מהו המהלך המהפכני שמתכננת הערב תנועת 269Life?

אחרי שבפעולות הקודמות פיזרו ראשי בקר ברחבי העיר והצטלמו עם פגרי חיות, הפיצו חברי התנועה סרטון שקורא לכולם להתכונן ל"שלב האבולוציוני הבא של התנועה" שיתרחש הערב. רגע לפני חשיפת הפרויקט המסתורי תפסנו את אורי שביט לשיחה

יעל רייף, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יעל רייף, עכבר העיר

כבר כמה ימים שרץ ברחבי הפייסבוק סרטון שהופק על ידי תנועת 269Life לשחרור בעלי חיים, ובו "טריילר" מסתורי למה שצפוי להתרחש היום בערב, בדיוק בשעה 19:00. בסרטון נראות חיות מסוגים שנים, כשלכל חיה מוצמד שם. השוטים עוברים בין החיות השונות לכביש פתוח, ומלווים בכיתוב "בדרך הביתה". האנשים מאחורי הסרטון מכנים את המהלך "השלב האבולוציוני הבא של התנועה", ומבטיחים שמדובר בפעולה בעלת אפקט נרחב ורב השפעה. נכון לרגע זה, כל הקשור באירוע אפוף מסתורין, וגם שיטוט ברחבי הרשת לא חושף במה מדובר.

» יוגורט על בסיס סויה ופרוזן טבעוני» קונדיטוריה טבעונית ראשונה בתל אביב»  אייסברג מתחדשת בתפריט טבעוני

תפסנו לשיחה את אורי שביט, פעילה למען בעלי החיים ובעלת הבלוג "טבעוניות נהנות יותר", כדי לברר פרטים על המהלך המסתורי. "מדובר בפרויקט גדול שהולך לעורר הרבה מאוד הדים ושעובדים עליו כבר כמה חודשים", מספרת שביט, "הוא הולך להיות הדבר המשמעותי ביותר שהתנועה עשתה למען בעלי החיים בישראל. הרבה אני לא יכולה לספר, אבל אחת ההשפעות של המהלך תבוא לידי ביטוי באספקטים חינוכיים, הסברתיים ומעשיים של נושא זכויות, שחרור  ושיקום בעלי החיים בצורה היעילה והמועילה ביותר שניתן".

השפעות המהלך יבואו לידי ביטוי באספקטים חינוכיים והסברתיים. (ציום באדיבות 269)

מהלכים קודמים של התנועה דוגמת פיזור ראשי בקר ודם מזויף ברחבי העיר, נתפשו כפעולות אלימות, טראומתיות ומעוררות אנטגוניזם. האם גם הערב צפוי מהלך דומה?"גם הפעילויות הקודמות וגם זו המתוכננת להערב נגעו בנושאים קשים להתמודדויות, כאלה שנמצאים במקום מודחק. גם כשאני מסתובבת בשוק הכרמל, אני חווה טראומות מהראשים ומחתיכות החיות שתלויים בבאסטות. הגדרה נוסח "אלימות" קשורה לאיך אנחנו כקהילה וכתקשורת בוחרים להציג ולהתייחס לנושא. הפרויקט הנוכחי הוא ברוח אחרת לגמרי מהבחינה הזאת, אבל מהותו היא קפיצת מדרגה של עשייה כדי לקדם את שחרור בעלי החיים ולעורר מודעות לסבלם, ברמה שכל בן אדם שליבו אמפתי לבעלי החיים ושיש לו את הרגישות הטבעית שכולנו נולדים איתה- יוכל להתחבר לנושא".

» פיצריה טבעונית ראשונה בתל אביב» מסעדות השף פונות לטבעונים

אחת ממטרותיו של "השלב האבולוציוני הבא של תנועת 269Life" היא ריכוז הקהילה שפועלת למען בעלי החיים סביב מגוון רחב של פעילויות, בנוסף לפעילות הישירה של עזרה לבעלי החיים, ונושא נוסף שיקודם הוא העשרה קולינרית, שבה תיקח חלק אורי שביט. תכנוניה בנושא כוללים מתן כלים וידע בנושא, תוך פיתוח תחום הקולינריה הטבעונית בארץ.

הפרויקט יעסוק גם בהעשרה קולינרית. אורי שביט (צילום: יקיר פולק)

מדוע כל המסתוריות סביב האירוע?"תנועת 269 היא תנועה של עשייה. ההנחה שלי היא שהיה רצון שלהם לעבוד בשקט, לעומק ובמסירות ולהרים את הפרויקט כך שהחשיפה שלו תתרחש כאשר הוא קיים ומוכן ולא רגע אחד מוקדם מדי. כמובן שיש גם אפקט שמייצרת הציפיה והסקרנות - במיוחד כשמדובר בפרויקט משמעותי כל כך".» איפה אוכלים טבעוני ברחבי הארץ?» הסכסוך הבשרי-טבעוני והסיכוי לדו קיום

"בשלב ראשון החשיפה תתבצע באמצעות התקשורת המהירה והחושפנית ביותר, ודברים יועלו לרשת ולעמודי 269Life", מספרת שביט. בהמשך תהיה גם הרבה התייחסות תקשורתית ברגע שייחשף המידע. מה שמייחד את הפרויקט הזה מפעולות קודמות, הוא היותו ארוך טווח ומחולק לשלבים שניתן ללוות לאורך זמן. היום למעשה זו רק ההשקה, ומכאן מתחילה הדרך, והנושא המרכזי כאמור הוא שחרור בעלי החיים, אותה מטרה חשובה שהתנועה חרטה על דגלה מיומה הראשון".

סרטון ההכנה לשלב האבולוציוני הבא של תנועת 269Life

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ