רן סער, עכבר חיפה

חומוס פרג' היא אחת החומוסיות הוותיקות בחיפה. עבור לא מעט חיפאים, פרג' הוא מקום אמין ובטוח לארוחת צהרים, שמוגש בו תמיד אותו החומוס בטעם המוכר והטוב. 

מבחינתי, טעמו הייחודי של החומוס, המלצרים המוכרים, העיצוב שלא השתנה מאז הפתיחה, מנות הצד המפנקות (מג'דרה ופתיתים) ואפילו החסרון המוכר - אי קבלת אשראי - הגורם לכיתות הרגליים הקבוע טרום הארוחה, לכספומט הסמוך, הן הסיבות שהובילו אותי להיות אוהד של פרג' מזה שנים.הטקס קבוע ואהוב ואין כמו לצאת מהמקום שבע, מבסוט ולהרגיש את חיפה זורמת בדם.השבוע ביקרתי במקום "רק" פעמיים. היה לי חשק לחומוס של פרג', וכשיש חשק, חייבים ללכת ולהשביע אותו. החומוס היה כהרגלו מעולה - משחתי, לא מהזן הכבד ועם טחינה באמצע. המג'דרה היתה כמו שמג'דרה אמורה להיות והפתיתים ברוטב עגבניות, שאינם בדיוק פתיתים, אלא מעין גריסים, שוב היו טעימים במיוחד. לפעמים מפנקים גם בפלאפלים טריים ישר מהשמן. לרוע המזל, בדיוק כשבאתי, אזל, וחבל (גם על החרוז).המחיר איכשהו תמיד מתעגל ל־60 שקלים עבור שתי מנות חומוס-טחינה ושתי פחיות שתייה. להיות אחת החומוסיות הטובות בעיר זה לא עניין של מה שבכך, ונדמה שגם בפרג' מבינים את זה ושומרים היטב על הגחלת.המסעדה סבלה בעבר מנחת זרועו של אלוף הצרכנות הטלוויזיוני, הלא הוא קוטל החומוסיות המהולל רפי גינת. גם אם כבודם של ממצאיו במקומו מונח, גינת ללא ספק גרם עוול למסעדה הוותיקה הזאת, שגם אם נתפסה פעם אחת בקלקלתה, אני  בטוח כי מיד שינסה מותניה וטיפלה בראוי לתיקון.

אני לפחות, לא הדרתי את רגלי מהמקום, כפי שלצערי ולצערו של פרג' עצמו, עשו רבים אחרי החשיפה המהדהדת. ועדיין, ברבות הימים, נראה כי הפרשה נשכחה והמסעדה שבה לפעול כבימים עברו. לשמחתי החומוס המעולה של פרג' עודו עמנו וכוחו במותניו.

» חומוס פרג', שד' המגינים 29 חיפה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ