סיר לחץ: אתר בייגלה דוחה את "יום המרק"

לאחר שהואשמו כי מכרו ביקורות, החליטו אנשי אתר בייגלה לבטל את אירוע "יום המרק". דודי כליפא ונעמה פלד: "מירב משאבינו, מרצינו וזמנינו מופנים בימים אלה להדיפת המתקפה"

רותם מימון, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותם מימון, עכבר העיר

קרב המסעדנים ואתר בייגלה לא נרגע. לפני שעה קלה הודיעו בעלי האתר, דודי כליפא ונעמה פלד, כי הם דוחים את "יום המרק" בשיתוף עמותת לשובע, עד שהאשמות כנגדם יופרכו. "מירב משאבינו, מרצינו וזמנינו מופנים בימים אלה להדיפת המתקפה, למענה על שאלות ולהצגת עובדות המפריכות את הטענות", מסרו. "אנו מתמודדים, למעשה, עם הניסיון לפגוע בקהילה הקולינרית מצדם של אלה המבקשים לסתום את פיה. נתארגן מחדש עבור קיום "יום המרק" במועד אחר ובאווירה חיובית ונודיע על הבאות".» עומר מילר: "בייגלה פועלים בבריונות נגד השפים"» בייגלה מגיבים: "לא מכרנו ביקורות"» בייגלה מראים קבלות» בייגלה עונים על כל השאלותהעימות בין הצמד כליפא את פלד לשפים המובילים החל לפני כשבוע, אז הופנו כלפיהם האשמות לפיהן הביקורות באתרם מוטות, ונכתבות על בסיס הסכמת השפים לקיים עמם שיתוף פעולה מסחרי. לטענת רפי כהן, כליפא ופלד אכלו במסעדתו רפאל כמה פעמים ועזבו מבלי לשלם. שפים מובילים אחרים תמכו בטענה זו וסיפרו על מקרים דומים. בין היתר, הודיעו על ביטול השתתפותם, עומר מילר (חדר אוכל), חיים כהן (יפו תל אביב), אבי ביטון (אדורה), אביב משה (מסה) ובינו גבסו (ד"ר שקשוקה) אחד מהשפים הבכירים אף הגדיל ואמר, כי "בייגלה הם צמד נוכלים".

בסוף השבוע הכחישו כליפא ופלד את הטענות ופרסמו באתר בייגלה הודעה שבה הצהירו כי "לא אכלנו חינם ולא מכרנו ביקורות". לדבריהם, הם מחזיקים בידם הוכחות לכך, ואף הציגו חיוב על סך 950 ש"ח על ארוחה ברפאל. ההכחשה של השניים באה ימים ספורים אחרי שכינו את כהן "ילד כאפות" בתוכנית הטלוויזיה "לילה כלכלי" בערוץ 10 והשוו אותו למובארק. בהתייחסו לחשבונית, אמר רפי כהן, כי "מפתיע שדודי כליפא בחר להתרכז רק בי , אבל התופעה הרבה יותר רחבה ויש הרבה נפגעים בסיפור כולל נפגעים קשה והוא צריך לתת תשובות לאנשים רבים מלבד לרפאל".במרכז העניינים. מסעדת רפאל החדשה (צילום: בועז לביא)

יום המרק היה אמור להיות אירוע הדגל של בייגלה, המתקיים זו השנה השנייה. באירוע מציעות מיטב המסעדות ומיטב השפים ברחבי הארץ וכן באירועים פרטיים מנות מרק ב-25 שקלים. ההכנסות ממכירות המרק יועדו לעבור לטובת עמותת לשובע. באירוע הפתיחה כאמור, היו אמורים לקחת חלק שפים כמו חיים כהן, אביב משה, בינו גבסו, אבי ביטון ועוד שהחליטו לפרוש כאות מחאה וסולידריות עם חבריהם.

"אנו מודים ליהודית רביץ על נכונותה להשתתף באירוע", הוסיפו פלד וכליפא. "מודים לעשרות השפים והמסעדנים שנרתמו למהלך, וגם בשלב זה מוכנים לקחת חלק בפעילויות ההתנדבותיות המבורכות, וכן לעשרות המתנדבים שפותחים את לבם וביתם להפקת המיזם. לא נותר לנו אלא להצטער על נזקקי עמותת "לשובע", שהם אלה שהשתלשלות העניינים בשבועות האחרונים פוגעת בהם באופן ישיר. "בייגלה" מתחייב להמשיך להיות נאמן לקוראיו, כפי שהיה מיומו הראשון ומתחייב להמשיך להיות נאמן גם לקהילת השפים והמסעדנים בישראל, לפעילותו עבור עמותת "לשובע", ליוזמות ייחודיות ולהובלת ענף הקולינריה בישראל".

גיל-עד חריש מעמותת "לשובע" מוסר בתגובה: "גם אנחנו שמענו בצער על דחיית יום המרק. אנחנו מבינים את הנסיבות שהביאו לדחיית האירוע ומקווים שיערך בקרוב ובמלוא ההיקף המתוכנן, ובכך תישמר המסורת של בייגלה לערוך את יום המרק. אנחנו מודים לבייגלה על היוזמה לערוך את יום המרק ובטוחים ביכולתם לערוך זאת בעתיד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ