הגל השני לא יהיה בהכרח קורונה | חלק שני ב"יום שאחרי"

התנועה הסביבתית נערכת למשבר הבא, ההשלכות ההרסניות של ההתחממות הגלובלית. אילו מסקנות הסיקו הסביבתנים מהמשבר הנוכחי ואיך אפשר לצאת ממנו בריאים וירוקים יותר?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חקלאי קובני , בן 70, עובד במטע החמניות שלו, הוואנה,  2020
חקלאי קובני , בן 70, עובד במטע החמניות שלו, הוואנה, 2020צילום: YAMIL LAGE / AFP
נטע אחיטוב
נטע אחיטוב
נטע אחיטוב
נטע אחיטוב

שבוע של הקרנות מקוונות בחינם של הסרטים העטורים בעולם כיום ושיחות בהשתתפות מיטב המומחים מרחבי העולם ומישראל עם עיתונאי "הארץ", כשבמרכזם השאלה מה יהיה ב"יום שאחרי" (הקורונה) וכיצד המגפה תשנה את חיינו בתחומים שונים.

הסדרה תתקיים בין ה-14 ל-19 ביוני ותשודר באתר "הארץ" בהשתתפות האמן הסיני איי ווייוויי; הכלכלן יאניס וארופאקיס, שר האוצר לשעבר של יוון; ג'ניפרמורגן, מנכ"לית גרינפיס העולמי; פרופ׳ ניירי וודס, דיקנית מייסדת ומומחית מובילה לניהול כלכלה גלובלית באוניברסיטת אוקספורד; ד"ר פיליפ רוסלר, סגן הקנצלרית ושר האוצר לשעבר של גרמניה; איב דאקור, מנכ"ל הצלב האדום היוצא ועוד.

הפרויקט המקוון בשיתוף סינמטק ירושלים, קבוצת ון ליר, מכון ון ליר בירושלים וקרן ברנרד ון ליר.

ומה על הפרק הערב:

מבלי שהתכוונו לכך, יצר המשבר הנוכחי שינוי חיובי כלפי הטבע. אבל זה לא קרה מהסיבות הנכונות. כיצד אפשר בכל זאת לחשוב מחדש על הקשר בין בני האדם לטבע ולהפחית את ההרס שלו גם אחרי שנצא מהמשבר? ג'ניפר מורגן, מנכ"לית גרינפיס העולמי, ורוג'ר האלם, מייסד התנועה המדוברת "המרד בהכחדה", בשיחה עם עיתונאית "הארץ" נטע אחיטוב. 

לאחר השיחה יוקרנו בחינם הסרטים הבאים באתר סינמטק ירושלים:

פרשת המים, ארה"ב, 2019, במאי: טוד היינס, שחקנים: מארק רופאלו, אן האת'ווי (126 דקות. אנגלית, תרגום לעברית).

בשנת 1998 נכנס אל משרדו של עורך הדין רוברט בילוט, חקלאי מעיירה במערב וירג'ניה ומתלונן על עדר הפרות שמתחסל ועל הבריאות המדרדת שלו עצמו. בילוט יוצא לחקור ומגלה כי חברת דופונט, שמפעליה באזור, משתמשת במשך שנים בחומרים מסרטנים. כאן מתחיל מאבק שנמשך כמעט שני עשורים ומוביל את בילוט לעימות עם משפחתו ותושבי העיירה. טוד היינס מוכר כבמאי של סרטים אמנותיים, אבל כאן הוא רותם את הכשרון שלו לטובת דרמה מעולה שיש בה מימד אנושי וחברתי גם יחד. 

לצפייה בסרט
*הסרט יהיה זמין לצפייה למשך שבוע (עד ה-22.06 בשעה 20:30, מספר הצופים מוגבל)

הפורום, גרמניה, 2019, במאי: מרקוס ווטר (90 דקות. גרמנית ואנגלית, תרגום לעברית)

זה חמישה עשורים מתכנס מדי ינואר בעיירה דאבוס שבשוויץ "הפורום הכלכלי העולמי", פסטיבל של מילארדרים, מנכ"לים וראשי מדינות. בשנתיים האחרונות תיעד הבמאי מרקוס ווטר את אחורי הקלעים של הפורום ובעיקר את מייסדו, קלאוס שוואב בן ה-80. שוואב מונע מתוך אמונה כנה כי המפגש בין המגזר הציבורי לפרטי צריך לפעול לטובת הכלל, והוא ואנשיו פועלים באופן מעורר הערצה כדי לתמוך בחיבורים שכאלו. ווטר מתעד זאת, ובעיקר מצליח ללכוד את המימד האנושי והפוליטי של הפורום. זהו דיוקן מסקרן, חכם ומורכב של אחד ממסדרונות השררה ההומים בעולם.

לצפייה בסרט
*הסרט יהיה זמין לצפייה לשלושה ימים (עד ה-18.06 בשעה 20:30)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ