טוחנים: רק מתכונים צמחוניים וטבעוניים עם טחינה

מהמתכון הבסיסי של אייל שני, דרך ניוקי טחינה וארבעה סוגי סינייה, שלל סלטים וממרחים ועד עוגיות וגלידה קלה במיוחד - רעיונות טבעוניים (ואחד צמחוני) למכורים לדבר

ממרח מש
צילום: רמי שלוש
רוני קשמין
רוני קשמין
רוני קשמין
רוני קשמין

פעם עוד אפשר היה להתווכח, אבל בשנים האחרונות הטחינה תפסה את הבכורה במטבח המזרח תיכוני והיא נהנית ממעמד שפעם היה מיוחס בעיקר לחומוס. פעם, יש מהמכורים שזוכרים, להעדיף טחינה על פני חומוס - היה בכך משום חילול הקודש, טעם נפגם, לכל הפחות. היום, היא המושלת בכיפה, המלכה הבלתי מעורערת של המטבח המקומי. הנה, אפילו יותם אוטולנגי הודה כי היא חומר הגלם שהוא לא יכול בלעדיו.

לכבוד החגיגות השבועיות של יום שני ללא בשר, כרכנו יחד רק מתכונים טבעוניים (ואחד צמחוני) שעושים כבוד לטחינה, שיש להניח כי הרבה בזכות הקהילה הצמחו-טבעונית עלתה למעמד הגדולה שלה. אם כמחליפה את הביצה בהדבקת העיסה במתכוני אפייה טבעוניים ואם, ויש לומר בעיקר - בזכות עצמה, בזכות העושר, הוורסטיליות שלה וטעמה, האגוזי, המשתנה, שמתמסר לרוב המאכלים, ממנות פתיחה, סלטים או ממרחים ועד קינוחים, כגלידה, עוגות או עוגיות ומאפים. בקיצור, אין, אין על טחינה.

בין המתכונים הפעם: המתכון הבסיסי (והמהיר) לטחינה של אייל שני, דרך המתכון היחיד שאתם צריכים לדעת לטחינה ירוקה; שלל וריאציות וממרחים - לטחינת סלק ורדרדה או כתמתמה עם דלעת ערמונים; לרוטב טחינה וחזרת קל באופן פלילי שלא תאמינו כמה הוא טוב לטבילת ירקות טריים; מתכון קלאסי לחציל בטחינה או ניוקי החציל וטחינה המפורסם של יהלומה לוי; ארבעה נוסחים יצירתיים לסינייה וביניהם זה של בני סיידא עם כרובית ופטריות; ולקינוח, שלושה סוגי עוגיות ממכרות מדי, שניים ללא גלוטן ואחד ללא אפייה ואפילו גלידה, כי הקיץ מגיע.

למתכונים מומלצים נוספים

רוני קשמין

רוני קשמין | מה מבשלים היום? מתכונים מומלצים

כתבת ועורכת משנה במדור האוכל של הארץ

באינסטגרם: https://www.instagram.com/roni_kashmin/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ