22 רעיונות לכל מה שטעים לאכול באמצע השבוע

המדור "מה מבשלים היום?" חוגג שש שנים להקמתו ואת החגיגה הצנועה נערוך בחברת שפע של אוכל טוב וטעים, לא מאוד מורכב (אבל גם לא מאוד פשוט), ומתאים לכל טעם

פרגיות בגריל במרינדת מיונז, ליים ואננס
פרגיות בגריל במרינדת מיונז, ליים ואננסצילום: טל סורסקי
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון

בואו נדבר רגע על עצמנו. כן, מה יש. המדור - מה מבשלים היום? חוגג בימים אלה שש שנים להיווסדו - כשהרעיון מאחוריו היה פשוט - יש לנו שפע של מתכונים מכל השנים ומשלל מתכונאים ושפים, ומצד שני - יש לנו לא מעט קוראים שאוהבים שמדריכים אותם ומציעים להם שלל הצעות לבישולי היום. אם כך, למה לא לחבר בין השניים?

לפי רוח זו, כבר שש שנים, מתפרסם מדי יום (באמצע השבוע) המדור. מאחורי מה שנראה לכם לעתים כה פשוט, עומדת לא מעט חשיבה. איך בוחרים מה לבשל היום? ובכלל, מי אמר שמה שבא לך לבשל (או לאכול) יתאים לכולם? ובעיקר - איך לא לזחור על עצמך כל כך הרבה? אם כן, לעתים הגורם המכריע הוא העונה והמצאי בשוק, בימים אחרים היו אלה האופנות והטרנדים שהכתיבו את הנושא ואת החיפושים, מדי פעם היה זה קו סגנוני מסוים שגרר בחירת מתכונים שהולמת אותו. לפעמים, במרכז המדור עומד חומר גלם אחד מרכזי שעובר כחוט השני, פעמים אחרות זוהי הטכניקה (אידוי, טיגון, קיצוץ דק וכן הלאה). אך מעל לכל זה, לא פעם בחירת המתכונים היא גם אסופה אקלקטית שמאגדת למקום אחד את כל החשקים של האנשים העומדים מאחורי המדור.

עם הזמן צמחו למדור ימים קבועים - כך למשל ראשון, שמגיע אחרי סוף שבוע עמוס במזון, הוא היום הקליל והמהיר, מנצל לא פעם את שאריות סוף השבוע או מצהיר כוונתו לימים שיבואו אחריו, יום שני מוקדש למתכונים טבעוניים בדרך כלל (או צמחוניים), רביעי הוא יום האפייה, העוגות והקינוחים ויום חמישי שמור להצעות הבישולים לסוף השבוע. כך נותרנו עם יום שלישי, שהוא לא לכאן ולא לכאן. מעין יום פריסטייל קולינרי והוא גם מכתיב את הטון היום.

אם כך, הנה 20 ההצעות לכל מה שטעים לאכול באמצע שבוע עבודה שגרתי. בלי רעש וצלצולים, בלי תרועות ופסטיבלים, בלי אירועים מיוחדים. מצד שני גם כזה שלא יעמיד אתכם שעות במטבח. על מנת לצפות בכל ההצעות, אנא לחצו על כפתור "למתכונים נוספים". ושיהיה לנו במזל טוב ולהרבה מתכונים טעימים.

רותם מימון

רותם מימון | מה מבשלים היום? מתכונים מומלצים

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ