוב ולא חשוב כאחד, שלא איחרתי לו" | האזינו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

השבוע ב-"25 שעות ביממה":

כל הסיבות וכמה פתרונות לאיחורים כרוניים, אחד ממשבשי-היחסים הכי גרועים שיש.

על מאחרים, על אלה שמאחרים להם, ועל מה זה אומר על כולנו:

חוקרי התחום טוענים שבערך אחד מכל ששה אנשים הוא מאחר כרוני, ומסווגים שבעה טיפוסים עיקריים של מאחרים: הדד-ליינרים, המפיקים, האסטרונאוטים, המתרצים, הנהנתנים, המתחמקים והמורדים ■ עורך-דין בכיר ומאחר כבד משווה איחורים להתמכרויות, ומסייג: "בניגוד להתמכרות לאלכוהול או לסמים שגם אותה אי אפשר להפסיק, למאחרים אין "היי".  אתה סובל לפני / תוך כדי / ואחרי האיחור" ■ פסיכולוגית שהיתה קב"נית בצה"ל, אומרת שהיא רואה באיחור הרבה פעמים סוג של תקשורת עם הזולת, דרך של המאחר לשים את עצמו במרכז, אפילו לכמה רגעים, עד ההתפכחות הכואבת שמגיעה עם הנזקים שצריך לתקן חוקר מוח וקבלת החלטות דווקא רואה באיחורים דבר רציונלי להפליא: המוח של המאחר מחשב בשבילו את מחיר הזמן שלו, והמחיר של האיחור כנראה לא מספיק גדול מכדי לשנות משהו. ■ וגם, מאסטר של יוגה ומדיטציה מזכיר שהרבה אנשים עובדים מאד קשה כדי בסופו של דבר לקנות זמן, במקום פשוט ליהנות מהזמן שכבר יש להם.

25 שעות ביממה  הוא קונספט לניהול זמן והתנהלות בתוכו שמתבסס על כלים שפיתחתי במטרה להפיק חיים שמתקרבים ככל הניתן למה שרצוי על פני המצוי.

ב-25  שעות ביממה אני רוצה לתת לאנשים את הכלים, שפיתחתי - באמצעות למידה וניסיון מקצועי ואישי - לעצב את החיים שלהם כך שכלי הזמן שעומדים לרשותם יתאימו באופן אופטימלי לשימושים הרצויים בהם.

הפרויקט הוא תוצאה של קריירה שבה נעתי על הציר שבין ניהול בכיר בתחום התקשורת לבין עצמאותי כיוצרת ויועצת פרטית לארגונים ומנהלים. מגובה בהרבה למידה אישית ואקדמית, אצא בכל פרק בפודקאסט למסע בעקבות שאלה שקשורה לניהול זמן - נושאים מהסוג שלא תמיד מתעכבים ושואלים לגביהם שאלות כמו מה הסיפור של מאחרים כרוניים? כמה עולה שעת אמא, העבודה הכי לא מתומחרת בעולם? האם יש בכל זאת יתרונות בהתבודדות שנכפתה עלינו?

רותי רודנר היא יוצרת תוכן עצמאית, כותבת ומפתחת פורמטים, שכיהנה בתפקידים בכירים בתקשורת הישראלית ובהם סמנכ"לית תוכן במשרד הפרסום מקאן אריקסון, מנהלת פיתוח בשידורי קשת, יועצת תוכן לגוגל ישראל ועוד. תכנים נוספים ברוח 25 שעות ביממה אפשר למצוא באתר הבית שלה:  https://25hrsaday.com/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ