עכבר עסקיות: יועזר בר יין, חביבת השופטים

למרות הרצון להתמקד במסעדות שמציעות דיל אטרקטיבי ולהימנע מהשוואות ומדירוגים, צוות השופטים של "עכבר עסקיות" גילה שכל הדרכים מובילות אל יועזר בר יין

דנה מלמד ואושרת יקותיאל, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דנה מלמד ואושרת יקותיאל, עכבר העיר אונליין

 - לכל הפרטים

כשגייסנו פאנל של אנשי אוכל מכובדים, ציפינו שכל אחד יביא את ראיית עולמו הקולינרית, את זיכרונותיו ממגוון הארוחות שדגם בעיר ואת מחשבותיו על ארוחת צהריים. התכנסנו לערב ארוך של אכילה, שתייה והמון הגיגים על אוכל. במהלך הערב הבחנו בכמה מילים שחזרו על עצמן שוב ושוב - פולנטה, חלמון נוזלי, שאול אברון, טרטר אמריקן, נקניקיות דם, צלחת חזירויות, ובקיצור - כל הדרכים הובילו אל יועזר בר יין. למרות הרצון להתמקד במסעדות שמציעות דיל אטרקטיבי ולהימנע מהשוואות ומדירוגים, התרעמו הרוב, ובצדק, שגם בצהריים מגיע לנו לעתים לאכול את האוכל הכי טוב, גם אם מדובר במנות כבדות, מהסוג הנהנתני ביותר. זמן קצר לאחר שנסגר הפרויקט, התברר שגם ביועזר הוסיפו עסקית - ואפילו מהאיכותיות ושוות בעיר.

יועזר היא מסוג המסעדות שנחרטות בזיכרון. מצד אחד, זו מסעדה שבקלות היתה יכולה לפעול בחו"ל, בייחוד בצרפת או באיטליה, ולזכות גם שם להצלחה. מצד שני, היא מחוברת לסמטאות יפו, ויש בה משהו שאי אפשר לנתקו מהקיום הזה. המקום שייך לשאול אברון, ושאול הוא המקום.

שאול לא עומד במטבח ומבשל, הוא בעיקר יושב על הבר, אוכל ושותה. לעתים הוא ממלמל חרישית דברים שרק אחדים מבינים. אבל האוכל הוא פרי אהבותיו ותשוקותיו, דברים שהוא יודע לטעום טוב יותר מאחרים ולהתעקש על איכותם. יועזר ידועה במנות הבשר הנדירות, בחומרי הגלם המשובחים, בתפריט יין רחב ויוצא דופן, וכמובן, בתחושה הבלתי ניתנת להעתקה של מרתף יין עם קירות מפויחים, אורות עמומים, נרות, מלצרים בכפכפים ואנשים שיודעים לוותר על תג מחיר כשמדובר בהנאה צרופה שכזו. לשמחתנו, התברר לנו שבצהריים מתחילים להגיש ביועזר עסקיות - במחיר מנה עיקרית מקבלים גם ראשונה ולחם עם הרבה חמאה צהובה. תענוג. אז זו הבחירה שלנו. הנהנתית, הלא זולה, אבל הכי כנה. כי באמת, אף מקום לא משתווה לזה.

- לכל הפרטים

המנות הנבחרות: ראשונה: בליני עם קוויאר סלמון וקרם פרש; עיקרית: נקניקיית יועזר ולחם עם חמאה טובה ומשמינה במיוחד. 88 שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ