גבר, האם אתה מספיק גבר כדי להיכנס לאמבטיה?

היא מלאה ביתרונות בריאותיים וחשובה לאיזון גופני ונפשי, אבל לאחרונה מהווה סימבול נשי מובהק. רגע לפני שהגברים מחרימים אותה סופית, הגיע הזמן לעצור את המגמה ולקרוא לגברים לשוב אל מי האמבט החמימים

איתן לשם
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
חתול בחלוק
מרגיעה את הגוף והנפש, אך סובלת מתדמית "לא גברית"קרדיט: KDdesignphoto / Shutterstock
איתן לשם

לפני כמה שבועות עברנו דירה. אחרי שהבנתי שלא אתאושש לעולם מנטישת הצפון (הישן), התחלתי לנסות ולהתחבר לבית בדרום (החדש). חלק אחד בבית תפס את עיני וכמו לחש לי – הכל יהיה בסדר. זה לא היה הסלון המרווח, המרפסת הצופה אל הצפון הנטוש וגם לא המטבח המאובזר. הייתה זו דווקא האמבטיה שחיממה את ליבי. כמו מכור לעמבה שגר עם אלרגיים למנגו ויוצא לחירות בפגישה מחודשת עם הקריפטונייט שלו – כך הרגשתי למראה האמבטיה. אני ידעתי, והיא עוד תדע, שלא באתי לכאן כדי להתקלח. כיאה לאדם שחזר לחיק אמבטייתו, התחלתי להפיץ את בשורת האמבט בקרב חבריי. אבל מהתגובות של הסביבה למדתי שמדובר בפעולה לא גברית בעליל, שבסופה ממתין אותו חיוך נבוך, של גברים שלא יודעים איך להגיב לגבר שפשוט מתפנק לו באמבטיה.

יש דברים שלגבר אולי מותר לעשות, אבל אסור לו לספר עליהם (בניגוד לדברים שהוא חייב לרוץ לספר עליהם לחבר'ה). גבר לא יכול לספר איך התחיל לבכות במהלך פרסומת לקוטג'. הוא גם יחריש את העובדה שהוא דווקא די מחבב את הסרט "נוטינג היל", או נוהג להוריד שיער מהגב. רק במחשכים הוא ימרח על עצמו קרם לחות כמו בן אנוש נורמלי. אז אמבטיה?! עם כל הקצף הזה והכלום הזה והתדמית הנשית שדבקה בנוהג? גבר אמיתי מתקלח, עדיף עם מים קרים, בזמן קצר וישאיר את חדר המקלחת מסודר למשעי אחריו.

אכן, גברים עורכים פחות אמבטיות מנשים (43% מהנשים טובלות באמבט לפחות אחת לכמה שבועות, לעומת 35% מהגברים). הם אומנם מתקלחים יותר פעמים בשבוע, אבל עורכים מקלחות קצרות יותר. תכליתיות היא שם המשחק, ומה תכליתי פחות מישיבה במים חמים? אבל צלילה אל היתרונות הבריאותיים הרבים של אמבטיות מבהירה מדוע כבר בעת העתיקה התאהבו בה, ומדוע פחות ופחות אנשים – ובעיקר גברים – רואים בה אפשרות ממשית. רשימת היתרונות הבריאותיים של האמבטיה היא ארוכה, אבל אם מנכים את היתרונות שלא מדברים אל הגבר (טיפוח עור, איזון הורמונלי וייצוב טמפרטורת גוף אידיאלית – איזון? את מי זה מעניין?), תופתעו לגלות שעדיין קיימים סעיפים שאמורים לקסום גם לגבריים שבגברים.

טבילה במי אמבטיה חמימים (אך לא מדי), למשך זמן של בין 15 דקות לחצי שעה, יכולה לתרום לבריאות הלב, להקלה בכאבים פיזיים והאצת שיקום של פציעות, להוביל לזרימת דם בריאה יותר, לחזק את המערכת החיסונית ולתרום למערכות הנשימה. היא גם מרגיעה את המוח ומאפשרת לנו לאפס את המחשבות ולהתחיל מחשבות "נקיות" יותר, על היום שהיה או על התכניות שיהיו. וגם, לא שזה מעניין גברים כמובן, זה ממש כיף.

אחרי השהייה במים החמימים, כשכל הנקבוביות נפתחו, הריאות התנקו והמחשבות נחשבו, אפשר לנצל את זמן האמבטיה לקריאה, בהייה או לזמן אמבט-משותף עם הילדים. זה ניצול הזמן הכי לא תכליתי שגבר יכול לחשוב עליו (וגם מרטיב את הרצפה!), אבל הרוגע של האמבטיה מאפשר לך להשתעשע באופן חופשי יותר ולינוקא לחזות במראה נדיר – אבא נינוח ומשוחרר. גם הזמן אחרי האמבטיה הוא לא פחות חשוב, כשההתרגעות מעלת האדים שולחת אתכם לערב שכולו נטול לחצים.

אבל כל זה לא יעזור לשכנע את הגבר לשכב עירום במים חמים. גם לא העובדה שזו דרכם של קיסרים, בני אצולה ומצביאים דגולים. אמבטיה היא בזבוז זמן עבור הגבר, פינוק מיותר שאפשר להתמרמר עליו רק כשהוא נוגע לאישה. "היא מבזבזת מים", "יכולה להיות שם שעות" ו-"איך את לא משתעממת"? ברור שזמן חשיבה בריא, משהו שמזכיר ספא טוב, הוא נשי. מקלחת של דקה וחצי במים קרים (הרי המים החמים נגמרו בגלל האמבטיה) זה גברי ממש.

אולי הבשורה על פי רונאלדו, כריסטיאנו רונאלדו, תעשה את ההבדל עבור גברים שפוחדים לשקוע בתוך מי האמבט. הפנומן הפורטוגלי, שיש מי שמגדירים אותו הכדורגלן הטוב בתבל, נוהג לבצע סשן אמבטיות ארוך לאחר כל משחק. הוא מדלג בין אמבטיה חמה לאמבטיית מי קרח כדי לזרז החלמת שרירים, להירגע ולמנוע נפיחויות ודלקות. אמבטיות השחרור שלו הם רק חולייה אחת בשרשרת שעושה אותו מה שהוא, גבר שמחובר למה שטוב לו. ועכשיו, אחרי ששלחנו את כל הגברים לאמבטיה, אפשר להתחיל לדבר על קצף.

איתן לשם | |גבר, לא חצי בן אדם

אבא שמפחד להרוס לבתו את החיים, אסיר בכלא הגבריות שמחפש נתיב מילוט, ילד שמסתובב בכל פעם שאומרים "מראדונה" ומתאכזב לגלות שלא התכוונו אליו.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ