הכותרת הזו ארוכה יותר מהאורגזמה הגברית. איך אפשר לשנות את זה?

בעוד שהאורגזמה הנשית נמשכת כעשרים שניות, הגברית רק כשלוש. כשזה הכלי היחיד שלך לביטוי מיני, זה מוגבל כמו שזה נשמע. כדי להרחיב את המנעד המיני, על גברים לשבור טאבואים גבריים. האם יצליחו?

איתן לשם
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
דיאגו ביארו
מתוך העבודה "אורגזמה" של האמן הארגנטינאי דיאגו ביארוקרדיט: Diego Beyro
איתן לשם

כדי להבין את הפחדים העמוקים ביותר של הגבר, כל מה שצריך לעשות זה להריץ בראש את מיטב הקללות המוכרות לו ולכם. לא קשה לנחש שהמילים "הומו" ו"תחת" מככבות שם כחלק מהמלחמה החברתית בכל גילוי של נשיות אצל גברים. ככל שהגבר מתבגר הוא לומד להוציא את האיברים "הנשיים" שלו מחוץ למשחק, כל משחק, בוודאי זה המיני. כך הוא מוותר, מרצון שנכפה עליו, על התחת והפטמות ונשאר רק עם הזין ביד. פונקציונאלי מעין כמוהו, האיבר הגברי נועד לחדור ולגמור – ולכך הצטמצמה המיניות של הגבר.

את התוצאות ההרסניות של הפונקציונליות המינית של הגבר ניתן לזהות במספר תחומים – מאכזבה נשית מתפקודו, המהיר ומכוון המטרה (והרי זה כל מה שנותר לגבר המופשט מאיבריו האינטימיים), ועד אורגזמה שאינה משתווה לזו הנשית. האורגזמה הנשית נמשכת 20 שניות ויותר, ואילו זו הגברים נמשכת שלוש שניות בלבד. יש גברים שמושכים אותה עד לעשר שניות מלאות, חצי ממשך זמן ההנאה הממוצע אצל אישה. 

אפשר לייחס את פער האורגזמה למשתנים פיזיולוגיים, אך זו תהיה טעות. מחקרים מצאו שאותם איברים במוח מופעלים בזמן האורגזמה, אצל גברים ונשים כאחד. לא זו אף זאת, התגובה הפיזית לאורגזמה היא זהה אצל שני המינים וכוללת עייפות ונטייה לנמנום. אם כן, נשים לא באמת נהנות יותר, אלא נהנות הרבה יותר זמן. הן גם יכולות ליהנות מהגביע הקדוש של האורגזמות, המולטי אורגזמה שסיומה של אחת מוביל לתחילת האחרת. 

כל מה שכדאי לקרוא על ילדים, הורות ומשפחה

ההבדל המהותי בין גברים ונשים בכל הנוגע למיטה מצוי האיברים שנמצאים "במשחק". לצד הדגדגן נמצאת גם הפטמה, רגישה מאין כמוה ומחוללת אורגזמות בפני עצמה. לגברים אין את הפטמה לעזרתם. זאת אומרת, לכולם יש אותה והיא זהה לחלוטין לפטמה הנשית, כולל ההשפעות המיניות (וייצור חלב), אבל היא נמצאת מחוץ לתחום עבור גברים רבים מדי. מחקר שבחן תגובות לגירוי מצא כי 52% מהגברים התגרו ממגע בפטמות שלהם, וסקר אחר גילה שכ-40% מהגברים מודים כי גירוי פטמות מגביר את התשוקה המינית שלהם. יחד עם זאת, באותו סקר נמצא שרק 17% מהגברים כי התנסו בעבר בגירוי הפטמות שלהם במהלך יחסי מין.

הפער הזה הוא "הפער החברתי", בו מתגורר המרחק בין מה שגבר יודע בבירור שיכול להפוך אותו מאושר יותר ובין המוסכמות החברתיות והטאבו שמושרש בו כה עמוק, עד שהפך בעיניו להגדרת הגבריות שלו כולה. עד 1932, אז הופיע ג'וני וייסמילר כטרזן ו"שיחרר" את הפטמה הגברית, המוסכמה החברתית הייתה שהפטמה צריכה להישאר חסויה. מספר הופעות קולנועיות חשופות חזה נוספות הפכו את החזה הגברי לפומבי, וכך הפשיטו אותו מהקשר מיני. במובן מסוים, זה מה שהנשים מבקשות לעשות כעת כשהן רוצות "לשחרר את הפטמה" מאימת האלגוריתמים המרושעים, שפוסלים תמונות עם פטמות לאורכן ורוחבן של הרשתות החברתיות.

אלא שהסרת הפטמה מלוח השחמט המיני (בנוסף למרחבים האחרים) הותיר את הגבר נכה. נכותו הושלמה כשנקודת הג'י שלו, הנחבאת לה אי שם במעלה בלוטת הערמונית, הוצאה לחלוטין מהחוק המוסרי. לא עזרו הנתונים על אודות המספר הזהה של קצוות תאי עצב בבלוטת הערמונית ובדגדגן הנשי, או הדיווחים העיקשים על הגברת עוצמת האורגזמה באמצעות גירוי אנאלי, הישבן הגברי נותר מחוץ לתחום. כדי לשחרר את הגבר מהכבלים המיניים, לנסות להשוות את הנאתו להנאתה עבור חיים בריאים יותר, צריך לשבור את המחסום הזה.

כרוניקה ידועה של טאבו מיני היא מוות ידוע מראש שלו. רק לפני עשרים שנה מין אנאלי נחשב לתועבה במדינות רבות בארה"ב, אך כיום מדובר בתשוקה לגיטימית לשני המגדרים. נראה איפוא שגם טאבו פי הטבעת עומד להיסדק. מידע שאספה חברת HealthyAndActive, יצרנית אביזרי מין, העלה שמכירת מכשירים לגירוי הערמונית נסקו ב-56% בחמש השנים האחרונות. רוב העלייה התרחשה באוכלוסיית הגברים מעל גיל 45. להם כנראה נמאס לגמור חרישית בזמן שהנשים עמם גומרות with a vengeance. האם גם אתם תחכו להתבגר כדי לקבל אומץ ולשבור את המחסום, או שתכניסו את כל כולכם למשחק המיני כדי לחיות מעט מעבר לשלוש שניות בלבד?

איתן לשם | |גבר, לא חצי בן אדם

אבא שמפחד להרוס לבתו את החיים, אסיר בכלא הגבריות שמחפש נתיב מילוט, ילד שמסתובב בכל פעם שאומרים "מראדונה" ומתאכזב לגלות שלא התכוונו אליו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ