איטליה נחשבת למעצמת קפה, אבל יכול להיות שהיא נרדמה בשמירה?

מהמצאת מכונות הקפה ועד התרבות שהתפתחה סביב שתיית המשקה, אין ספק שאיטליה היא מעצמה. אך בזמן שהאיטלקים התאהבו ברומנטיקת הקפה שלהם, האופקים שלהם הפכו צרים והמשקה לחד גוני?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קפוצ'ינו
הקפה שמוגש ב-99 אחוז מבתי הקפה באיטליה הוא תערובת, גם אם מאותו הזן. השימוש בתערובת נועד להבטיח את אחידות הקפה בייחוד אצל בתי הקלייה הגדולים. קפוצ'ינוצילום: דוד שושן
דוד שושן שף
דוד שושן
דוד שושן שף
דוד שושן

מזה שבוע שאין מחוזות "אדומים" באיטליה (חמסה, חמסה). רוב מפת המגף צבועה בינתיים בצבע צהוב מה שאומר שכל העסקים ה"לא חיוניים", ביניהם גם בתי הקפה, יכולים לנשום מעט לרווחה ולהיפתח עד השעה 18. אחרי חודשים של סגירה או הגשת קפה דרך החלון בכוסות חד פעמיות,  אפשר לחוש כמה הם היו חסרים גם אם שתיית הקפה האופיינית על הבר לא אפשרית עדיין. קצת מוזר לחשוב על בתי קפה כ"לא חיוניים" במדינה כמו איטליה כשעל השלטים המורים על תחנות דלק מופיע בכלל סמל של כוס קפה ורק אחר כך, כשמתקרבים, סמל התדלוק, כדי להמחיש את סדר העדיפויות. אז איך הסתדרו האיטלקים בלי בתי הקפה שלהם בכל הזמן הזה? התשובה היא: הכינו בבית, כי קשה לנתק את האיטלקים מהקפה שלהם.

דוד שושן שף

דוד שושן

דוד שושן הוא שף ומנחה סדנאות אודות המטבח האיטלקי, שיוצא למסע קולינרי במחוזות השונים של ארץ המגף במסגרת מדור האוכל של "הארץ".

באינסטגרם: https://www.instagram.com/chefshushan/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ