22 דרכים להכין סלט ירוק

על פניו אין מתכון פשוט יותר מסלט ירוק עם רוטב וינגרט, אך בפועל למה לא להרחיב את גבולות הגזרה ולשחק עם העלים, התוספות והרטבים במגוון אינסופי. בקיצור, 22 סלטים ירוקים לתחילת השבוע

סלט ירוק
פשוט פשוט, אבל. סלט ירוקצילום: Foxys_forest_manufacture / Getty Images/iStockphoto
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון

על אף החום הכבד בחוץ, מן הראוי להזכיר שאנחנו עדיין באביב. מה שאומר במלים אחרות זה שנותרו לנו ימים ספורים ליהנות משפע מסחרר שיש כמותו רק בעונה הזאת - ההדרים עוד כאן אך גם פירות הקיץ ואין זמן טוב מזה לסלט ירוק ירוק, שאליו אפשר לשדך כמעט הכל.

אך צריך לומר זאת בגלוי יש סלט ירוק ויש סלט חסה. כלומר הם עשויים להיות דומים, אך אם בסלט חסה המוקד היא החסה והתוספות שמתאימות לה - בסלט ירוק ההגדרות רחבות בהרבה וכוללות למעשה כל עשב ירקרק, מבצל ירוק ורוקט ועד תרד, מעלי בייבי וגרגר נחלים ועד פטרוזיליה וכוסברה שנויות במחלוקת, בקיצור - עלעלים מעלעלים שונים וכן - לעתים גם חסה, אבל ממש ממש לא רק. גם. העיקר שתשמרו על החיתוך החופשי.

על אף שנראה שאין דבר קל יותר מאשר להכין סלט ירוק, רוב הזמן אנחנו נופלים לאותן קלישאות של שקית עלים מוכנה ועליה יוצקים קצת רוטב וינגרט וזהו. זה אולי נכון, אבל לגמרי לא כל הסיפור. מתוקף היות הסלט מורכב משפע עלים ירוקים שמביאים עמם כל אחד את טעמו הוא, אפשרויות השידוך יכולות להיות מגוונות בהתאם. על כן נמליץ להתחיל את המסע אל עבר הסלט הירוק המושלם דווקא בעשרת הדיברות - זה אולי לא יחדש לכם, אבל ירענן בהחלט את הזיכרון ומשם להמשיך בלא מעט דרכים להכין סלט ירוק או אם תרצו - סלט עלים ועשבים, על מנת להמשיך ולהרחיב עוד את מנעד הסלטים הירוקים שלכם.

למתכונים מומלצים נוספים

רותם מימון

רותם מימון | מה מבשלים היום? מתכונים מומלצים

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ