לוגו הארץ
הארץ

"לעזאזל, האמא-בלוגרית הזאת ריפאה אותי מאינסטגרם לנצח. הבנתי שבכך שאני עושה לייק לילדים של אנשים, אני גם חלק מהבעיה", צייצה גולשת בריטית בשם "ליידי גרייס", אחת מיני גולשים רבים שהגיבו לפוסט של אם-בלוגרית אמריקאית, שסיפרה בצער שאחד מחמשת ילדיה מקבל פחות לייקים מהאחרים ברשתות החברתיות. 

האם הבלוגרית היא קייטי באוור, אם לחמישה ילדים, שמפרסמת תמונות שלהם תדיר ברשתות חברתיות ותחתיהן כותבת האשטגים של מותגים שונים וכך מתפרנסת. השבוע היה יום הולדתו השישי של בנה השני, אז באופן טבעי היא פרסמה על כך פוסט בפייסבוק ובאינסטגרם.

הפוסט התחיל באופן יחסית בנלי ובו היא מודה על קיומו של בנה, ווסטון, ומספרת איזה תינוק טוב הוא היה. עוד היא מספרת שהיום הוא טיפוס ביתי, אוהב אמנות וספורט, משעשע וחבקן.

אבל אז הפוסט קיבל תפנית מפתיעה: "חברים, אהיה כנה לחלוטין. אינסטגרם מעולם לא אהב את המנצ'קין וזה הורג אותי מבפנים. התמונות שלו מעולם לא קיבלו הרבה לייקים. מעולם לא קיבלו תגובות. מנקודת מבט סטטיסטית, הוא לא פופולרי כמו האחרים שלי שם בחוץ. אולי חלק מזה נובע מכך שהתמונות לא נגעו באלגוריתם באופן נכון. חלק יכול להיות בגלל שהוא היה 'התינוק' למשך זמן קצר מאוד ואנשים אוהבים תינוקות. אני אומרת את כל זה בגלל שאני רוצה להאמין שזה לא הוא, שזה באחריותי. שחוסר היעילות שלי גרמה לבאג הסטטיסטי הזה, בגלל שבוודאות המנץ' שלי צריך לקבל את כל האהבה. ועיניים קטנות הן בהחלט מתוקות".

"אז האם אנחנו יכולים לעשות את זה נכון?", המשיכה באוור, "בגלל שאני באמת יודעת שהמנץ' שלי ראוי לכללללל הלייקים... גם אם זה זר שמעניק אותם. וביום הולדתו השישי – אני מוקירה תודה שאני יודעת את זה... שלא משנה מה אנשים אחרים חושבים עליי או על הילדים שלי או על הנישואים שלי או על הבית שלי או על החיים שלי או על הכל שלי... שהם 1000000000X יותר טובים בחיים האמיתיים מאשר כל תמונה קטנה יכולה להראות.

ציוץ ביקורת על הציון המקורי של קייטי באוור

התגובות ברשתות החברתיות לא איחרו להגיע, והיו קשות, כמתבקש. אתר באזפיד איגד יחד כמה מהם. "בלוגריות-אמהות במשרה מלאה מפחידות אותי. הנשים הללו משתמשות בפנים של הילדים שלהן כדי לקדם תוכן ומוצרים שהן יעשו כסף מהם. מי יודע אילו השלכות ארוכות טווח זה יגרום להם?!", צייצה נורה הורבאת', מניו יורק, בחשבון הטוויטר שלה.

"אם את בלוגרית-אמא שמפחדת מהעובדה שתמונת בנך קיבלה מעט לייקים תשפיע עליו יום אחד, ההורות שלך מזעזעת ואני מרגישה רע על הילדים שלך", צייצה הסופרת האמריקאית, מורגן ג'רקינס. והעיתונאית והמגישה האמריקאית, קרי לאם, כתבה: "יש לנו כאן את הסיבה מספר אחת למה הילדים שלך לעולם לא צריכים להיות המותגים הפרטיים שלך".

באוור לא פספסה את קול הצעקה שקם בעקבות הפוסט שלה, והעלתה לאינסטגרם סטורי בו היא נראית דומעת ואומרת "פרסמתי את הפוסט הזה כדי להראות צמיחה אישית שלי. הייתי צריכה לראות שהלייקים לא משקפים הרבה ממני. שהייתי צריכה לבחור באפשרות הזאת, כי אני עובדת עם מותגים שאומרים לי ההיפך. קראתי מאמר איך להגדיל את קהל העוקבים באינסטגרם וכתוב שם גם את ההיפך. אני מקבלת שאנשים לא מבינים את החשיבה הזאת כי בלוגינג זו עבודה מוזרה. אבל ילדים הם חכמים. ילדים יודעים שיש לייקים על תמונות וזה הטבע האנושי להשוות. אז בעבורי, מסע הצמיחה האישי היה ללמד את הילדים שזה לא משנה. שיתפתי את הפוסט כדי לעזור לאחרים להבין שרשתות חברתיות זה לא הכל".

בהמשך היא גנזה את הפוסט המקורי וכתבה שהיא מוחקת אותו כי קשה לה להתמודד עם כל התגובות. אבל לא לפני שעדכנה את העוקבים שלה שלא ידאגו, כי היא בכל זאת תקריא לווסטון את כל הברכות שהוא קיבל ליום הולדתו בפוסט המקורי.

משפחת באוור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ