עוגת שוקולד משגעת וטעימה ב-25 מתכונים שונים

מהמתכון לעוגה הנפלאה של אייל שני ועד זאת עם המרכיב הסודי: לכבוד יום השוקולד הבינלאומי, קבלו 25 מתכונים מעולים לעוגת שוקולד

עוגת השוקולד הטובה בעולם
עוגת השוקולד הטובה בעולםצילום: ANDREW SCRIVANI / NYT
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון

לפעמים נדמה לנו שכל ימי האוכל הבינלאומיים שמוקדשים לחומר גלם או מנה כלשהי, הם בכלל תעלול יחצ"ני שנועד להזכיר נשכחות במקרה הטוב, או לקדם קצת מכירות, במקרה הרע. יכול להיות. אבל כשמדובר בשוקולד, אנחנו מרגישים שכל יום הוא לגיטימי ולא באמת צריך תירוץ להכין עוגה. במלים אחרות: אם סוף השבוע מתקרב ובו יציינו ברחבי העולם את יום השוקולד הבינלאומי, אנחנו לא יכולים שלא להצטרף לחגיגה.

לעוגות יום ההולדת כבר נתנו כאן מקום ממש לאחרונה, לכן לא נביא אותן שוב וננצל את הבמה לתת כבוד לעוגות אחרות: כהרגלנו בקודש, נתחיל עם עוגת השוקולד של אייל שני, שזכתה אמנם לשם מפוצץ (השף העיד על עיסתו, יש להודות), אך מצדיקה כל סופרלטיב אחרי בדיקות חוזרות ונשנות. מצד שני, גם יותם אוטולנגי טוען לעוגת השוקולד הטובה בעולם (אצלו זה כולל סימוכין ממגזין אוסטרלי שהכתיר אותה כך). אחר כך שווה להציץ דווקא למתכון הכי פשוט שיש לעוגת שוקולד שילדים קטנים (וגדולים) אוהבים. כשאנחנו אומרים הכי פשוט, אנחנו מתכוונים לזה. אחר כך לחובבי הפונדנט שהתגעגעו לעוגת שוקולד חמה של פעם, יינתן מענה טעים במיוחד.

אצלנו בבית המתכון לעוגת השוקולד הטבעונית של שני רייך, הפך לדייר קבע - על אף שמחצית מבני הבית רחוקים מעולם הטבעונות. עוגות השוקולד של דורעם גונט הן כבר קלאסיקות מודרניות ואילו המתכונאיות אורה קורן, קרן הבר ומיכל רוזנבך נותנות מענה לכל מי שרוצה לפעמים לקצר תהליכים. ובין לבין תמצאו לא מעט מתכונים שכדאי לכם לנסות, גם אם אתם לא מעריצים כבדים של הז'אנר. ובאשר לנו? כל יום הוא יום שוקולד שמח.

למתכונים מומלצים נוספים

רותם מימון

רותם מימון | מה מבשלים היום? מתכונים מומלצים

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ