"כל אישה יכולה להיות מולטי אורגזמית"

כיצד כריתת הרחם שינתה את תפיסת המיניות שלה, מדוע ספונטניות מינית מחבלת בזוגיות ואילו נשים מגיעות ללמוד אצלה שיעור באורגזמות? ראיון עם רוני ארז, מדריכת אורגזמות

לי ראובני בר דוד
לי ראובני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אישה מרימה ראש למעלה בעיניים עצומות, מסביבה עשן צבעוני
"מכיוון שהתהליך אינו מסתיים לעולם ואנחנו לא מפסיקות להפתיע את עצמנו - הרי שכל אישה בכל מצב יכולה להתחיל אותו".צילום: agsandrew / Shutterstock
לי ראובני בר דוד
לי ראובני

ישראל היא מעצמת טיפול מיני. אנחנו אומנם שמרניים ביחס לערכים משפחתיים וזוגיים - ומוסללים להקים משפחה ולהביא ילדים לעולם - אבל כשיש קושי בקיום יחסי מין, אנחנו פונים יחסית מהר לעולם הטיפול לבקש עזרה. חלק מהמוטיבציה לכך, היא פוריות - אנחנו רוצים לדעת שאנחנו יכולים להביא ילדים לעולם. אבל השיח הפתוח וההסתמכות על מערכת רפואית וטיפולית, מחלחלת גם למרחבים של הנאה ועונג.

אומנם התיוג של טיפול מיני הוא לא פשוט, לנשים ולגברים כאחד, אך יחד עם זאת הוא הופך ליותר נפוץ ושכיח ומשולב עם רפואה קונבנציונלית ואלטרנטיבית. כאשר נשים פונות עם קושי להגיע לאורגזמה, הרבה פעמים, אם טיפול או סרטוני הדרכה אינם מספיקים, אני מפנה בשמחה לרוני ארז, מדריכת אורגזמות מקצועית שמטופלות משותפות שלנו מתארות את העבודה איתה כמדויקת ומשמעותית, פיזית ורגשית. והנה בשלה העת להזמין למדור זה נשות מקצוע מעולות כמוה, לעזור לנו גם כשמיניות הופכת להיות דבר מורכב ומאתגר:

רוני יקרה, לפני שאנחנו צוללות אל האורגזמה, ספרי קצת עלייך - בכל זאת, יש לך עיסוק מאוד לא שגרתי - מאיפה הכותרת הייחודית הזו?

"אני חייבת לומר שמי שהגדירה אותי ככזאת היתה דנה ספקטור בטור שכתבה לאחר שלושה מפגשים איתי".

איך הגעת לזה?

"ברמה האישית, עד אז במהלך רוב חיי המיניים הייתי גומרת דרך הדגדגן. אמנם הייתי צריכה לעבוד קשה בשביל זה, אבל כך הייתי גומרת. תמיד חיפשתי והסתקרנתי להבין יחד עם בן זוגי את העניין הנשי של אורגזמה תוך כדי חדירה. לא ידעתי עד כמה האוצר הזה נמצא בתוכי. לפני שש שנים עברתי עם עצמי תהליך פיזיולוגי ומנטלי. נאלצתי לכרות את הרחם. הרגשתי איך המקור המגדיר את הנשיות שלי נלקח ממני. כתוצאה מכך נפגעה גם שלפוחית השתן שלי, דבר שהביא אותי לרוץ הרבה פעמים ביום לשירותים כולל במהלך קיום יחסים".

בסופו של דבר ארז הגיעה לפיזיותרפיסטית לשיקום רצפת האגן, "שהציעה לי להחדיר לוואגינה מכשיר שנותן פולסים חשמליים, האמורים לעזור לשרירי רצפת האגן שלי להתחזק. תביני", ארז מדגישה, "אני בעצמי מורה לפילאטיס, אני יודעת כמה זה חשוב לשמור על רצפת האגן".

אז רכשת את המכשיר.

"התחלתי לתרגל איתו ומפה לשם הבנתי את עצמי, את הגוף שלי. כיום אני יכולה לגמור עשרות פעמים במהלך קיום יחסי מין, וכל זה דרך עבודה גופנית ותנועות מסוימות שאני עושה. למעשה, אני כבר לא צריכה לעשות את התנועות, אלא רק צריכה לחשוב על זה. כשעיבדתי את הפלא שקורה לי, הבנתי שאני חייבת להעביר את זה הלאה. כבר חמש שנים שאני מלמדת את השיטה הזו בארץ ובעולם. אני מגדירה אותה כדרך להתחבר לגוף המיני ולחוות אורגזמות ואגינליות ללא קושי".

אז ממה שאת מבינה על עצמך ועל הנשים שאת עובדת איתן, כל אישה יכולה להפוך להיות מולטי אורגזמית?

"לגמרי, בחמש השנים האחרונות היו אצלי בסדנאות למעלה מ-2,000 נשים והרבה מאוד מהן חיות כיום אחרת".

קרדיט: כאן

אם היית צריכה לאפיין את הנשים שמגיעות אליך, איך היית מגדירה אותן? מה מייחד אותן?

"כל אחת היא אחרת. המגוון הוא גם מאוד מאוד רחב. נשים מגיל 18 ועד גיל 75. חרדיות ודתיות מכל קצוות הקשת, חילוניות, יהודיות, ערביות, כאלו שנפגעו מינית, סטרייטיות, לסביות. כל אישה שמרגישה שהיתה רוצה להיות במקום יותר טוב מהמקום בו היא נמצאת יכולה להגיע אליי. מכיוון שהתהליך, גם עבורי, אינו מסתיים לעולם ואנחנו לא מפסיקות להפתיע את עצמנו - הרי שכל אישה בכל מצב יכולה להתחיל אותו".

מהשיחות שלך איתן, עד כמה חינוך מיני משפיע על היכולת להנאה?

"ממה שהן מתארות, חינוך מיני הוא קריטי. הוא מאוד משפיע על האופן שבו אנחנו חוות הנאה מינית, כמובן יחד עם החוויות המיניות הראשונות שלנו. הרבה נשים לא יודעות מה לעזאזל עושים עם המיניות הזאת. אף אחד לא דיבר איתן על זה, לא ההורים שלהן, לא המורים שלהן, לא המדריכים שלהן והרבה פעמים גם בין החברות לא מדברות על זה. המקור היחידי שנשאר שעדין 'מלמד' אותן על המציאות המינית אלו אמצעי התקשורת. לרוב הן מתארות שהן מרגישות שמה שקורה אצלן לא בסדר. שיש להן "תקלה", או שפשוט לא מגיע להן ליהנות".

אם כל אישה היתה צריכה לאמץ לדעתך טכניקה אחת כדי לשפר את האורגזמות שלה, מה הטכניקה הזו היתה?

"אם הייתי צריכה לתת טיפ, או אפילו שניים, כדי שלנשים יהיה יותר קל ונעים עם המיניות שלהן, אז הדבר הראשון שהייתי מייעצת להן זה להכיר את הגוף שלהן, וללמוד לקבל וליהנות ממנו. לגעת בעצמן ולהבין איזה מקום עושה להם נעים, ובאיזה סגנון מגע, למצוא את הדגדגן שלהן - יש הרבה נשים שמעולם לא הסתכלו על עצמן או נגעו בעצמן ואינן יודעות היכן נמצא הדגדגן שלהן ואיך הוא נראה - ובהמשך, הייתי מייעצת לנשים שיתחילו לפנטז וכמה שיותר. הפנטזיה איננה מגדירה אותנו. היא חשובה מאוד ואם אפשר לשתף בה את בן או בת הזוג - מה טוב. אפשר לחשוב על פנטזיות זוגיות ולא לפחד.

יותר מכך, עזבו את הספונטניות בכל הקשור למיניות. מיניות לא אמורה להיות ספונטנית. אפשר לתכנן דייט רומנטי ששני הצדדים יודעים שיסתיים במיטה. אפשר לחשוב על זה מראש, לתכנן אפילו, מה אני אעשה לו, מה הוא יעשה לי. אולי אפילו וואטסאפ מוקדם שמדליק את האווירה במשפט סקסי וכו'. הספונטניות מחבלת במיניות הזוגית, וזוג שמאמין שמיניות עושים רק באופן ספונטני ימצא את עצמו בשלב מסוים ללא מיניות זוגית. אז הכי טוב זה להתכונן, לתאם, לא לחכות שדברים יקרו מעצמם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

לי ראובני בר דוד

לי ראובני | מין זה שאיננו אחד

לי ראובני בר דוד, מטפלת מינית מוסמכת ומדריכה מטעם איט"ם, מטפלת זוגית בשיטת EFT, מרצה בתוכנית לטיפול מיני באוניברסיטת חיפה ובר אילן, מחנכת למיניות ומחברת הספר "מיטה וחצי מדריך למתבגריםות". מוזמנים לבקר באתר שלי WWW.MINIYUT.CO.IL

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ