"יהודים אינם רצויים פה": אחרי הביקורת, אייל שני מתמודד גם עם אנטישמיות

דווקא בניו יורק "היהודית" קיבל שני מכתב שכולל תכנים אנטישמיים מובהקים. המכתב נשלח בעקבות ביקורת שפורסמה השבוע, ובה הותקף שני על מחירי המנות הגבוהים ב"הסלון" שלו

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אייל שני עם סכיןקצבים
איתן לשם

אחרי שהימם את מבקר המסעדות של הניו יורק פוסט במחיריו הגבוהים, ובמיוחד בעזרת עגבניה שתומחרה ב-24 דולר, הגיע זמנו של אייל שני להתמודד עם התוצאות הלא נעימות של הביקורת ההיא. מכתב שהגיע למסעדת הסלון בניו יורק, כלל תוכן אנטישמי נרחב וטען ש"יהודים אינם רצויים פה".

המכתב נפתח במילה "אסהול" ומשם ממשיך הכותב לפרט את חוליי היהדות כפי שהוא מבין אותם. "רוב האנשים באמריקה לא אוהבים יהודים... אנחנו לא מעוניינים בסודה סטרים שלכם ורק טיפשים יאכלו במחירים כאלה". מכאן הכותב הפליג אל מחוזות האנטישמיות הטהורה עם האשמתו של שני במגפת החצבת שהתפשטה דרך קהילות אורתודוקסיות רבות בניו יורק, "בהן גם נאנסים ילדים", לפי הכותב המשולהב.

"ימי הסלון ספורים" סיים הכותב את התגובה הבלתי צפויה, בוודאי בניו יורק "היהודית", לביקורת שפורסמה בניו יורק פוסט. את תוכנו של המכתב פרסם שחר סגל, שותפו לעשייה של שני, שנתן לו את הכותרת "בוקר טוב אמריקה". 

כחלק מהביקורת שפורסמה בניו יורק פוסט השתומם המבקר מול המחירים המוגזמים, לדעתו, של המחירים במסעדה. זאת למרות שהחמיא לכמה מנות ואף הגדיר את הסטייק שאכל במקום כ"סטייק הטוב ביותר שאכלתי השנה". 

אמריקה מתמודדת עם בעיית גזענות ואנטישמיות, שמתבטאת בחילול מצבות, הצבת אבטחה בכניסה למוסדות יהודיים והתנכלויות ליהודים בערים רבות. שיאו של גל התקיפות הגיע בטבח בבית הכנסת בפיטסבורג באוקטובר האחרון. בין המגיבים לציוץ של שחר סגל היו מי שהביעו זעזוע לצד מי שתלה את האשמה במחירים המופקעים שפורסמו בביקורת, אך היה גם מי שהעז להתרשם מהדרך בה נשלח האיום האנטישמי – בעזרת מכתב בליבו של עידן האינטרנט. "זה כמעט רומנטי", הוא צייץ וניסה כנראה להביט על חצי הכוס המלאה והלא אנטישמית.

גורמים המקורבים לשני וסגל העריכו כי למכתב שהגיע למסעדה אין קשר לביקורת שפורסמה בסוף השבוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ