שני רייך

ידעתי שאסור היה לי להקשיב לגלגלצ. הפרסומות המפתות לפסטיבל השוקולד שיתקיים בתל אביב ובו יופיעו מיטב השוקולטיירים, וגם הדגמות וטעימות, עשו את שלהן. אחרי הכל, לצאת לבילוי כמו פסטיבל השוקולד בסוף יום עבודה, לפני שסוף השבוע מתחיל, נשמע מבטיח. הראש כבר התחיל לעבוד שעות נוספות: ריח של שוקולד הולם בראש עם הכניסה, שפע דוכנים עם הצעות צבעוניות ומפתות, וכמובן הרבה שוקולד. בפועל, הייתי צריכה לנחש כבר עם הפקק הגדול שהשתרך בכניסה למתחם התחנה שזה הולך להיות רע. בחנייה התבקשנו להיפרד מ-20 שקלים חדשים ואחרי כמה סיבובים גם הצלחנו אפילו למצוא מקום בחניון. שמחים וטובי לב ניגשנו אל האוהל גדול שהוצב במתחם ובמה שנראה כבר כמו מסורת, נפרדנו שוב מעוד 20 שקלים לבן אדם, מחיר כניסה לפסטיבל.

להפתעתנו, אחרי הכניסה לאוהל הגדול מצאנו בסך הכל כמה דוכני שוקולד, כך שאם אתה קונה ואם לאו, כל הסיבוב כולו מסתכם ב-15 דקות, בהליכה איטית שקולה ומדודה. איפה ההדגמות לעיני הקהל? איפה הטעימות? הא, הנה הן: ואחרי שגילינו מתחם נוסף בו נערכות הסדנאות המיוחלות, מה מסתבר? עוד מישהו חשב לעשות עלינו קופה וכאילו לא די בכך ששילמנו דמי כניסה לפסטיבל, גם הסדנאות הן בתוספת תשלום. בשלב הזה, נבוכים ומבולבלים, אין ברירה אלא לשאול את עצמך, האם בעצם שילמתי על הזכות להיכנס למתחם סגור כדי שאוכל לקנות כמה פרלינים? מה הדבר הבא, האם נשלם גם בכניסה לסופר רק על הזכות לקנות מצרכים הביתה?

ובכן מטח השאלות בראש עבד שעות נוספות: איפה ההפקה, איפה הפסטיבל וההפנינג שהבטיחו? איפה פסלי השוקולד, המפלים, איפה מיטב השוקוליטיירים המובטחים שיראו לקהל איך מטמפררים שוקולד, או איך עובדים עם שוקולד?  ולמה לעזאזל ילדים צריכים לשלם על הדבר הזה 15 שקלים בכניסה? אה, הנה מתחם לילדים שבו אפשר לקנות צמר גפן ופופקורן ב-10 שקלים. איפה בעלי מתחם התחנה שמתלוננים השכם והערב על כך שהקהל לא מגיע, כדי שיפקחו ויגידו ליזמים – היי, ככה לא עושים פסטיבל? מרגיזה עוד יותר תגובת ההפקה בפייסבוק כי מדובר בתשלום על ההפקה, הניקיון והחשמל. כבר הרבה זמן לא נכחתי באירוע כה מיותר, שבו הדבר היחיד שרציתי זה את השעה שהלכה לי לאיבוד ולא שום פרלין כפיצוי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ