שבע דקות שמסבירות למה הבנים שלנו צועדים לקראת אסון

לכבוד יום הגבר הבינלאומי החליטו ארגוני גברים להתמקד ב"משבר הבנים" באמצעות הרצאה מרתקת של אחד מאבות תנועת הגבריות החדשה. אם יש לכם בן, נכד או אחיין - עשו לו טובה וצפו

איתן לשם
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נערים
לומדים פחות, מדוכאים יותר. משבר הבנים (למצולמים אין קשר לכתבה)קרדיט: גיל אליהו
איתן לשם

יום הגברים הבינלאומי מצוין בכל 19 בנובמבר החל משנת 1992. השנה ייערכו בישראל כמאה אירועים לציון היום הזה, שמטרתו להעלות מודעות לאפליות שונות כנגד הגבר ולציין את התרומה החיובית של הגבר לחברה המודרנית. אנשי דף הפייסבוק "על גבריות ומעבר לה", בשיתוף עם עמותת לצדכם, שחרטה על דגלה עזרה לגברים בישראל, החליטו להקדיש את היום הזה ל"משבר הבנים".

ד"ר וורן פארל, פמיניסט מוצהר, שהפך לאחד מאבות תנועת הגבריות המתחדשת, טבע את המונח "משבר הבנים" כדי להגדיר את אחת הבעיות הבוערות של החברה המערבית – חוסר הכיוון של הבנים שלה. פארל מצביע על עשרה גורמים המובילים למשבר, שתוצאותיו הם דיכאון, אלימות, חוסר תכלית, קשיים בלימודים ועוד.

מבין הגורמים השונים, השלושה המרכזיים לשיטתו לבעיה שפושה בכל המדינות המערביות הן: היעדר דמות אב בבית (כתוצאה מהסכמי גירושים מדירי אב) ובמערכות החינוך (כתוצאה מהזנחה ארוכת שנים של מערכות החינוך בעולם וחוסר ידע לגבי התרומה הגברית האפשרית לחינוך הדור הבא); חוסר תכלית ומטרה, שחודדה בעקבות פריצת הגבולות (המבורכת) של נשים מבלי ללוות אותה בהצבת מטרות חדשות גם לגברים; ומשבר ההשכלה, שמתבטא בין היתר בכך שהשנה – לראשונה בהיסטוריה – הצעירים יהיו פחות משכילים מאבותיהם.

כל מה שכדאי לקרוא על ילדים, הורות ומשפחה

לכבוד ציון יום הגברים, צצה היום שוב ברשת הרצאה אייקונית של פארל, שגרפה כבר למעלה ממיליון צפיות, ובה הוא מפרט את הסיבות שהובילו למשבר הבנים. הוא גם מציע פתרון בדמות יצירת תכניות נגד אפליית גברים הדומות לתכניות נגד אפליית נשים. 

דפי הפייסבוק השונים הציפו שבע דקות מתוך ההרצאה הזו, שהן חובת צפייה לכל מי שיש לו בן, נכד או אחיין. אלה נולדו לעולם שבו לגבר הישן אין משמעות, והם לא יוכלו למצוא אחת כזו לבדם. כדי שלא ילכו לגמרי לאיבוד, צריך קודם כל להכיר בבעיה ואז לחתור אל הפתרון הבלתי נמנע – שבירת כל המחסומים המגדריים ששומרים אותנו בתבניות מסוכנות. אנא צפו.

איתן לשם | |גבר, לא חצי בן אדם

אבא שמפחד להרוס לבתו את החיים, אסיר בכלא הגבריות שמחפש נתיב מילוט, ילד שמסתובב בכל פעם שאומרים "מראדונה" ומתאכזב לגלות שלא התכוונו אליו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ